Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Elköltöznétek csak azért,...

Elköltöznétek csak azért, mert hülyeségeket pletykálnak rólatok és irigykednek rátok a falubéliek?

Figyelt kérdés
20 éve lakom ebben a faluban, de már elegem van. Pár éve örököltünk párom szüleitől 2 lepukkant házat és akkor kezdődtek a pletykák. Mindkettőt kitataroztuk és eladtuk. A pénzből vettünk 2 szép lakást jó helyen amiket egyenlőre kiadunk , később jó lesz a gyerekeknek indulásnak. Ezt egy ideig nem reklámoztuk, mert ismerjük a falusi polgárokat, de az egyik lakásban elromlott a kazán és egy falubeli rokona jött ki szerelni és ő elhíresztelte... Tudom, hogy normálisabb emberek ugyanezt csinálnák a pénzzel, de mi a tökért pofáznak, hogy ezeknek annyi pénzük van , mint a dög, milliomosok stb. Miért kell irigykedni olyan dolog miatt amihez semmi közük? Átlagos éltünk, fizetésünk van soha senkit nem bántottunk meg, nem vertünk át mégis megy ez a buta falusi szöveg. A párom nem jár kocsmába, de tegnap bement egy italra a szomszéddal és majdnem verekedésbe keveredtek pár alkoholistával, mert a milliomos nem volt hajlandó kört kérni nekik. Neki is elege van már ebből. A munkánk ideköt, de talán ezen is lehetne változtatni.

2017. szept. 19. 08:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%
Minden csoda 3 napig tart. A pletyka is idővel alább hagy ha nem foglalkoztok vele. Ha meg azt mondják milliomosok vagytok akkor csak egyik fületeken be a másikon ki. Pletyka miatt nem költöznék. Viszont ha már zaklatásig fajul a dolog, vagy munka miatt kéne akkor költöznék. Pár alkoholista nyafogása nem ok a költözésre.
2017. szept. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Az alkoholisták csak egy példa volt, de mondjuk a kisboltban nyáron megkérdeztem valaminek az árát ami nem volt kiírva, erre a bolt tulajdonos asszonyság beszólt, hogy neked nem mindegy , tele vagytok pénzzel. Zaklatás, nincs csak ezek a piszkálódó beszólogatások zavarnak. Vagy Pl. a munkatársam aki autó és devizahiteleket fizet a saját butasága miatt fel nem tudja fogni, hogy mi közel azonos fizetésből hitelek nélkül tudunk élni. Már az öröklés előtt is sokan irigykedtek, mert a párom mindig jól keresett, de ez most betett nekik.
2017. szept. 19. 09:27
 3/22 anonim ***** válasza:
50%
Elég gyenge jellem lehetsz, ha emiatt el akarsz költözni.
2017. szept. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
87%
Ritka proli környék lehet ahol ezért szólnak...
2017. szept. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Ez egy átlagos falu , cigány telep az azért nincs .

Igen, a legtöbb faluban többségben 8 általános vagy szakmunkás végzettségű polgárok élnek és sokan még a viszonylag jobb anyagi helyzetben lévők is proli módon gondolkodnak.

Nem hiszem, hogy gyenge jellem lennék, ha mást nem tudsz hozzászólni akkor kérlek inkább ne is fáraszd magad.

2017. szept. 19. 10:46
 6/22 anonim ***** válasza:
44%
Dehogynem vagy gyenge jellem, pontosan ezt jelenti a kifejezés, amit Te csinálsz.
2017. szept. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

én egy 13 ezres városban lakom (laktam, most egyetemista vagyok), egyik szülőm fizetése 200 ezer volt, a másiké ettől jóval kevesebb. mindig beosztottuk a pénzt, félretettünk, nem éltünk nagy lábon és megfontoltan vásároltunk. mikor elmentem albérletbe, megindult a rosszindulatú pletyka, hogy mennyi pénzünk van, de jól megy nekünk stb. a szomszéd állandóan anyum fizetéséről kérdezett konkrétan, a munkahelyén is meg akarták tudni, mennyit keres. minket ez nem zavart (vagyis zavart, de nem foglalkoztunk vele), ez a pletykálkodókat minősíti: unalmas az életük, megkeseredettek, tele vannak irigységgel és negatív érzésekkel. ez az ő bajuk, nem a tiétek. sokan nem értik meg, hogy megfelelő pénzbeosztással az ember élhet jó életszínvonalon, nem kell ahhoz 500 nettó fizetés fejenként. ne törődjetek velük, majd jön egy újabb bombasztikus hír, és már nem a ti életetek lesz a terítéken.

én egyébként költöznék onnan, azért is, mert bár a pletykákat el lehet engedni a füled mellett, de annak a falunak nem sok jövője van, ilyen megkeseredett helyen nem lehet tartalmas életet élni. munkát pedig máshol is lehet találni ;)

2017. szept. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
89%

Ha ez olyan szinten zavarna, hogy nem lenne nyugodt életem, és a munkát is meg tudnám oldani, akkor igen, elköltöznék, ha tehetném.

Nem hiszem, hogy gyenge jellem lenne valaki, aki csak nyugodt életet szeretne.

2017. szept. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
A gyerekek iskoláztatása miatt mindenképpen jó lenne városba költözni,ha máskor nem akkor középiskolás korukban, de a kislányom szeret kutyázni, macskázni ( 5 macskája van ) horgászni, bicajozni egy igazi gyerek, neki biztosan rossz lenne egy nagyvárosban. Kisvárosba nem szívesen mennénk -ahogy Te is megerősítesz ebben- azok nem sokkal különbek , mint egy falu. Olyan összetartó falusi közösségek amiket pl. a Gasztroangyalban látni szerintem nagyon ritkák.
2017. szept. 19. 11:09
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

megértem, gyerekként én sem érezném magam jól Budapesten például, én is lent bicajoztam, fogócskáztam, plázát, mozit, mekit, tömegközlekedést nem láttam.

de biztos van olyan hely, ami kisváros (esetleg nagyobb város), és még gyerek lehet a gyerek. nagyobb városban is vannak családias részek, oda is nyugodtan költözhettek. én a keleti országrészből származom, és azt mondhatom, hogy minél inkább nyugatra visz az utad az országon belül, annál elfogadóbbak és kevésbé rosszindulatúak az emberek.

2017. szept. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!