Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan legyen otthonom?

Hogyan legyen otthonom?

Figyelt kérdés

Szerencsére van hol laknom, szóval a kérdés inkább arra vonatkozik, hogy hogyan teremtsek otthont a nekem jutott helyből.

Kilenc (9) (KILENC!!!) éve vagyok kollégista, amit most belegondolva embertelen és brutális (nyelvi előkészítő, gimnázium, egyetem, egy év csúszásban vagyok most), de már nagyon elegem van belőle, főleg azért, mert a csodás egyetememnek nyolc darab kollégiuma van városszerte, és én ebből hatban már laktam négy év alatt. Hol felújították a kolit, ezért kellett költözni, hol csak szimplán beosztottak nyárra a város másik végében lévő koliba, hogy szeptemberben költözhessek egy harmadikba...

Szóval most már elegem van a kolis létből, főleg azért, mert sokmindent láttam már, de a jelenlegi kolimnál igénytelenebb, ótvarabb lepragóc fertőt még nem láttam a Blaha aluljáróban se, szóval ideje búcsút inteni, és költözni.

Viszont életemben egyszer éreztem otthon magamat valahol: a középiskola utolsó két évében lakott kolim jó volt (ja, középsuliban is két kolit jártam meg :P), mindenhol máshol úgy voltam vele, hogy ez egy hely, ahová hazajárok aludni, fürdeni meg tanulni, semmi másra nem jó, és úgyis el fogok költözni nemsoká.

Most az a problémám, hogy ki fogok bérelni egy garzont, és nem tudom, hogy küszöböljem ki ezt a problémát, mármint, hogyan teremtsek belőle olyan helyet, ami barátságos, meleg, ahová szívesen megyek haza, és nyugodtan pihenhetek.

Vannak kinn fotóim meg tisztaságot tartok a mostani helyen is, de akkor se érzem magam otthon, és nem tudom, mit kellene tennem, hogy otthont csináljak majd a bérleményemből.


2017. nov. 29. 12:28
 1/1 anonim ***** válasza:
Otthont úgy tudsz belőle csinálni, ha kitalálod, milyen stílusú környezetben szeretnél élni. Beszélj a főbérlővel/tulajjal hogy milyen kisebb-nagyobb változásokat enged meg neked, gondolok itt olyasmire hogy festés, új bútorok, burkolatcsere, tapétázás etcetera.. sok tulaj díjazza ha a bérlő felújítja neki a lakást. Ha ezek közül semmi sem opció, javaslok egy túrát az ikea-ba. Díszpárnák, függöny, takarók, szőnyeg nagyon sokat dobnak a hely hangulatán.
2017. nov. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!