Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ti ki tudtatok "repülni" a...

Ti ki tudtatok "repülni" a fészekből 25 év alatt?

Figyelt kérdés
És hogyan oldottátok meg?
2017. júl. 5. 22:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Neccesen. Pont 25 éves koromban vettek a szüleim egy lakást nekem, amiért nagyon hálás vagyok. Én tuti nem tudtam volna ezt megoldani önerőből.
2017. júl. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

18 évesen érettségi, majd 3,5 év BSc.

Ekkor voltam 22 éves. Dolgoztam kicsit több, mint egy évet, kaptam béremelést, több juttatást stb.

Így el tudtam költözni egyedül saját albérletbe 23 évesen.

2017. júl. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
33%
Önerőből a mai világban? Max. ha megnyered az ötöslottót, vagy (lányok esetében) találsz egy sugar daddyt.
2017. júl. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szerintem az iskola sokat segít a leszakadásban, én Főiskolára kezdtem járni másik városba, mondjuk mellette dolgoztam is, szóval kemény volt és sokszor a tanulás rovására ment az egész dolgozás. Mondjuk engem nem is segítettek anyagilag a szüleim.
2017. júl. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

25 éves vagyok. Hét éve külön élek, az ország másik felében. Egyetemi kollégum, majd albérlet. Egyetem mellett minden munkát elvállaltam, amit éppen találtam, hétközben az egyiket, hétvégén a másikat, köztük ha volt idő, maszekban elvállaltam ezt-azt (korrep, szerelés).

Az én döntésem volt. Ahogy az is, hogy úgy boldogulok azóta, ahogy tudok. Otthonról nem tudtak támogatni. Aztán nem akartak... aztán megint nem tudtak.

Talán nem tartok ott, mint ahol tarthatnék, ha minden a fenekem alá lett volna téve, igaz, hogy egy albérletben élek, és a munka miatt csak félgőzzel tudtam csinálni az egyetemet, viszont ahol tartok, arra büszke lehetek, mert a saját erőmből értem el.

2017. júl. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

attól függ, ki milyen szinten érti ezt. ha tényleg csak az a cél, hogy ne a szülőkkel lakjon az ember, akkor több lakótárssal összeköltözni egy elég olcsó megoldás, bár én nem tennék ilyet, nem az én világom.


legtöbb esetben önerőből ennél magasabb szintre lépni nem túl könnyű.

vagy kell a szülői támogatás, vagy egy párkapcsolat, ahol mind2 fél dolgozik, így már együtt el tudnak indulni.


nekem csak ilyen ismerőseim/családtagom van, nem ismerek olyanokat, akik csak úgy a semmiből elköltöztek otthonról.

2017. júl. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
45%
#1 nek igen könnyü dolga volt ...sajnos önerőből nagyon nehéz talpraállni vagy maradsz ,vagy elmész albérletbe havi 80 000 forintért vagy rádszakad az OTP
2017. júl. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Fatal_3rror_ ***** válasza:
Ha úgy nézem, 18 éves korom óta lakom kollégiumban majd albérletben, olyan 25 éves korom körül kezdtem dolgozni, azóta magam fizetem.
2017. júl. 6. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Egyetem (19 évesen), diákhitel+rengeteg diákmunka, társbérlet rajtam kívül 7 emberrel a lakásban. Pár éven keresztül napi maximum 4 órát aludtam és szinte semennyit sem szórakoztam vagy költöttem magamra, de számomra minden kínlódást megért a menekülés az alkoholista, bántalmazó családomtól.

Azóta olyan életet építettem fel magamnak, amiről anno álmodni sem mertem volna.

2017. júl. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
18 evesen 2 ev kulfoldon, 20 evesen vettem hazat videken, 21 evesen koltoztem bele.
2017. júl. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!