Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet tenni a szomszédomma...

Mit lehet tenni a szomszédommal, ha a kertjében minden hétvégén őrjöngenek a gyerekei?

Figyelt kérdés
Családi házról lévén szó, a tavalyi nyár volt az utolsó, hogy minden hétvégén kint őrjöngtek a szomszédom gyerekei az udvaron, már már pszihiátriai beteg leszek tőlük. 3 gyerekről van szó, bezárva 50m2-es kertbe a szülökkel együtt. Semmiért nem szólnak rájuk, visítoznak, kiabálnak, rugdossák a falat, egyszóval iszonyú hangosak és zavaróan hangosak. Próbáltam szólni a szülőknek, de csak felháborodtak, hogy én ne adjak gyereknevelésre tanácsot, meg ők úgy nevelik ahogy akarják. Nekem viszont elegem van, hogy nem tudok kimenni a kertembe, mert őrjöngés van egész nap. Ebben az esetben létezik olyan, hogy csendháborítás? Menjenek játszótérre, az pont erre való, de ne keserítsék meg már más ember életét, én sem keserítem meg az övükét semmiféle tevékenységemmel.

2018. máj. 9. 14:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
38%
Nincs csendrendelet gyerekzsivajra.:D
2018. máj. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
58%
Semmit nem tudsz tenni, joguk van hozzá. Este tiz után mar csendhaboritas en úgy tudom de délután meg úgy visitanak meg ordítanak ahogy akarnak nem tehetsz semmit. Max elkoltozol de akkor lehet kifogsz egy megrosszabb szomszédot ritka a jo szomszéd manapság.
2018. máj. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Semmit, nálunk is ez van. Ezzel nem lehet mit tenni.
2018. máj. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

A csendháborítást egy 2012. évi törvény szabályozza. Eszerint az, aki lakott területen, egy ottani épületben, vagy az ahhoz tartozó telken, továbbá tömegközlekedési eszközön, természeti és védett természeti területen indokolatlanul zajt okoz, mások nyugalmát zavarja, szabálysértést követ el.

Ez nem vonatkozik mindenkire?

2018. máj. 9. 14:43
 5/22 anonim ***** válasza:
62%
A rendőrségen kiröhögnek majd.
2018. máj. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
50%
Gondolom azért laknak kertes házban, hogy ne a játszótérre kelljen cipelni a gyerekeket, ott a nagy kert, kitombolhatják magukat. Nálunk a játszótér a társasházzal szemben van, ott is egész nap zsivaj van, de nekem az a furcsa amikor nagy a csend.
2018. máj. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
75%

Örülj, hogy kertes házban élsz. Hidd el a panelban (legalábbis ahol én lakok) százszor hangosabbnak hat minden zajforrás, mint korábban a házunkban.

Pedig ott is volt aki éjjel/nappal heggesztett, a kutyák egész nap ugattak, a kocsikból dübörgött a zene hajnalban...


A panelben sokkal több zaj van, hallod ahogy mások lehúzzák a wc-t ami szerintem undorító, az ablak alatt van a “parkoló”, a prolik a panel előtt élik életüket, had ne soroljam.


Elvileg ma már a nap minden szakaszában érvényes lehet a csendháborítás, betudod jelenteni, de tekintve, hogy emberi zajnak minősül nem tudom kezdenek-e vele valamit.

2018. máj. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
65%

#7 vagyok

Ráadásul nálunk is két oldalról iskola és óvoda van, szóval szerintem ez a legundorítóbb panel ahol élek.


Esetleg próbálj beszélni a szüleikkel, de fontos, hogy ne akaratos legyél, mert a végén agresszívvá válnak és direkt nem korlátozzák a gyerekeiket.

2018. máj. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 senednim01 válasza:
73%
Szia! Csendháborítást egy bizonyos decibel elérésekor állapítanak meg , s nincs már az hogy este 10 után van csendháborítás hanem egész nap érvényes ez a dolog .
2018. máj. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
más az amikor lehúzza a wc-t, mert azt nem mindig húzkodja, jó esetben napi 5-6x, itt viszont őrjöngenek egész nap megállás nélkül, baromi idegesítő, nincs 10 perc amikor relatív csend lenne. Hozzátartozik, hogy az őrjöngés és a normális játék között különbség van. Ez azért szerintem nem normális. Egyébként nyilvánvalóan a közelség a probléma, hogy mellettem pár méterrel teszik mindezt. Ezért nem költöztem egyébként játszótér mellé.
2018. máj. 9. 15:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!