Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ti tényleg összeköltöznétek...

Ti tényleg összeköltöznétek idegenekkel egy albérletbe? Szülők, ti engednétek?

Figyelt kérdés

Továbbtanulás miatt vetődött fel a kérdés és kell egy B terv arra az esetre, ha nem kapok kollégiumot (ami sajnos elég esélyesnek tűnik). Egy albérletet egyedül nem tudunk kifizetni, max. ha többen költöznénk össze egy lakásba, ugyanakkor nincsen se ismerős, se barát, se rokon, akivel ezt meg tudnám tenni (ha majd lesznek ismerősömeim, barátaim, akkor ez is egy opció lesz). Nagyon sokan keresnek lakótársat, szobatársat, úgyhogy valószínűleg hely az lenne is. Ugyanakkor a szüleim nem engednék meg, hogy idegenekkel költözzek össze és őszintén szólva én sem tenném meg szívesen. Szerintem eleve nem könnyű több emberrel együtt lakni (még akkor sem, ha már régóta ismeritek egymást, mert akkor is érhetnek meglepetések bőven), főleg akkor nem, ha full ismeretlen emberekről van szó, akiket soha életemben nem láttam, akiket nem ismerek és max. annyit tudok róluk, amit a facebook profiljukról le lehet olvasni és elárulnak. A környezetemben is történtek már nagyon csúnya dolgok, pl. lelépett a lakótárs, nem volt hajlandó fizetni, meglopta a másikat, megerőszakolta a másikat... Ezért ez számomra nem egy túl vonzó ötlet. Azonban mindig megkapom, hogy ez hülyeség, túlaggódjuk a dolgokat, akárhol történhet baj stb....


Valóban nyugodt szívvel össze lehet költözni akárkivel vagy pedig van alapja az aggodalmamnak?


2018. jan. 22. 22:11
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
81%

Nem kell ennyire félni a dologtól.

Én 14 évesen kerültem kollégiumba még középiskola miatt. 15 évesen lett annyi keresetem (a hogyanba inkább ne menjünk bele...), hogy eljöhessek a kollégiumból.


Azóta SharedHouse-ban lakom 5 különböző korú és foglalkozású nővel, immáron 5 éve. Nem sima lakásbérlés/szobabérlés, de nem is lakótársi/társbérlői viszony. A SharedHouse-nak igazából elég sajátos a jogi elhelyezkedése.

Itt mondjuk valamilyen szinten feltétel is, de ha nem lenne az, akkor is, mi legjobb barátok lettünk azóta. Ismerjük egymás családjait, eljárkálunk egymás családjához, kiveszünk szabit ha valaki beteg, a közös takarítás szinte rituális vasárnaponként, stb-stb.

A megfogalmazást erről az oldalról lestem le, de nagyon jól megfogalmazza, hogy a SharedHouse miben másabb:

"A lényeg, hogy a dologból ne egymás mellett élés, hanem együttélés legyen!"


Tudtommal nincs ezen kívül más SharedHouse az országban. (Talán egy van Győrben) Azonban szerintem sima lakótársi bérletekben is találhatsz olyan egymáshoz való viszonyulásra, hogy ne legyen gondod. Ahogyan az egyik előttem lévő is írta, hogy iszogatni járnak, illetve odaadta az autóját.


20/F

2018. jan. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
2018. jan. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
60%

A kollégiumban kikkel fognak összeköltöztetni szüleid szerint, ha nem idegenekkel? :D Ráadásul ott nem is külön szobába, mint az albérletben, hanem egy kis lukon osztoztok hárman, aztán ha a másik zajos, horkol, büdös, igénytelen, szar zenét hallgat, megrohasztja az ételt a hűtőben, meglop, vagy csak simán kattant és a bömbölését kell hallgatnod mint egy háromévesnek, akkor megy az év végéig tartó hadiállapot (igen, tapasztalat).

Nálam nem volt kérdés, hogy összeköltözök idegenekkel, amint lehetőségem lesz rá. Még mindig több válogatási lehetőségem van a profilokból, mint a koleszban, ahol összesorsolnak két idegennel első évben.

Egyébként öt éve lakok Bp-n ami egy egészen nagy falu, mégis, a mostani költözéskor már az összes lakótársjelöltet le bírtam informálni, mert mindenkivel volt legalább egy közös ismerősünk :D

2018. febr. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!