Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi a véleményetel arról, hogy...

Mi a véleményetel arról, hogy az értelmiségi emberek nagyrésze panel/tégla lakásban lakik, jó kocsival, és van max egy gyereke, a szegény kisiparos festő, kőműves, mosónő stb, meg hatalmas kertesházba él 3-4 gyerekkel?

Figyelt kérdés
Az utóbbi példámnál nem romára gondolok.Megfigyeltem hogy ez nagyon gyakori.

2017. aug. 24. 13:18
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
70%

Én mindig azt tapasztaltam hogy például építési vállalkozók, villanyszerelők, festők, stb. ha elvállalnak önkormányzati vagy társasházi megbízást, netán államit, akkor a normál árat meg szokták szorozni legalább hárommal. Többek között így gazdagodott meg nemzetünk gázszerelője is a szakmunkás végzettségével. Vagy ismerek maszek könyvelőt, aki összebeszél az őt megbízó vállalkozókkal hogy az állam felé mennyi jövedelmet valljanak be. Majd jutalékot kap a csalás miatt. És persze tetőteres házban lakik, luxus autóval és kiadott sok panelházzal.

Minél iskolázatlanabb és primitívebb valaki, annál jobban vonzódik a munka és iskola nélkül szerezhető javakhoz és előnyökhöz és a hatalomhoz. A nép meg nem ritkán szinte sztárnak vagy példaképnek tekinti őket. Győzikét még a tévében is mutogatták. Ahogy persze azt is hogy a NAV több százmilliós vagyonát foglalta le. Számos bizarr példa volt arra is hogy a nép még vezéralakjának is tekintette az ilyeneket. Példa rá Hitler, Rákosi, stb. Mint ha a nép nem találna olyat aki tisztességes.

2017. aug. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
79%
Ahhoz hogy a gázszerelő vagy kőműves vállalkozó meg tudja az árát szorozni hárommal a másik oldalnak az öltönyös diplomás senkiháziknak erre rá kell bólintaniuk ,persze leosztott jattért cserébe. Szóval nem csak az építési vállalkozót kell szidni hanem a megbízót is ,aki könnyen dobálódzik az emberek adóforintjaival a saját zsebére játszva azt.
2017. aug. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
31%
# 12: Persze amelyik "diplomás" könnyen dobálózik a tisztességes adófizetők adóforintjaival, az legtöbbször "Smidtelte" vagyis plagizálta a diplomáját, vagy úgy vette a nyelvvizsga bizonyítványát és a diplomáját is. Mert igazi művelt és tanult emberbe tisztesség is szorult és becsületes szokott lenni. Vagyis attól hogy valakinek van diplomája, nem jelenti azt hogy tanult és művelt és tisztességes is. Mert nagy részük nem tisztességes úton szerezte. És ezt tanúként mondom, aki saját szememmel láttam hogy néhány tankörtársam hogy jutott diplomához.
2017. aug. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
41%
És az emlegetett Schmitt is igencsak magasra kapaszkodott mire kiderült a turpisság öreg korára.Addig azért összelapátolta a suskát. És mit lát az egyszeri ember? Megéri csalni? Persze hogy meg.
2017. aug. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
A szüleim nagy szegénységből törtek fel és értek el egy jó szintet. Nekik az volt fontos, hogy ezt a szintet, amit elértek megtartsák idős korukra is, és hogy tesómat és engem tudjanak segíteni. Vannak alacsonyabb bérből élő rokonaink, akik meg bár látszólag jobban élnek, kertes ház, megy a rongyrázás, csakhogy el vannak adósodva, a szüleim is vettek fel kölcsönt a lakásra, de már letörlesztették, és nincs adósságuk, viszont stabil anyagi helyzetben vannak, és nem vágja földhöz őket, ha épp jön egy váratlan nagyobb kiadás.
2017. aug. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
96%

Mi mernokok vagyunk a ferjemmel,jelenleg ket gyerekkel kertesben elunk, van egy kutyank es szeretnenk meg egy gyereket. Jaa,es ket kocsink van..

Mi erre vagytunk,kertre csendre,csaladi hazra nem hiszem,hogy ezeket a dolgokat lehet igy altalanositani...

2017. aug. 26. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
81%

Hogy miért van ez?

Mert sok értelmiséginek olyan diplomája van ami Magyarországon nem ér semmit.

Sok szakmunkás meg kiment nyugateuróapába dolgozni jó pénzekért ezért itthon szakmunkásokból is hiány van ezért ha nagyon alkudoznak velük akkor megmondják hogy mennek máshova dolgozni mert van bőven munkájuk.

2017. aug. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
95%
Apám nagyon jó fizetést ért el úgy, hogy a szegénységből küzdötte fel magát, már nyugdíjas, de a nyugdíja is nagyon jó, sokaknak a fizetésük kevesebb még aktív dolgozóként teljes munkaidőben. Ő mégis a panelt szereti, és azt a többletpénzt más, fontosabb dolgokra tartogatják a szüleim. Apám szegénységben nőtt fel, és nem akar oda visszakerülni, mindent megtett azért, hogy mi, a gyerekei (öcsém és én, ketten vagyunk tesók), soha ne tapasztaljuk meg azt, amiben ő felnőtt, a nulláról építették fel az életüket anyámmal, egy szobából indultak, és kemény munkával elérték a mostani szintet, tesómmal soha nem nélkülöztünk, persze, nem kaptunk meg mindent, de fontos dolgok nem is hiányoztak, mindig volt mit enni, és mibe öltözni, és megkaptuk a lehetőséget tanulni, és valamennyire a lakáshoz jutáshoz is segítenek (a lakásom vételárának nagyobb részét egyedül raktam össze munkából, de egy kisebb részt a szüleim is hozzátettek, ugyanilyen mértékben öcsémet is segítik, ha ő vásárol majd lakást). Apámnak mindig jó volt a használt autó, igaz, elsőre sikerült kifognia, de utána már tudta, mire kell figyelni. Mindkét szülőm diplomás, tanult ember, apám mérnök, anyám pedagógus. Kinek mi a fontos, van, akinek a rongyrázás, másnak pedig más. A szüleim megtanulták értékelni, amit elértek, és nem szórják két kézzel a pénzt, mert nem felejtették el, honnan indultak.
2017. aug. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
100%
Mivel manapság pl . Egy 17. Keri vagy akár zuglói ház mondjuk ér 40 milliót, egy ugyanakkora lakás a belvárosban 60 milliot így a kertes ház nem akkora szám. Saját példa eladtam a Balatoni nyaralóm 40 millióért 2006 ban.akkor vettem belőle 4 lakást a Corvin sétanyon. Ekkor Zuglói lakásom kb ugyanennyit 40 millíot ert. Most jelenleg egy db lakásom ér a corvin sétányon 32 milliót, a házam meg ugyanugy 40 et. Nagyon megváltoztak a dolgok az arányok
2017. aug. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!