Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ti bosszút állnátok?

Ti bosszút állnátok?

Figyelt kérdés

Egy 3 lakásos társasházban élek, egy idős nénivel és egy 4 gyerekes anyukával.

A házhoz tartozik egy átlagos méretű kert is. A kertet egy kertész gondozza, fű és virágok vannak ültetve. A néni tegnap kapott a lányától 5 darab paradicsom palántát, amit elültetett a kertnek egy naposabb részére, kb. 1 négyzetméternyi területre. Engem ez nem zavart, sőt mondtam is neki, hogy milyen szépek a palántái, ő pedig boldog volt. Ma reggel megkérdeztem a nénit, hogy hová tűntek a palántái, hiszen a helyére virágok kerültek. A néni könnyes szemmel mesélte, hogy a szomszédból az anyuka ráripakodott, hogy mit képzel magáról, hogy paradicsomot ültetett oda, ő más virágot akar arra a helyre tenni, amit a gyerekei fognak majd locsolni a nyáron. A néninek egy árnyékos helyet jelölt ki,hogy oda ültesse át őket. Ott viszont nem fog normálisan megnőni neki, ezt mindannyian tudjuk. Engem felháborított ez az egész, legszívesebben helyre tettem volna a nőt, de a néni megkért, hogy hagyjam annyiban, mert nem akarja, hogy elmérgesedjen a viszony. Ráadásul a néni nagyon aranyos, semmi gond nincs vele. Amikor kicsik voltak a nő gyerekei többször vigyázott rájuk ez a idős nő, teljesen ingyen. Amikor sütit süt, mindannyiunknak ad, még a nő soha nemköszönő gyerekeinek is. A nő sokkal problémásabb, neki saját magán kívül mindenki hülye és mindig talál valami problémát. Utálja a kertészt és az utcabelieket is. Egyből ordít, ha valamelyik utcabelinek véletlen kiszökik a kutyája vagy a macskája, mert az veszélyezteti a gyerekeit, stb. Pedig a gyerekei veszélyeztetik a környezetet, olyan neveletlenek. Ők nem játszani szoktak, hanem rombolni. De ezt idáig mi nem tettük szóvá neki, hiszen egyrészt gyerekek másrészt, meg amúgy is van elég baja a nőnek, mivel elhagyta mind a 3 férje és egyedül maradt ennyi gyerekkel. Most viszont nagyon felment bennem a pumpa és legszívesebben nem hagynám annyiban ezt az egészet. Arra gondoltam, hogy legyomirtózom a virágait-bosszúból. Viszont tudom jól, hogy ez nem lenne helyes, mivel lesüllyednék a szintjére, keresztény nevelést is kaptam stb. Ráadásul ismerem a mondást, miszerint "mielőtt bosszút állsz valakin, két sírt áss"... De mégis nagyon mérges vagyok, egyszerűen beleégett a néni könnyes szeme a retinámba. Rossznak érzem a bosszút, de az érdektelenséget sem tartom helyesnek. Ti mit tennétek a helyemben?



2017. jún. 3. 13:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Legalább látja mindenki, hogy miért is hagyta őt el már 3 férj is. Szerintem az ilyenekkel jobb ha inkább nem foglalkozol. Elhiszem, hogy nehéz, de csak rontanál a helyzeten, az meg senkinek sem hiányozna.
2017. jún. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Amit nőt illeti majd megbünteti a sors hidd el.

2017. jún. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 2-es, ha ez így működik, akkor a náci tömeggyilkosok miért éltek 100 éves korokig a dél amerikai pampákon teljesen zavartalanul?


A kérdésre visszatérve:


Én beolvasnék ennek a h...e p.icsának, hogy mit képzel magáról, illetve nevelje meg a bunkó kölkeit.

2017. jún. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Eddig még nem mondtam neki semmit, de nehezen türtőztetem magam. Ma délután ahogy hazaértem kinyitottam a kaput és a 10 éves fia rámkiabált mögöttem, hogy hagyjam nyitva a kaput, mert ők is bejönnek. Erre odaszóltam neki, hogy "talán légyszíves vagy valami, anyád igazán megnevelhetne" Csak nézett.
2017. jún. 3. 14:54
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
a szart szarként kell kezelni
2017. jún. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A néninek egy árnyékos helyet jelölt ki,

Kozos a kert vagy van valami kepzeletbeli felosztas?

Mi alapon jelolget ki mas helyet? En teleultetnem az egesz kertet paradicsommal.

2017. jún. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%
Nem a te harcod! Szerintem maradj ki belőle.
2017. jún. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szegény néni. Neki már csak a szeretet maradt, meg a nyugalom. Minden ilyen helyzet rövidíti az életét.


Az a nő meg...tipikus. Megéri a pénzét.

Egy megkeseredett liba, kidobott nő, és utál ezért mindenkit.

Az, hogy önmagán változtasson, meg az életvitelén, eszébe nem jut.

Valami komolyabb nevelési traumának kell kitenni, hogy magába nézzen. Sosem késő, még egy felnőtt embernél is.

Nehéz helyzet.

2017. jún. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!