Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Emberek » Lakóhely, szomszédok

A kérdés

Tényleg olyan nehéz eladni egy házat ha a szomszédok romák?

Elgondolkoztam msot ezen mivel mi Miskolc mellett lakunk egy faluba és nekünk mind a 2 szomszédunk roma származásu.

De tényleg full normálisak ,az egyikben egy idősebb házaspár lakik , a másikba meg egy család(2gyerek2felnőtt)

Nekünk elég nagy és szép házunk van nagy kerttel szóval elgondolkoztam hogy így már else lehetne adni? Megjegyzem nem akarjuk eladni. És olyat lehet hogy a hátra felveszek hitelt ,majd nem fizetem és a bank elveszi a házat ,de nálam marad a pénz? :D

2018. máj. 25. 15:49  Privát üzenet  

A válaszok
1 2

Tényleg olyan nehéz.

Olyant nem lehet, amit írtál.

Elmúltál 12 éves?

A válasz 14%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/13Időpont 2018. máj. 25. 15:58 Privát üzenet

"És olyat lehet hogy a hátra felveszek hitelt ,majd nem fizetem és a bank elveszi a házat ,de nálam marad a pénz? :D"

Szerintem te is roma vagy, ha ilyesmi eszedbe jut. Ezért is érzed jól magadat közöttük.

Azt azért elmesélném neked, hogy általában a ház 40-50%-át adják meg hitelben. Ha neked megéri ennyiért elpotyázni, akkor hajrá!

A válasz 34%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/13Időpont 2018. máj. 25. 16:01 Privát üzenet

Engem biztosan nem tudnál meggyőzni, hogy a szomszédaid full normálisak, mert sajnos nem ez a jellemző. Nyilván vannak kivételek, de én személy szerint nem kockáztatnék és szerintem sokan gondolják még így. Hát ezért nehéz egy házat vagy lakást eladni ha roma a szomszéd.

A bankok úgy adnak hitelt fedezetre, hogy jól be legyenek biztosítva, vagyis a házadra nem fogsz annyi hitelt kapni, hogy jól járj. Meg nem is biztos, hogy kaphatsz hitelt. Ha a bank nehezen értékesíthetőnek vagy csekély értékűnek találja az ingatlant akkor szóba sem állnak veled.

A válasz 83%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 34%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/13Időpont 2018. máj. 25. 17:31 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Akkor haljanak meg 😂😂😂😂

# 4/13Időpont 2018. máj. 25. 19:02 Privát üzenet
mirőlszól nevű felhasználó válasza:

Egyik ismerősöm a budai lakását volt kénytelen eladni, mert állítólag Sarka Kata tulajdonában volt a szomszéd lakás, nem ott lakott csak a bulikat szervezte oda rendszeresen, ami állandó éjszakai hangzavarral járt. Azt mondta kibírhatatlan volt. Persze a lakást könnyen el tudta adni, már akkoriban is rohadt drágán. Nem biztos, hogy a gazdag fehérek mellett könnyebb megmaradni.

A válasz 30%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/13Időpont 2018. máj. 25. 21:03 Privát üzenet

Kérdés:

"Tényleg olyan nehéz eladni egy házat ha a szomszédok romák?"

Válaszod:

"...Persze a lakást könnyen el tudta adni, már akkoriban is rohadt drágán..."

Hol válasz ez, hogy romák mellett lehetetlen eladni lakást?

Nem az volt a kérdés, hogy ki mellett szar lakni.

Egy süket öregasszony mellett sem ideális panelban.

A válasz 30%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/13Időpont 2018. máj. 25. 21:08 Privát üzenet
mirőlszól nevű felhasználó válasza:

#6 Igazad van. Nem találok mostanában olyan témát ami érdekelne, aztán hozzászólok mindenféléhez. Itt előtted írták, hogy nem vállalnák a kockázatot ami a roma szomszédokkal jár. Erre írtam, hogy a nem roma szomszéd sem garancia semmire. Persze ez még mindig nem válasz a kérdésre. Nem tudom van-e lehetőség minden esetben lecsekkolni a szomszédság egészét. Aztán meg mi van akkor, ha a fehér szomszéd később romáknak adja el a házat? Inkább a környék számít szerintem, meg a szomszéd házak és kertek állapota. Akármilyen fehér valaki, ha szemétdombon él, annak nem örül a szomszéd. Mint ahogy a sok állatosnak sem szoktak. Kecske, póni, tehén, ló, meg a szamár a kis kertben. De tudom a kérdés! Nem vagyok jó ebben az a helyzet, nehezen ismerem fel hova tartoznak az emberek. Állítólag laktam olyan helyen ahol az alattunk lévők romák voltak, hát lehet... részben, talán az anyuka volt az és a két gyerekük így félig szintén. Azt se tudom, hogy ez egyáltalán érdekelt-e valakit, azt se tudom, hogy a vevőnk foglalkozott-e ezzel, de normál piaci áron ment el a lakás.

A válasz 26%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/13Időpont 2018. máj. 25. 21:50 Privát üzenet

Na látod, ez már egy klassz kis válasz volt!:)

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/13Időpont 2018. máj. 25. 21:55 Privát üzenet

én ház vásárlás előtt elmentem egy magánnyomozóhoz és teljes körű lekérdezést kértem a két oldali és a szembe szomszédról.

hogy kik ők,mivel foglalkoznak,miféle emberek.

szóval eleve kizárt,hogy romák legyenek a szomszédságomban,mert ilyen helyre nem költözöm,mert általában igénytelen mocskos,balhés,zajos népség.

A válasz 56%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/13Időpont 2018. máj. 26. 01:17 Privát üzenet
Mi falun adtuk el úgy, hogy volt az utcában két roma család (az egyik a közvetlen szomszéd), de tiszta, rendes, dolgos népek. Nem nehéz, látszik, ha valaki kultúrember. Fehér ember mellé se költöznék, ha egy trágyadomb az udvara.

A válasz 59%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/13Időpont 2018. máj. 26. 01:51 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Kinél szeretnek leskelődni a szomszédok? Sztorikat várok.
Megváltoztattam az erkélyemet. Tényleg ki kellett volna kérnem a szomszédok véleményét? Van külön ilynre jogszabály vagy csak a közös képviselő kötözködik velem?
Miért nem csinálnak semmit a szomszédok, ha látták, hogy apám ütött meg rángatott az utcán?
Miért van az, hogy próbálok tisztességesen viselkedni mert erre neveltek erre folyton elitélnek? Senkit nem bàntok mindenkivel kedves vagyok.
A szomszédok valami illegálisat csinálhatnak?
Hogyha azért nem tudom eladni a lakásomat, mert a szomszédok kint dohányoznak a folyosón (ezért lép vissza a vevő) kérhetek kártérítést?

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések a Lakóhely, szomszédok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!