Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Debreceniek, ti hogy éreztek...

Debreceniek, ti hogy éreztek a városotok iránt?

Figyelt kérdés

Sziasztok, egy ideje már a fővárosban élek (egyetemistaként) és ott vettem észre, hogy mennyire más a mentalitás. Debrecenben mindig megbámulnak az emberek, bunkók általában a boltokban, a tömegközlekedést meg nem tudják rendesen igénybe venni pl. megállnak az ajtó előtt, vagy nem mennek be a busz belsejébe. Ezek apró dolgok, de Bp-n valamiért ritkábban tapasztalom ezeket.

Másik dolog ami fura nekem, az az hogy Debrecenben nincsen semmi identitás, nem igazán tudnám elmagyarázni egy nem debreceninek, hogy milyen érzés debreceninek lenni.

Számotokra mit jelent ez? Mit hiányoltok a városból?

Én még azt tapasztalom meg nagyon rosszul, hogy nincsen egy normális média/újság Debrecenben, ami rendesen tudósítana a dolgokról. Régebben volt a 4024, ami nagyon jó volt, de mostanra maradt a haon.hu és a dehir.hu... amik nem igazán olvashatóak (Haonnak kb. 20 év alatt nem változott a designja és ugyanazok a cigánylányok a nap szépei).

Nem leszólni akartam a várost, de ezeken a területeken lehetne fejleszteni.


2017. dec. 19. 15:19
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Sok a román és az erdélyi, nem csak a roma. Lassan már csak ezek maradnak itt, én is húzok el hamarosan.
2017. dec. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%

Én azt röhögöm, hogy annyira be van harangozva, hogy Debrecen mekkora smart city, közben meg a Debreceni Menetrend szoftver működését ellehetetlenítették, hogy a DKV saját sz_r és használhatatlan TransIT DKV nevű alkotását kelljen használni. Ugyanígy nem működik az újonnan belebegtetett e-személyire vásárolható bérlet. Az egyetem informatikai karán alig van egy-két konnektor elhelyezve.


Egyszóval mondva, hiába 2017-et írunk, le van a város ragadva 1900-ban. A városvezetés pedig 1400-ban.

2017. dec. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
41%

Én szeretem Debrecent...és bunkó emberek mindenhol vannak szerintem. És igen meg nézik az embert ha már kicsit is más..

De ez azért van mert nem nagy város.

Ha Pesten elesnél az utcán le se tojnak, feloluk ott meg is halhatsz.

2017. dec. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%
Én mindkét várost nagyon szeretem. :)
2017. dec. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én szeretem, mert a szülővárosom, de sajnos kevés a munkalehetőség az én szakmámban, és a tömegközlekedés is katasztrófa.

Az emberek olyanok, mint máshol, nem jobbak vagy rosszabbak. Éltem Budapesten is, hülyék, bunkók mindenütt vannak. Nem városfüggő.

2017. dec. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Kedves kérdező!

Én is debreceni vagyok. Nyáron voltam Budapesten közel 2 hónapot. Én azt tapasztaltam, hogy Bp nagyon zsúfolt, szerintem Db sokkal emberibb. Bp-n valóban nem foglalkoznak veled, de szerintem ez nem jó, itt Db-ben valóban kicsit falusi néha a hangulat.

Bp-n tényleg vannak elképesztő figurák.

Itt kevés a program, szórakozási lehetőség, de ez inkább a város méret miatt van.

Db-ben normális busz, villamos van, Bp-n az M3 metrón utaztam, hát az egy kicsit lepukkantabb, de egyébként máshogy nem lehet közlekedni.

Bp-n van sok kiülős étterem, Debrecenben nincs.

És mindenféle pub, stb.

Bp-n sok helyen lehet enni jót viszonylag olcsón, Db egy kicsit még fejlődhetne.

Ennek ellenére csak akkor költöznék fel Bp-re ha nagyon jó állást kapnék (hamarosan végzek az egyetemen). Debrecenben egyszerűbb az élet, és sokkal olcsóbb összességében.

2017. dec. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Látom az #1-es válaszom lepontozva, biztos a sok erdélyi erdőlakó simogató csinálta.
2017. dec. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Majd elmúlik a rózsaszín köd Pesten is felőled.
2017. dec. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Debreceni vagyok, és soha nem költöznék Budapestre! Szerintem ott bunkók az emberek és leszarják egymást! Igen, Debrecenben kevesebb lehetőség van, de ez nem olyan nagy hátrány!!
2018. aug. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nagyon szeretem Debrecent, tényleg nem lehet elmagyarázni milyen érzés debreceninek lenni, de van amiben szerintem is igazad van. Az, hogy a buszról egyszerűen nem akarnak leengedni engem is napi szinten kiakaszt, folyton tolakodnak és eszméletlen sok bunko van.

Nekem az hiányzik csak, hogy kevés program van. Ilyenkor nyáron még nem is vészes, de télen csak moziba lehet menni vagy max jégkorizni.

Éltem már más városban, de sehol sem éreztem magam olyan jól, mint itt.

2018. aug. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!