Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hazatelepülő családok! Milyen...

Hazatelepülő családok! Milyen nehézségekbe ütköztetek?

Figyelt kérdés
Ki szeretnénk költözni családdal külföldre, de nem örökre. Férjemmel két óvodás gyerekünk van. Mostanában figyelem, ha hallok ezt-azt, hogy sokaknak nehéz hazajönni. Volt, akinek a külföldi végzettségét nem fogadták el, volt aki tb-re nem lehetett sokáig jogosult, és volt, aki kisbabával jött haza, de nem kapott gyest. Kérlek írjátok le, hogy honnan, mennyi időn után jöttetek haza és milyen akadályokba ütköztetek bele? Valamint hogyan küzdöttétek le, mi lett a megoldás! Köszönöm szépen mindenkinek!
2017. dec. 22. 19:07
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Taj, nyugdíj, stb. Hagyjuk, mi is külföldön élünk, kizárt!, hogy a hallott dolgok után hazamenjünk.


MEg amúgy is, az egy szar ami otthon van.

2017. dec. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Még ki sem költöztetek és már a hazaköltözésen görcsölsz. Ha kijössz, és rádöbbensz, hogy micsoda különbség van egy normális nyugati ország és kis hazánk között, még a gondolatát is elfelejted a hazaköltözésnek. Én maximum akkor megyek haza, amikor a politikusokat nyilvánosan akasztják.
2017. dec. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az emberek irigységére, rosszindulatára számíthatsz, mert utálni fognak, hogy külföldön élhettél, és hogy a nyugdíjad is magasabb.

Ez a hivatalok ügyintézőire is vonatkozik.

2017. dec. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A 3. vagyok. A TB és a nyugdíj egyáltalán nem gond!


Ha még nem leszel nyugdíjas, akkor fizetheted havonta az egészségbiztosítást (most 7 ezer Ft) és járhatsz orvoshoz. Vagy, ha állásod lesz ismét Magyarországon, akkor ezzel a TB is meg van oldva.


Ha nyugdíjas leszel, akkor részarányosan utalják a nyugdíjat, mindkét országban, annak megfelelően, hogy melyikben hány évet dolgoztál. Külföldről gond nélkül átutalják ide, a bankszámládra.


A külföldi okleveleket lehet honosítani!


Mindenre van megoldás!

Az viszont tény, hogy a hivatalokban az ügyintézők szándékosan szívatják a külföldről Magyarországra települőket, bonyolítják az ügyintézést, feleslegesen össze-vissza küldik őket különböző helyekre.


Mindezt irigységből, mert ők éhbérért dolgoznak, ezért "nehogy már valakinek jobb dolga legyen"...


Évekig dolgoztam egy hivatalban, ezért tudom, hogy mit művelnek a szerencsétlen emberekkel. Ez a magyar mentalitás! Én ezzel soha nem tudtam azonosulni, mivel délvidéki származású vagyok, és tudom mit élnek át azok az emberek, akik ide települnek. Napi szinten piszkáltak, megaláztak a származásom miatt, és végül felmondtam.

Az ügyfeleket pedig össze-vissza küldözgették, szándékosan...

Majd ezután rosszindulatú, irigy megjegyzéseket tettek arra, hogy ezek az emberek gazdagok.

2017. dec. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. Bármennyire szép kint az élet sokak szerint, mi nem akarunk kint élni, csak most ez a legélhetőbb megoldás a problémáinkra. Egy átmeneti helyzet, amin túl kell esni. Ezért gondolkodom már most a hazaúton
2017. dec. 26. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!