Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Budapesten melyik kerület: a...

Budapesten melyik kerület: a legjobb; a legrosszabb; a legideálisabb; a legnyugodtabb; a legpörgősebb; a legveszélyesebb?

Figyelt kérdés
2018. febr. 16. 13:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
12. a legjobb, kispest,erzsébet a legveszélyesebb. Mielött valaki azt mondaná, h a 8.kerület veszélyes az nagyon téved
2018. febr. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Erzsébet? Miért?
2018. febr. 16. 13:57
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Tele van cigánnyal.
2018. febr. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

- Hogy a meghökkentővel kezdjem: a VIII. kerület "hagyományosan" jó részei a legbiztonságosabbak szerintem akár egész Budapesten. Palotanegyed, Tisztviselőtelep és a Százados negyed 80%-a (talán a MÁV-telep nem annyira jó).

Indoklás: autólopási statisztikákban sehol se vagyunk, kerékpárlopás se vészes. Az egyéb bűncselekmények területén vegyesek vagyunk, van, amiben rosszabbak. Ugyanakkor majdnem minden sarkon térfigyelő kamera, a kerület Facebook oldalára is feltöltött képek a bűnözőkről, akiket keresnek valamiért. Fokozott rendőri jelenlét.

Képzeljetek el egy jó környéket, amit egyszercsak bekameráznak és időnként rendőrök járőröznek.

Ugyanakkor nem vagyunk olyan nagyon drága környék, ami annyira vonzaná a betörőket. Ha jól emlékszem, betörésben a legmenőbb kerületek állnak rosszul a statisztikákban.



- A legpörgősebb a pesti oldal nagyjából Nagykörúton belüli része és a Margit körút környéke Budán. Szerintem. Ezek nekem például túlzsúfoltak emberrel és épületekkel egyaránt. Nagyvárosi életet, bulizást, pörgést szeretőknek ajánlott.

De én szerintem pl Újlipótvárost se szeretném, akár lakni, akár dolgozni kellene ott. Fentiek miatt.



- Legideálisabb szerintem Újbuda. Nem nagyon kieső és jó a tömegközlekedése, nagyon zöld, nyugodt ugyanakkor van pörgősebb része, vannak boltok, jó kis központja. Valahogy számomra olyan, mintha egy önálló kisváros lenne, az emberek is olyanok, valahogy nekem a hangulata is. Meg annyira minden van ott, beleértve neves egyetemek, rengeteg munkahely, hogy leélheti az ember az életét, hogy nem hagyja el a kerületet (mondjuk ez a sajátomra is igaz :P ) Engem az lep még meg, hogy mennyi sportolási lehetőség van: teniszpályák, bérelhető teremfocipályák, falmászás stb)

Én nagyon szívesen laknék ott, amíg Budapesten kell élnem. Vagy legalább dolgoznék.

Az a gond azzal a kerülettel, hogy hagyományosan onnan lopják el a legtöbb autót, bringát, betöréses statisztikákban se állnak túl jól; rendőrség hozzáállása se olyan jó mint pl nálunk, térfigyelő kamerájuk sincs túl sok. Mintha kétesebb alakból is egyre többet látnék.

Ezekre odafigyelhetnének. Mint ahogy nálunk se csak a Népszínház utca van bekamerázva és nemcsak ott járnak rendőrök, hanem a Százados út is pl, ami 10 éve meg 20 éve is jó volt, vagy Tisztviselőtelep, Palotanegyed...



- Legveszélyesebb kerület nincs. Rosszabb környékek vannak, pl. a Hős utca kőbányai szakasza, villamosmegállója és _közvetlen_ környezete.

2018. febr. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
71%
Legjobb: XIV. Legrosszabb: Kelet es del Pest. Legidealisabb: XIV. Legnyugodtabb: XVI. Legporgosebb:V. VI. VII. Legveszelyesebb: Keruletekre nem bonthato, utcak, es rosszabb kornyekek vannak pl: csepel, kispest, erzsebet, kobanya, hos utca, bekas, stb.. reszei
2018. febr. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
XVII. legnyugodtabb, csendes uncsi vidéki
2018. febr. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 heil cézár válasza:
67%

Legjobb: természetesen a budai, és belő pesti kerületek, pl I, II, III (nem az egész), V, VI (bizonyos részei), XI, XII


Legrosszabb: vegyük azt, hogy a leglepusztultabb/legszecsóbb/prolibb kerületet érted akkor a külsőbb peti kerületek elég nagy része ide tartozik, de ez nem jelenti azt, hogy nem békés környék, csak szegényebb


Legideálisabb: Szerintem minél közelebb a belvároshoz annál jobb, minden egy köpésre van, sehova sem kell sokat buszozni/metrózni/állni a dugóban. 5-10 perc alatt mindenhol ott vagy ami számít. Szóval azt mondom, hogy I, V, VI, VII, VIII, as azok amik ezekkel a kerületekkel határosak megteszik.


Legynyugodtabb: Újra: budai kerületek. nyugis és békés. Külső pesten is vannak nagyon nyugis kertvárosok, az is hasonló, csak kicsit szegényebb környék


Legprörgősebb: V, VII, VIII ha bulizni akarsz


Legveszélyesebb: Itt nem kerületeket írnák, hanem utcákat vagy kissebb környékeket, pl Hős utca, Blaha Lujza, Páskomliget út, Károlyi István utca, Óceánárok, Szinbád utca, Zugló, Békásmegyer és Soroksár bizonyos részei, van jó pár. Ezeket érdemes elkerülni főleg éjszaka, egyedül, és ha nő vagy. Ja és ne nagyon menj a Népligetbe és a Margitszigetre éjszaka, nem egy életbiztosítás.

2018. febr. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
az Óceánárok veszélyes, miért?
2018. febr. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!