Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » CSAK érettségivel Angliába...

CSAK érettségivel Angliába vagy Németországba menjek?

Figyelt kérdés
Angolul is folyékonyan és németül is folyékonyan beszélek. Ahogy néztem a németországi állásokat inkább szakképzett embereket keresnek, sőt legtöbb helyen szakmai tapasztalatot is kérnek. Angliába egészen másfajta álláshírdetésekkel keresik a munkavállalókat. Ugródeszkának jó lesz Anglia? Ugye a brexit miatt csak a kilépésig maradhatnék eleve is, ezért gondoltam rá, hogy képettség nélkül kezdetnek jobban megérné. Van valaki aki Németországban él esetleg és kapott munkát érettségivel is ?
2017. ápr. 17. 11:42
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
Ugrodeszka? Hova akarsz ugrani?
2017. ápr. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Angliában a magyar érettségid semmit nem ér. Senkit nem fog érdekelni. Ami fontos az

- nyelvtudás

- szakmai gyakorlat.

- szakmai végzettség.


Nem baj ha nincs szakmai végzettséged, vagy tudásod, mert a legfontosabb a nyelvtudás. Azzal már tudsz boldogulni.

Brexittel még nem kell foglalkozni, mert egyenlőre csak annyi változás lépett érvénybe, hogy aki nem dolgozik min. 2 éve kint az nem jogosult semmilyen támogatásra.

Angliában akad munka amihez nem kell szakmai tudás vagy gyakorlat. Csak mondok pár példát.

Én 13 éve élek kint egy kis angliai városban.

Itt állandóan van felvétel a mekikben, gyorséttermi kajáldákban. Most van felvétel a lidlben mint eladónak (elég jó kis pénzt kínálnak)

Vannak gyárak ahová mindig keresnek embereket. Raktári melók is vannak, most az asda keres raktári dolgozókat.

Még az én munkahelyem is keres embereket a nyomdában.. Szóval munka akad szerintem mindenhol.

Egy jó tanács: Ha úgy döntesz, hogy Anglia lesz a cél, akkor még nyár előtt indulj el, mert nyáron a legtöbb állás csak részmunkaidős lesz..

sok sikert

2017. ápr. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2-es


Köszönöm a választ! :)

2017. ápr. 17. 22:29
 4/5 anonim ***** válasza:

Mindkét országban vannak olyan munkák, amikhez nem kell szakma. Nem fogsz meggazdagodni belőlük, de kezdetnek jók lesznek.

Mindkét helyen élnek ismerőseim, kb. ugyanolyan nehézségű elhelyezkedni, ha választanom kellene mégis hol nehezebb munkát találni az Németország. Túlságosan is bürokratikusak, 22-es csapdája van, ha nincs szállásod nem találsz munkát, szállást meg nehéz találni bejegyzett munkahely nélkül.

Brexitről meg fölösleges még beszélni, senki se tudja mik lesznek a szabályok.

2017. ápr. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

" Túlságosan is bürokratikusak, 22-es csapdája van, ha nincs szállásod nem találsz munkát, szállást meg nehéz találni bejegyzett munkahely nélkül. "


Ez igaz Angliára is. Sokkal nehezebb megfelelő szállást találni mint nyelvtudással munkát. De nem lehetetlen

2017. ápr. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!