Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Idős, mentálisan leépült...

Idős, mentálisan leépült szomszéddal mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
A szüleim melletti lakásban lakó néni az utóbbi időben sajnos teljesen megbomlott, demencia vagy alzheimer, nem tudom. Iszonyat dolgai vannak, például éjjel nekiáll kirángatni a bútorait a folyosóra, mondván ő költözik. Fél év alatt kétszer árasztotta el a lakást vízzel, mindkétszer azért mert a csapot a mosdó és a kád közé fordította, de azt nem tudta megmagyarázni hogy miért. A lányáék messze élnek és egyáltalán nem foglalkoznak vele, próbáltunk szót érteni velük de hiába. Félek egyszer rárobbantja a gázt anyámékra. Milyen lehetőségeink vannak?
2017. dec. 14. 20:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Vitessétek be a pszichiátriára ha lehet. Én nem vagyok ennek a híve hogy egész nap gyógyszerezve nyáladzanak, de ilyen esetben talán ez a legjobb megoldás.
2017. dec. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
25%

Semmit. Figyeljetek oda ra es ha valoban szukseges, akkor hivjatok orvost. Ennyit tehettek. (Karacsonykor pedig vigyetek at par szelet beiglit.)


Legyetek embersegessek (Ti is lesztek oregek)!

2017. dec. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%

“Legyetek embersegessek (Ti is lesztek oregek)!”

Nem, ha az öreglány rájuk gyújtja a házat merő feledékenységből...

2017. dec. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
14%
Èn is azt javaslom, hogy nézzetek rá gyakrabban, naponta ha lehet, vagy akár naponta többször. Ès igen, bejglit vigyetek át szegénynek. Kitartást.
2017. dec. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
28%
Kedves 3-as! Remelem Teged is majd csak ugy betesznek egy dilihazba a szomszedaid. Boldog Karacsonyt!
2017. dec. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
39%
Elviselni, várni, hogy oda kerül, ahova való.
2017. dec. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%
Hivatalosan az Önkormányzat szociális osztálya talán tud valamit segíteni. Az alapvető gond sokkal inkább az, hogy az ilyen öregek teljesen normális életet tudnának élni, ha lenne velük/mellettük valaki, aki ügyelne a megfelelő életvitelre, mivel az ilyen elborult időszakokat gyakorta a kiszáradás, a nem megfelelő életvitel okozza. A kiszáradás rontja az agyi keringést és ilyen téveszmés időszakok jelentkeznek. Napi 5-6 alkalommal 2 dl folyadék, időnként 1 kupica vodka, rendszeres séta és szobai időtöltés (beszélgetés, kézimunka, kártya csodát tud tenni. Nem véletlen, hogy az egyedül élő angol asszonyok mellett mindig volt társalkodónő.
2017. dec. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
92%
azért, ha a mama ön- és közveszélyes ill. egész napos felügyelet lenne számára az ideális, ne jöjjünk már azzal, hogy "te is leszel öreg.."
2017. dec. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hú köszönöm a gyors válaszokat. A karácsony természetes, anyu már évek óta mindig szokott neki átvinni vacsit meg beszélget vele, mert mindig egyedül van, át szokott hallatszani, ahogy zokog karácsony éjjel... A felügyelet már nagyobb gond, én nem élek már otthon, szüleim meg dolgoznak. És itt szerintem már egész napos felügyeletre lenne szükség. És nem is csak az hogy felgyújtja a házat, hanem az is, hogy mi van, ha egyszer elkószál és megfagy valahol. Mellesleg szerintem a lányának lenne kötelessége tenni valamit, ezért lennék kíváncsi arra, hogy hivatalosan milyen eszközökkel élhetnénk. Ha nem muszáj nem intézkednénk, inkább jó lenne ha tudnánk valamivel nyomást gyakorolni a családra, mert ha ez így megy tovább előbb vagy utóbb csúnya vége lesz.
2017. dec. 14. 21:27
 10/12 anonim ***** válasza:
87%

“Kedves 3-as! Remelem Teged is majd csak ugy betesznek egy dilihazba a szomszedaid. Boldog Karacsonyt”


Én is remelem. Inkább, mint idejekorán meghalni, és vinni magammal a fél háztömböt. Micsoda önző alak vagy te, haljon meg gyerek-felnőtt, bárki, csak a demens mamó nehogy felügyelet alatt legyen? Mifelénk még rohadtul nincs karácsony, nem tudom hol élsz te.

2017. dec. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!