Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miét takarítsam az egész...

Miét takarítsam az egész lépcsőházat ha az első fordulóban az első lakásban lakom?

Figyelt kérdés

4 szintes panelba lakunk, és be van osztva kinek mikor kell takarítani. Aláírom hogy addig kötelességem a bejárattól az ajtónkig (max még azt is aláírom hogy a magasföldszintet csinálom másik 2 ajtó előtt is) de hogy egészen a 4. emeletig az már vérlázító. Nem elég hogy előttünk verik le sokan a sarat (hozzáteszem nekünk még szőnyeg is van az ajtó előtt kulturáltan) de azt is egyesek maguknak érzik hogy az övék...

Közös képviselő próbált nyugtatgatni de kezd a türelmem elfogyni, lakóközösség vegyen (idős, fiatal, gyerekes) pénz van de takarítót nem fogadnak mert páran sajnálják á azt a kis pénzt is.


2018. ápr. 17. 11:30
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez a tudtad mit vállalsz amikor beköltöztél sem igaz.

Én albérletet vettem ki, megnéztem, aláfirkáltam, még aznap költözhettem. Azt sem tudtam kik laknak alattam mellettem, annyi lett mondva hogy normálisak. Amúgy tényleg azok. Aztán eltelt 1 hét, és egyszer csak kikerült a nevem a takarítási listára mert kitudakolták vagy meghallották hogy hívnak pedig akkor még nem is ismertem ott senkit csak egy bácsival találkoztam :D


Amúgy ezzel nincs probléma, takarítja mindenki a saját idején, (ahogy írtam csak a virágok zavarnak a folyosón) csak éppen nem muszáj minden lakónak! Gőzöm sincs milyen meggondolásból, de ahol csak férfi lakik egyedül annak nem kell takarítania. Szóval nálunk ez a zavaróbb, hogy az életerős férfinak pl nem kell, csak és kizárólag a nyugdíjas néninek, a fiatal anyukának és így tovább.

2018. ápr. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
39%

Én se látom hogy igazságtalanság lenne. Ugyan annyi munkád van neked is mint mindenki másnak.


Na látjátok! Itt van ismét egy emberi példa arra hogyha a kommunizmus nem lenne morálisan romlott akkor se működne. Egyszerűen az embereket csak a saját dolgaik motiválják, a többi meg is dögölhet.

2018. ápr. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem sem igazságtalan ez. Pont ugyanolyan vita, minthogy a földszintnek miért kell közös költséget fizetni a lift után.

Ha fizetni nem akarnak takarításért, akkor legyen szintekre osztva a takarítás és kész. Mindig az adott szinten lakók takarítanak heti váltásban.

2018. ápr. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha be van osztva a takarítás akkor nem értem a problémádat. Te is takaritasz mások előtt és mások is takarítanak majd előtted. Ez olyan oda-vissza alapon működik. Egy lakóközösségben laktok gondolkozz csapatban. Nem tartom jogosnak a felháborodásod.

Tegyük fel, hogy a lépcsőházatok alulról beázna pont a Te lakásodban. Ekkor ugye a közös költségből fizetnék a vizesedés megszüntetését. Mit szólnál ha a negyedik emeleti lakó bejelentené, hogy ez a Te problémád és az általa befizetett közösköltségből ezt ne fizessék. A ház állagának megóvása közös érdek és ebbe beletartozik az ázás megszüntetése és a tisztaság is.

Ha annyira bánt, hogy időnként takarítanod kell a lépcsőházat akkor győzd meg a lakóközösséget, hogy fogadjatok egy gondnokot aki takarít (mondjuk lakásonként havi plusz 1-2 ezerért). Így nem kell mások előtt takarítanod. Nálunk igy van megoldva a lépcsőházban.

2018. ápr. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Én mondjuk nem értem, miért az egész lépcsőházat kell. Szerintem ez hülyeség. Nálunk úgy van, hogy heti beosztásban mindenki a saját szintjét plusz a földszint a bejáratnál hetente cserélődik.

Most hallok ilyenről először, hogy valakinek az egész lépcsőházat tisztára kell nyalnia, szerintem ez igazságtalanság.

2018. ápr. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Életben nem hallottam hogy az egész házat ki kell takarítani egy embernek. Mindenki a saját szintjét takarítja.

Én biztos nem csinálnám meg,szabotálnám az egész hülyeséget és akkor mit tudnának csinálni? Semmit. Morgolódnak egy ideig ,én visszamorgolódok ,és ügy lezárva.

2018. ápr. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

A lakógyűlésen hozd fel, hogy jobb lenne, ha mindenki a saját szintjét takarítaná. Szerintem mindenki jobban járna és többen melléd állnának. Mondjuk neked így is 4× annyit kellene takarítanod, mint annak aki a 4.-en lakik. Ilyen a földszint...Az egész lépcsőházas takarítást a nyugdíjasok szeretik, számomra is rejtély miért.

Ha mégis marad ez a rendszer, akkor meg kell csinálni. De nincs az a hülye aki napi szinten végigmenne az egész házon. Heti 2x már reális. Hidd el, ha mindennap felmosnál, akkor is találnak benne hibát ha akarnak.

2018. ápr. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
*4x annyit kellene takarítanod, hogy legyen látszatja, mert nagyobb a forgalom
2018. ápr. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Az egész lépcsőházat kitakaríttatni 1 emberrel hatalmas nagy hülyeség és abszolút semmi értelme. Mindenki jobban járna, ha csak a saját szintet meg az onnan levezető lépcsőt a következő szintre kéne takarítani. Az egész lépcsőházat csak az idősek imádják egyedül körbenyalni, mert unatkoznak, és semmi dolguk sincs.

De én semmiképp sem ganajoznám ki az egész lépcsőházat.

Aztán ha 10 emeletes panel lenne, akkor 1 embernek mind a 10 emeletet ki kéne takarítania?

2018. ápr. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
1-2 emberkének kell elvállalnia, a többiek meg fizessenek neki. Minden gond megoldva.
2019. ápr. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!