Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek "illik bemutatkozn...

Szerintetek "illik bemutatkozni" az új szomszédnak, aki vesz egy nagyon drága telket a budai hegyoldalban, és elkezd rá egy luxus-családi házat építeni?

Figyelt kérdés
...Nem mutatkozott be. Kiirtott minden fát a telkén és tavasszal elkezd építkezni. Mi, szomszédok ezt nem vesszük jó néven,de mit tehetünk? Szeretnénk jóban lenni minden szomszéddal.

#"jó-szomszédság"
2018. jan. 16. 09:32
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
95%

azt sem tudom, hogy honnan vetted, hogy ő új szomszéd lesz? lehet hogy épít egy ingatlant és eladja, akkor meg minek érdekelje a szomszéd? vagy majd irodája lesz vagy akármi...

tényleg szánalmasnak találom ahogy az emberek mindig mással foglalkoznak...

2018. jan. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
93%
"semmibe veszi a szomszédait, akik 50 éve ott élnek" - Ez teljesen jellemző magyar mentalitás. Mi van akkor ha 50 éve ott laktok? Semmivel nem vagytok többek vagy kevesebbek ettől, mint az aki csak éppen most költözött oda. Attól, hogy nem zaklatja a szomszédait a bemutatkozással, még nem jelenti azt, hogy ő egy pökhendi, idióta, beképzelt alak. Személy szerint én se mutatkoztam be a szomszédoknak, amikor új helyre költöztem. De nem azért mert idióta vagyok, hanem mert nekem ilyen a természetem. Visszahúzódó vagyok, nem szeretek más magánéletével foglalkozni és azt se szeretem ha más foglalkozik az enyémmel. Ilyen egyszerű ez.
2018. jan. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
88%

Nem "illik" átmenni vadidegen emberekhez bemutatkozni.

Csak úgy váratlanul toppanjon be? Ismerőshöz se csöngetek csak úgy be, nem ám ismeretlenhez.

Amikor az utcán összetalálkoztunk, akkor odamentem, bemutatkoztunk egymásnak.

Nagyon gáz, és gyerekes, hogy egy ismeretlen embert így elítélsz csak azért, mert valamint nem pont ugyanúgy csinált, mint te. Nem te vagy a világ közepe, nem minden csak úgy jó, ahogyan azt te gondolod.

2018. jan. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
8%
Bratyizni nem kell, de neki illene bemutatkozni, mégpedig úgy, hogy ő kezdi. Ide a faluba is költözött sok újgazdag , nekem is lett hirtelen 2 új szomszédom, az egyik bemutatkozott , hangosan köszönnek normálisak a másik banda még a köszönésemet sem fogadja. Pénze mindkettőnek dögivel van, a köszönő , most éppen Ausztráliában nyaral egy hónapig családostul...
2018. jan. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 Unikornispata ***** válasza:
64%
Te illedelmes lepontozó kérdező...foglalkozz valami értelmessel,ne ilyen semmiségeken agyalj!
2018. jan. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
84%
Majd ő bemutatkozik ha akar. De mivel még nagyon messze van a tényleges beköltözéstől,ezért nem teszi. Még előbb fel kell húzni a házat ,be kell rendezni stb. Aztán ha életvitelszerűen ott lakik,majd bemutatkozik,addig minek?
2018. jan. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
76%
Le merném fogadni, hogy ha bemutatkozott volna a környékbeli embereknek, akkor valaki kiírt volna egy olyan kérdést, bemutatkozott az új szomszéd, pedig még nem is lakik itt, miért ilyen tolakodó?
2018. jan. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, önkritikát gyakorolok. Úgy látszik, azok válaszoltak többségben, akik engem cikiznek a kérdésem miatt. Mi, a régi szomszédok, vigyázunk egymás dolgaira, és pl. én egy betörést hiúsítottam meg a szomszédnál, mert észrevettem, amikor a tetőről leereszkedett. Kiabáltam, intézkedtem, rendőrt hívtam. Ennél az új szomszédnál, ha a háza leég, se fogom észrevenni. Ez jó?
2018. jan. 17. 09:17
 19/32 anonim ***** válasza:
11%
A nem köszönőnek véletlenül elgyúrtam a műa kukáját traktorral :=)
2018. jan. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%
Ez aztán szép amit írtál kérdező, hogy azt se fogod észrevenni ha ég a háza. Nem is ismered őket, és ilyen jóindulatú vagy. Lehet majd ha készen van a ház, vagy ha beköltöznek, majd bemutatkoznak, és kiderül, hogy nagyon kedvesek. Akkor mit fogsz szólni? Mi mikor megvettük a lakóparkban a lakásunkat, nem jártunk körbe, felnőtt emberek vagyunk, és nekem szükségem is van a kis magánszférámra, viszont mindenki kukucskált, meg az ablakon lesett,sőt, amikor nem voltunk itt a munkásokat kérték meg, hogy benézhessenek milyen lesz a lakás. Szerintem ez tolakodó és gonosz dolog!!! Engem nagyon idegesitett! Mikor beköltöztünk összehívtunk egy kis lakógyűlést a mi épületünkben, és mindenkinek bemutatkoztunk. És érdekes módon azóta is mindenkivel jóban vagyunk és hangosan köszönünk egymásnak. Ha a garázsban vagy a liftben összefutunk, képzeld, még beszélgetni is szoktunk! Sőt, a szívünkhöz közel álló szomszédoknak szoktam átvinni sütit ha sütök, és egyszer meghívtuk őket egy italra és beszélgetésre is hozzánk!
2018. jan. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!