Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vidéki nő vagyok, ott mégélni...

Vidéki nő vagyok, ott mégélni nem tudok a 29. 000 ft-ból, levagyok %-olva, Pesten eltudnék helyezkedni, csak attól félek nem tudom megszokni, és féletem a vidéki kis otthonom. Össze vagyok zavarodva! -Te mit tennél a helyembe?

Figyelt kérdés
2015. márc. 3. 13:50
 1/9 anonim ***** válasza:

Döntsd el mi a fontosabb:

Vidéki kis otthon éhenhalással fűszerezve vagy a megélhetés?

Ha találsz jó munkát pesten, akkor is kerehetsz egy közeli falut vagy kisvárost ahonnan bejársz dolgozni.

Ráadásul leszázalékolva meg főleg nem válogathat az ember...

2015. márc. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%
"...ott mégélni nem tudok a 29. 000 ft-ból, levagyok %-olva, Pesten eltudnék helyezkedni..."
2015. márc. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

Ha idősebb vagy, valószínűleg utálni fogsz Pesten. Döntsd el, mi a fontosabb, a megélhetés, vagy a lakóhely.


Meg aztán az sem mindegy, hogy biztosra felvesznek-e, vagy ez csak ígéret. Ki kellene számolni, megéri-e egyáltalán Pestre költözni a lakhatás és a kiadások miatt.

2015. márc. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
10%
Felkötném magam. Ha el bírok helyezkedni, akkor nem százalékoltatom le magam, hanem keresek munkát és fizetésből élek. Nincs benned semmi büszkeség?
2015. márc. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%

Mit nem tudnál megszokni? Budapestet? Voltál már valaha itt?

Budapest nem csak a belvárosból áll ám, hanem egy csomó olyan része is van, ami pont úgy néz ki mint a kis vidéki fatornyos otthonod.


Különben meg ha ott nem tudsz megélni, itt meg meg tudnál élni, akkor olyan sok választási lehetőséged nincsen, ugye?!

2015. márc. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
Tényleg, lakj egy szélső kerületben, vannak olyan utcák, amik még lebetonozva sincsenek. Ha keresel biztos találsz olyan részt, ami tetszik. Budapest nem csak a Várból meg a Belvárosból áll.
2015. márc. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon nehéz a döntés nekem!-hiányoznának nekem a szeretteim,barátok,stb... minden oda köt a vidékhez,csak épp munka nincs!-ott megvolt mindenem ,itt semmim,kivagyok szolgáltatva ugy érzem, itt egy barátomnmal ellakhatnék!-de mégis hiányzik a csendes vidéki élet!-igy nem tudom lesz-e nyugalmam!
2015. márc. 3. 14:05
 8/9 A kérdező kommentje:
Hidd el kedves hozzászóló,hogy én valóban betegségemből eredendően vagyok sajnos le %-olva,többféle krónikus betegségben szenvedek! Elég baj az nekem ,hogy ilyen nehéz az életem amióta elvesztettem fél családom,és nincs senkim!-nem akarok senki terhére lenni,épp ezért gondolkodom azon Pesten napi,4-6 órás könnyű munkát eltudnék látni!
2015. márc. 3. 14:12
 9/9 anonim ***** válasza:
21%
Jönnék. Jöttem is, magam mögött hagytam a kis vidéki élete, barátokat, családot. Nem bántam meg. Magyarországon belül nincs olyan város, ahova ne lehetne hétvégente ellátogatni, volt hogy minden hétvégén hazautaztam. A barátaim egy része lemorzsolódott, de az igazán közeliek megmaradtak. Ráadásul Budapest rengeteg mindent nyújt az embernek, amiről egy kisebb vidéki városban álmodni sem mernek. Például ha akarsz, biztosan találsz munkát. Van egy ismerősöm, művelődésszervező és hallássérült, majdnem süket. Ráadásul idősebb is, és nő. Szóval halmozottan hátrányos helyzetű. De még neki is mindig van munkája, néha szakmában, néha nem, ahogy éppen esik. Vidéken ugyanez elképzelhetetlen lenne.
2015. márc. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!