Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ti elköltöznétek egy "idegenne...

Nesszi99 kérdése:

Ti elköltöznétek egy "idegennel" Németországba?

Figyelt kérdés

Nem szó szerint idegenre gondolok, hanem ti keresnétek olyan magyar személyt aki Németországban szeretne dolgozni/lakni a munka miatt? Mert ugyebár a lakbér elég komoly összeg és lakótárssal sokkal könnyebben boldogul az ember ha az a személy megfelelő:) És Ti elmernétek költözni valakivel egy éves ismeretség után mondjuk? Előre is köszönöm!:)

19/L



2017. jún. 6. 17:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Nem, mert nem biztos, hogy ott megvédenem a törvények. Csak hosszabb kapcsolaton vagy távkapcsolaton belül mennék oda hozzá. Nagyon sok a társkeresőkön az ilyen pasi, de vigyázni kell azért, sokkal megfontoltabbnak lenni, nem egyből ugrani minden gyors ajánlatra.
2017. jún. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

*megvédenek. Ugyanakkor jó, ha van itthon egy ott jól menő szakmád, pl. ápoló vagy hasonlók.

Sajnos annak ellenére, hogy társkeresőkön tele van ilyenm csábító pasikkal, egyik műsorban vagy weboldalon sem láttam még erről szóló cikket, mármint, ha a nő gondban lenne, akkor mit tegyen. Tehát csak óvatosan.

2017. jún. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Inkább párral, vagy családdal. Ha javasolhatom
2017. jún. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Menj egyedul es keress szobat
2017. jún. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
OOO...neem..Én nem társ keresőzök :D Nem valakihez mennék ki, hanem valakivel aki szintén kiszeretne és még lenne egy évem megismerni, hogy lehetnénk-e egymásnak megfelelő lakótársak:) Ez egy kicsit bonyolultnak hangzik,de addig még "leesengelhetnék" :D Ismerősök nem akarnak jönni, család meg pláne nem, sajnos:/
2017. jún. 6. 17:56
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül költöztem külföldre és most sem tenném másképp. Nem kerestem ilyen módon ottani ismerőst, lakótársakat az arra megfelelő helyi társbérletkereső oldalakon kerestem, mondjuk nekem nem volt feltétel az, hogy magyar legyen.


Annyit azért megsúgnék, 10+ év albérlet és számos volt lakótárssal való tapasztalat után , hogy hiába ismersz valakit előtte, az még koránt sem biztosítja azt, hogy az együtt élés (akár lakótársi viszonyban) működni fog ám.. Teljesen felesleges erre alapozni bármit is. Szoros barátságokat is láttam már emiatt tönkremenni, kevés esetben szokott ez jól elsülni.

2017. jún. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
amugy hova költöznél? azt tudod már?
2017. jún. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Idegennel? Persze...
2017. jún. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha tudsz főzni és bírod a macskákat, költözz hozzám, lakótársat keresek. :D
2017. jún. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én fél éves ismertség után költöztem ki a páromhoz Svájcba, szóval simán. :)


A fél év alatt pedig nem találkoztunk olyan húde sokszor, kb. havonta 4-5 napot, de fel sem merült bennem, hogy ne jöjjek.

Maximálisan megbíztam benne, ha bántani akart volna, megtehette volna otthon is.

Életem legjobb döntése volt, de egy "idegennel" én sem mentem volna ki.

2017. jún. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!