Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Üdv mindenkinek! A szomszédom...

Picinéni kérdése:

Üdv mindenkinek! A szomszédom hátsófalát ami felém néz belepte a borostyán és kijelentette szedjem le mert zavarja. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tudni kell hogy több mint 10 éve saját költségen kijavíttattam és lefestettem a falat mert bántotta a szememet és még az ereszcsatornát is kicseréltettem.A borostyán a szomszédtól jött át és úgy voltam vele nem szaggatom le a falról mert lejön a festék és a vakolat.

#fal #borostyán.
2017. máj. 15. 11:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Jöjjön át és szedje le magának.
2017. máj. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
86%
Ha nem csinálja meg magának a szomszéd akkor szarj a küszöbére!
2017. máj. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%

Metsző ollóval ott vágd el az ágakat, ahol már átjön a te portádra. Majd ami már felőled van a falon, az idővel elszárad, és akkor könnyebb lesz ledarabolnod, másrészt nem fog tovább nőni-nyúlni.

És a jövőben is, mindig azt darabold, ami átjön, ne várd meg, míg neked lesz zavaró. Az esőcsatornára pedig tudod, hogy ki költött volna!! Én biztosan nem, az ő háza falát áztatja, az ő háza alapját gyengíti, ha nincs csatorna!

2017. máj. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az valahamy centimeterig az o portaja meg..
2017. máj. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én beengedném, hogy csináljon a falával, amit csak akar.


Aztán, hogy jogilag hogyan van szabályozva, azt nem tudom, érdemes lehet utánanézni-kérdezni illetékes hatóságnál.

2017. máj. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
Ha a szomszédtól jön át a borostyán, akkor felajánlanám, hogy beengedem: szedje le, ha zavarja. De én a metszőollót sem venném a kezembe, ha az ő borostyánjáról és az ő faláról van szó, ráadásul őt zavarja, nem engem.
2017. máj. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Jogilag az az ő fala és az ő területe,bár gyakorlatias okokból nem szoktak telek határoló zárófal elé kerítést tenni,mert minek? Viszont biztosítani kell a fal gondozását ,szóval a borostyán írtása is ebbe tartozik bele. Beengeded ,és szedje le.
2017. máj. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
41%
Ültess mellé söröstyént, az majd elnyomja.
2017. máj. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez a baj! Csak a kérdezőt zavarja, nem a szomszédot!
2017. máj. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!