Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Pesten nehéz megélni?

Pesten nehéz megélni?

Figyelt kérdés
Szeretnék Budapestre költözni de elég horror albérlet árak vannak, ahogy néztem. Ketten mennénk egy barátommal. De elég bizonytalan vagyok. Az ottani fizetések mennyire igazodnak az albérlet árakhoz?

2018. máj. 19. 10:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Aránytalanul magasak az albérletárak egy ilyen méretű városhoz képest, de könnyebb megélni, mint a vidéki városok 90%-ában. De állás nélkül én nem jönnék ide.
2018. máj. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Most jelenleg egy vidéki városban dolgozom, van 800ezer forint félretett pénzem. Ennyivel mennék pestre, hogy amíg nem találok ott munkát addig is tudjam fizetni az albit. De azért jó volna max 2 hónap alatt találni pesten munkát.
2018. máj. 19. 10:22
 3/7 anonim ***** válasza:

Az elmúlt 1 évben nagyon felmentek az albérletárak, a belvárosban simán elkérnek 120 ezer + rezsit egy 35 nm2-es lakásért... 1,5 szobás lakások nem a belvárosban vannak már 120-130 ezer + rezsiért szintén.

Állítólag ki lehet fogni olcsóbbakat (80e/90e/100e + rezsi), de ezekre általában rengetegen jelentkeznek is. Lehet ti nem is kerülnétek be az esélyesek közé, mert azokat preferálják, akiknek fix munkahelyük van.

Fizetés... attól függ hol tudsz elhelyezkedni, mi a szakmád. Anyám nekem pl nettó 70 ezret keres havonta irodai munkával, míg az apám magánvállalkozóként 500 ezer nettó. Én meg vegyészként keresek nettó 230 körül. De az átlag fizetés tényleg olyan 140-150 ezer forint szokott lenni.

2018. máj. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%

Vegyészként 230?

Ismerek egy embert,8 általánossal közel 300-at keres túlóra nélkül.

Megbecsülik az embereket...

2018. máj. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
19%
#4 Nyilván nem Magyarországon.
2018. máj. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én Budapesten lakom és dolgozom már 7 éve. Az nagy előnye, hogy több munkahely közül választhatsz, így ha az egyik nem jön be, akkor tudsz másikat választani. Amikor felköltöztem még nagyon jól lehetett itt élni, de mostanra az árak nagyon felmentek, a fizetések meg nem sokat nőttek. (Legalábbis az enyém.) Én havi nettó 650 ezer körül keresek szoftverfejlesztőként, és évente átlagosan 3-4%-ot emeltek eddig. Viszont, amióta itt lakom az albérletárak duplájára nőttek, meg úgy nagyjából minden.

2010-ben 1000-1200 ft volt egy férfi hajvágás, most 2300 ft alatt nem találtam sehol.

Ugyanabban a boltban, ahova 2010-ben jártam, most 2-szer annyiba kerül a legolcsóbb kenyér, mint akkor.

Az ételárak nagyjából kétszeresére nőttek, 2010-ben 600-700 ft körül kajáltam meg a belvárosban, most 1500 ft körül fizettem egy ebédért átlagosan a múlt héten. (Még a kínai kajáldák is drasztikusan megdrágultak)

A taxi szintén kétszeresére drágult, de pár hónap múlva megint fog drágulni.

2010-ben még tele 600-700 ft körül is lehetett alkalmanként úszni egy uszodában, most 1600-1700 ft-nál kezdődnek ugyanazok az uszodák.

2010-ben lehetett 20 000 ft-ért féléves bérletet venni konditerembe, most ugyanebben a havi kerül 8 000 - 10 000 ft-ba.

És még sorolhatnám a listát, hogy mi kerül többszörösébe Budapesten a 2010-es árának.

Összességében a saját költségtáblázataimat elővéve kb. 10% volt az átlagos árszínvonal emelkedés 2010 óta, de a bérem csak 3-4%-al nőtt átlagosan. Hasonló életszínvonalon élve, most lényegesen kevesebbet tudok havonta megtakarítani, ráadásul mivel kb. semmi kamatot nem kapok a megtakarításaimra, így lassan eljutottam oda, hogy gyorsabban nőnek a lakásárak, mint a félretett pénzem mennyisége. Szóval én eléggé úgy érzem, hogy a fizetések stagnálnak, az árak meg csak nőnek. De a gépész és villamosmérnök ismerőseim is hasonlóról számoltak be.

Hosszú távon nem biztos, hogy megéri itt maradni, én erősen gondolkozom másik EU tagállamba költözésen...

2018. máj. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó köszönöm a részletes választ. Én magam is szoftverfejlesztést akarok tanulni munka mellett. Illetve most is tanulgatom már.
2018. máj. 20. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!