Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Most költöztünk egy társasházb...

Most költöztünk egy társasházba és a házirendben benne van, hogy nem lehet zenét tanulni és énekelni. Ilyen komolyan van?

Figyelt kérdés
2018. márc. 12. 20:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
49%
Tanulhatsz zenét és éneket, csak nem odahaza gyakorolsz.
2018. márc. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
87%

Persze, hogy van.

Nálunk is lakott már zongorán tanuló, és hegedűn tanuló is. Naponta órákon át a fél ház őket hallgatta :D

És a ez nem azt jelenti, hogy kellemes komolyzenét hallgatsz. Hanem konkrétan nyikorgást, szerencsétlenkedést, próbálkozást, vagy egy-egy kis rövid dallamot 100-szor egymás után.

Nem túl kellemes.

2018. márc. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
95%
Különben ha a többség meg is szavazná még most is, hogy legyen betiltva továbbra is, akkor se biztos, hogy azokat is zavarná, akikhez valóban áthallatszik. Én direkt szerettem, amikor a mellettem levő lakásból áthallatszott a gyerekek furulyázása, zongorázása, eszembe se jutott problémázni miatta - és akkor sem jutott volna eszembe, ha a házirendben tiltva lenne.
2018. márc. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
79%
Hangszigetelni kell egy szobát és ott gyakorolni.
2018. márc. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 BlackSword ***** válasza:
68%
Itt nyilván nem a gitár vagy a furulya a lényeg... Akár oboázhatsz is... (mondjuk annak nincs hangja) Inkább a dob, trombita, és hasonlóan hangosabb hangszerekre érthető... Meg persze a hegedű...
2018. márc. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Ha tulaj vagy, akkor kezdeményezheted a házirend megváltoztatását, ha nem akarnak belemenni, akkor bírósághoz is fordulhatsz a kisebbség jogos sérelmére hivatkozva. A legtöbb társasházban engedni szokták, de csak bizonyos időszakban, pl. reggel nyolc és délután négy vagy hat között és persze hétvégén nem. Ha albérlő vagy, akkor nem a házirend ellen nem tehetsz semmit, max. próbálsz olyan hangerővel zenét tanulni, hogy ne hallatsszon ki.
2018. márc. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
78%

IGen, tudod milyen rohadtul idegesítő, mikor a "zongoraművész" = tehetségtelen hüye naponta mondjuk 5-6 órán keresztül veri azt a szart, ráadásul tök hamisan?!


Komolyan, egy álom... dolgozni, pihenni nem tudsz tőle, de még egy filmet sem lehet megnézni, mert nem hallod.

2018. márc. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
65%

Az én szomszédom gyereke furulyázik és elmondani nem tudom mennyire idegesítő, pedig az nem is egy hangos hangszer.

Viszont próbálom mindig az élet napos oldalát nézni, örülök, hogy nem dobol inkább! :D

És igen, létezik!

2018. márc. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

az mióta zenetanulás, hogy te hangszeren játszol? ;)


amúgy tök mindegy mit ír a házirend, jogszabályokat nem írhatja felül, márpedig mindenkinek joga van bármit megtanulni

2018. márc. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!