Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha nem köszön a szomszédunk...

Ha nem köszön a szomszédunk (felnőtt) nekem (gyerek) akkor továbbra is köszönnöm kellene?

Figyelt kérdés

A szomszédunk eléggé fent hordja az orrát, minket teljesen lealacsonyít, lenéz. Már kezdetektől fogva köszöntem, mivel így lettünk nevelve, viszont nemrég megelégeltem hogy nem csak hogy nem köszön, egyenesen levegőnek néz, pedig egy rossz szavam nem volt rá. Szóval abba hagytam a köszönést és én is levegőnek néztem. Anyum ezt észre vette és kissé kiakadt hogy ne neveletlenkedjek, köszönjek mert így "töröm be", viszont nem vagyok egy talpnyaló típus, nem fogok jópofizni hogy növeljem az egóját. Most ismét köszönök (néha) hogy anyum ne legyen mérges, de még mindig levegőnek néz. A férje tök jó fej, neki mindig köszönök és ő is mindig visszaköszön, vele nincs gond. Köszönnöm kéne így? Vagy nézzem levegőnek mint régebben? (Mikor nem köszöntem, csak levegőnek nézve elmentem mellette, látványosan utánam nézett és bámult, nem tudom ez számít-e)

A szomszéd kb35-40 éves, én nem rég lettem 18(L)



2018. jún. 21. 10:23
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

A többiek leírták már, HANGOSAN köszönj.

Én csak azoknak adok tiszteletet akiktől kapok is. Ha valaki bunkóskodik és nem köszön vissza legalább 3x egymás után (mert mondjuk elkerülhetem véletlenül a figyelmét) annak én sem fogok köszönni

2018. jún. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
45%
Esetleg azt is csinálhatod, hogy nem csak köszönsz, hanem valami lényegtelent kérdezel tőle. Pl "CSÓKÓLÓM" ha nem köszön vissza, akkor kérdezd: "Nem tetszik tudni, esni fog-e ma? Elfelejtettem megnézni neten".
2018. jún. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem köszönnék a helyedben. A másik: 18 éves vagy, hiába anyuék tartanak el és suliba jársz, illemtani kérdésekben már nem számítasz gyereknek. Hiába több mint 20 évvel idősebb, ha bunkó, te is lehetsz az.
2018. jún. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!