Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Külföldön élők?!

Külföldön élők?!

Figyelt kérdés

Megosztanátok a tapasztalataitokat az országgal kapcsolatban?

Köszi :)



2018. jan. 6. 15:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Németország, München, 8 éve, szeretem.
2018. jan. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Angliai iparváros (60.000 fő), remek. 8 éve lesz jan. 10-én hogy kint vagyunk. Szavakkal nem lehet elmondani azt a különbséget, ami itt van. Amikor a házat vettük, a bankos meg a mortgage-s (hiteltanácsadó) a földig hajolva intézte a dolgainkat. A boltokban mosolyognak, minden szolgáltató azon van, hogy neked segítsen. Minden banki szolgáltatás (kivéve a hitel persze) ingyenes (számlanyitás, bankkártya, az összes bankkártyás vásárlás és tranzakció). 8 bank van egy helyen a főtéren, ha valahol csúnyán néznek vagy szólnak, már megyek is át a másikba. 11 mobilszolgáltató van a helyzet velük ugyanez. A gépkocsi vásárláskor nincs törzskönyv, eredetvizsgálat, illeték és átíratási díj, minden ingyenes és online lehet intézni csakúgy, mint szinte bármit. Nincs hivatali sorban állás emiatt. Az utcák rendezettek, nincs kátyú, kiégett utcalámpa, mert mindent javítanak 3 napon belül. Ez egy iparváros kb. 200 nagyobb és rengeteg kisebb gyárral. Az összes munkáltató folyamatosan hirdet, gyakorlatilag másnapra van munkád ha kell. Az emberek udvariasak, egyáltalán nem foglalkoznak azzal, hogy nem vagy angol, nekik természetes még a a gyarmati időkből, hogy tele vannak külföldivel. A közlekedés példásan szervezett, mindenhol körforgalmak, a jelzések nem kopottak, napi szinten karbantartva. Az autózást itt nem büntetésként mérik (mint otthon) hanem eszköz arra, hogy mindenki kényelmesen eljusson dolgozni. Az időjárás remek, igaz sokat esik, de nincs por, kánikula, sem tartós fagy. A hőmérséklet -2 és 25 fok között van, igazi szívbeteg-mekka. Az országban gyakorlatilag nincs szúnyog és légy, nem kell háló az ablakokra. A táj, az épületek gyönyörűek. Soha nem megyünk haza. Nincs napi szintű politika, gyűlölködés és nem is hiányzik.
2018. jan. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Kettes, megkérdezhetem, melyik város?
2018. jan. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Svájc, Dietikon.


Az ország szuper:

- megélhetés jó (bár 2500-3000 chf az is az alap dolgokra elég, de utazni nem fogsz tudni belőle)

- tisztaság, rend van

- a vonatközlekedés remek (tiszta, pontos, gyors és ritkán van kiesés)

- minimális a hajléktalanok száma

- migránsinvázió kizárt a kvótarendszernek hála :)


Ami nehéz:

- letelepedni, egyáltalán kijutni és kinn maradni

- nyelvet megtanulni - hát egy éve élek kinn, de hagyjuk, semmit nem tudok schwiizerdütschül :D

2018. jan. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok, az ügyintézés gyors, mind a Stadthausban, mind a postán.

Kártyás fizetés van kb. mindenütt, így nem kell a kp-val szarozni, bár tranzakciós adó nincs

Boltokban sincs nagy sorbanállás.


Minden olyan "tiptop", rendezett, és az óvárosok gyönyörűek, továbbá ha mediterrán részre akarsz menni, leugrasz Ticinoba, ha hegyekhez, akkor Alpok.

Az ételeik - főleg asajtok és csokik - remekek, meg néhány Wurst is meglepően finom.

2018. jan. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

4-es vagyok még mindig.


Az időjárás viszont érdekes.

Északon már szeptembertől hűvös van, rengeteg esővel-hóval, és kevés napsütéssel.

Délen viszont még novemberben is 10-14 fok szikrázó napsütés és meleg, kevés esővel és még kevesebb hóval, de a hegyekben pl. nyáron is meg lehet fagyni, ha olyan magaslatokba mész.

Lenn 20 fok, 2300 m-en meg 3-4 :D


Politizálás nincs - többek között azt sem tudom, kik most a Bundesrat elnökei :D, a dolgok 99%-ra népszavazást írnak ki, amit be is tartanak.

Korrektek ebben a dologban, nincs korrupció, sem rongyrázás.

Alacsonyak az adók - relatíve, 7% ÁFA pl. -, és amit adózol, azt a község fejlesztésére fordítják.


Az emberek udvariasak (német részen), hűvösek, de olaszok pl. nagyhangúak, barátságosak és nem zaklatják egymást a szomszédok.


A rendőrség nem él vissza a hatalmával, és feleslegesen nem cs.sztet senkit, de rendszeresen járőröznek, naponta többször látom őket a városban.


A bulik kulturáltak, kevés a berúgás - mert drága leinni magad :D -, szilveszterkor is nyugi van, kicsit vidámabbak az emberek, de nincs hányás-fetrengés, és nem szólnak be random emberkék a nőknek, mindenki éli az életét.

2018. jan. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi igaz volt a Gálvölgyis poén még anno, mikor december 31 én kiment az usa ba azt one january ööö jönni back, mert a kufför marad itthon
2018. jan. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az nem Gálvölgyi volt, hanem Markos-Nádas.
2018. jún. 1. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jó, oké, Markos-Nádas, már ezer éve láttam.

De legalább lejött a lényeg :))

2018. jún. 8. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!