Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tehet a szomszéd, ha...

Mit tehet a szomszéd, ha szerinte túl sokat sír egy gyerek? Ha este 22 után sír, akkor az csendháborítás?

Figyelt kérdés
Az alsó szomszédom lekiabálta panel előtt a fejem, hogy a 11 hónapos kisfiam miatt nem tudnak pihenni, mert túl sokszor sír napközben is, ha otthon vagyunk. Azt kiabálta engem megszégyenítve többek előtt, hogy foglalkozni kellene vele, mert akkor biztos nem sírna és még birkát sem bízna rám, nemhogy gyereket.... Ja és ne telefonáljak annyit napközben, mert attól sem tudnak pihenni, mert hangos. Nem telefonálok este 22 után. Ja és ne kezdjek a panel előtt telefonálni, mert az is zavarja őket és a többi szomszédot is állítólag, csak nem mernek szólni. Mindezt kiabálva. Így hogy lehet együtt élni? Egy 11 hónapos gyerektől hogy várhatja el, hogy ne sírjon? Tegnap este a fogzása fájt és éjjel 2-szer is sírva kelt fel.

2018. febr. 20. 20:25
1 2 3 4
 31/36 A kérdező kommentje:
Kijöttek 2-szer váratlanul. Mindent rendben találtak. Sőt a szomszédot tették helyre, mert letesztelték, ha valami nem volt megengedve a kisfiamnak, hogy játszon vele (konyhaszekrény össze lett gumizva), üvöltött, mint a sakál.
2018. márc. 9. 12:02
 32/36 anonim ***** válasza:
76%
Akkor talán nevelni kellene a gyereket, hogy ne üvöltsön mint a sakál. A szomszédban 4 gyerek van, játszanak, néha hangosabbak, néha sírnak. De senki nem szól egy büdös szót sem, mert nem 0-24ben ordítanak mint a csimpánzok. Ha így lenne, akkor engem is és a többi szomszédot is nagyon zavarná.
2018. márc. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
Most akkor Gyámügy vagy Gyermek jólét jön ki?
2018. márc. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 A kérdező kommentje:

Családsegítő szolgálatként mutatkoztak be. Ők jöttek ki.

Az üvöltött, mint a sakált úgy értettem, hogy 1 évesen úgy bőgött, hogy nem nyithatta ki a konyhaszekrényt, mint akit nyúznak. De megnézném, hogy hogyan kell az 1 évest úgy nevelni, hogy soha ne sírjon, ha nincs valami megengedve neki.

2018. márc. 22. 18:49
 35/36 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes lenne megnézned, igen. Ha nem megy, akkor kérj segítséget másoktól, mert sok olyan egyéves van aki nem kap hisztirohamot és nem kezd el bőgni ha valamit nem lehet.
2018. márc. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim válasza:

Azóta ez a gyermek már biztos nem sír (reméljük). Azonban ide írnám az én történetem:

Fiatal vagyok, szeretem a nyüzsgést a várost, a város zaját, sőt szeretem, ha hallom, hogy élnek körülöttem. Nem akadok ki, ha valaki kicsit hangosabban hallgat zenét, vagy egyszer-egyszer egy nagyobb buli van a szomszédban. Azonban nagyjából fél éve üvölt egy gyerek a felső szomszédomnál éjjel-nappal. Ez már olyan szintekre lép, hogy éjszaka nem tudok aludni tőle. Van, hogy 3-4x megébredek emiatt ami természetesen azt eredményezi, hogy nem tudom kialudni magam és hulla fáradt vagyok. Persze-persze meg lehet érteni, hogy sír egy gyerek, de amelyik gyerek egyfolytában ezt teszi annak tuti, hogy valami baja van. Ámíthatja magát a szülő, hogy jajj hát kicsi még sír, mit tegyek. Találd meg az okát és segíts rajta. Senki sem mondta, hogy a gyereknevelés könnyű lesz, de ha már megcsináltad azt a gyereket akkor gondoskodj róla, és mindezt tedd lehetőleg úgy, hogy a szomszédaidnak ne azt kelljen hallgatni egész nap, hogy üvölt a gyereked, mint a fába szorult féreg.

A legszomorúbb az egészben, hogyha ezért szólni mernék nekik, akkor még én lennék az utolsó mocsok a földön, mert hát ki az a szívtelen aki emiatt szól... Én nem akartam ezt a gyereket, nem is az enyém. Pihenni szeretnék az otthonomban, főleg éjjel. Ki szeretném pihenni magam, nem pedig 1-2 órát aludni éjszaka egy idegen üvöltő gyereke miatt. Úgyhogy megértem a nyugdíjasokat akik pihenni szeretnének, de nem tudnak mert folyamatosan egy éles sírást kell hallgatni.

2023. okt. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!