Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Borostyán nyaklánc? Többi lent

Borostyán nyaklánc? Többi lent

Figyelt kérdés
Lányaimnál használtuk, azóta azt mondják, hogy kamu az egèsz, sőt életveszélyes. De kisfiam (8 hónapos) hetek óta alig alszik, nappal is nyugtalan. Eszembe jutott, hogy ráadjam. Mit gondoltok erről?

2017. ápr. 12. 15:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Hogy tényleg kamu.

Fiamnál nem használtam,mégis simán kijött minden foga, nem szenvedett egyiktől sem. Nem a lánctól függ.


Vannak fogínyre kenhető krémek a gyógyszertárban, inkább az orvost kérdezd, mit ajánl.

2017. ápr. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
27%
Szia! Én eléggé ezoterikus beállítottságú vagyok, az elmélet azon alapul, hogy a különböző ásványok, kristályok rezgéseket bocsátanak ki magukból, és azoknak van ilyenolyan gyógyhatásuk fizikai és lelki problémákra. A borostyán konkrétan fájdalomcsillapító, és nyugtató hatású is. Egy időben nagyon foglalkoztatott a téma, és hát csodát azért nem tesznek sajnos, de azt se állítanám, hogy semmi hasznuk. Szóval ez is olyan, hogy hinni kell benne. Azért mondják, hogy életveszélyes lehet, mert megfolythatja a gyereket, ha rátekeredik a lánc. Nyilván ha felügyelet mellett ráadod, akkor nem lehet ilyen baj. Egy próbát megér végülis, de egy tipp, tedd ki előtte a láncot pár percre napfénybe (ez feltölti energiával). :)
2017. ápr. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 jafnrétti ***** válasza:
100%

Tényleg kamu, és több olyan szülőt is ismerek, akinek a gyerekének felsértette a nyakát nagyon csúnyán.

Az én gyerekeim sem viselték/viselik valami jól a fogzást, de ilyet sose adtam volna a nyakukba, nekem már 9 éve is, amikor a nagy volt pici, igen erős ellenérzéseim voltak ezzel kapcsolatban.

Egy csomó minden mást be lehet vetni fogzásra, ott a Dentinox gél és oldat, hűthető rágókák, ha valami nagyon természeteset akarsz, lehet kapni ibolyagyökér rágókát is, ha meg már nagyon nem bírjátok, időnként fájdalomcsillapítót is lehet adni.

2017. ápr. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Kamu .Honnan tudod, hogy a lányodnál használt? Lehet, hogy borostyán nélkül is jól lett volna. Csupán vannak, akik hisznek a kövekkel kapcsolatos babonákban.
2017. ápr. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Babona.
2017. ápr. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Eszembe nem jutna egy baba nyakaba barmit akasztani....plane kis koves dolgot. Babona.
2017. ápr. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszek benne, inkább vettem dologélt vagy dentinoxot, meg mindenféle rágható játékot.

Nem tudom emlékszele még de néhány éve divat volt a mágneses karkötő, aztán valahogy elfelejtődött....

2017. ápr. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Van már 6 foga, eddig nem szenvedett ennyire velük, mint most. Ráadásul nem is vagyok benne biztos, hogy a foga miatt szenved, mert nem nagyon duzzad az ínye. De ha másféle fájdalomra is hatna, és nyugtató hatású, ahogy a kettes válaszoló írta... Gyerekorvos azt tanácsolta, hogy adjak neki főzeléket este is már, hogy ne keljen fel. Adok neki, nem az éhségtől ébred sírva. Ringatva alszik vissza, de rövid időnként felsír. Lehet a foga, attól, hogy nem duzzad még annyira az ínye, de nem tudom. Fàjdalomcsillapítót minden nap nem szeretnék adni neki, dentinox pàr percig hat. Rágókák nappal jók, de éjszaka aludni kéne. Lányaimnál úgy tűnt, hogy hat, hittem benne, de most nem tudom, merjem-e. Náluk nem okozott gondot, jó minőségű nyakláncokat vettünk.
2017. ápr. 12. 15:36
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Éjszakára, felügyelet nélkül pláne nem tennék semmilyen nyakbavalót a gyerekre. Borzasztó veszélyes!

Egyáltalán nem biztos, hogy bármilyen fájdalom miatt sír fel éjjel. Soha, semmilyen körülmények között nem adtam és nem is adnék kisbaba/kisgyerek nyakába láncot.

2017. ápr. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ejszaka aludni kene. Ezt irod.


En nem tudnek nyugodtan aludni, ha egy ilyen veszelyes marhasagot tennek a nyakaba...

2017. ápr. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!