Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Felrobbant a Hős utca?

Felrobbant a Hős utca?

Figyelt kérdés

Lehet nem a legjobb kategória, bár lakóhely és szomszédok is lassan a Hős utcaiak.


Nálunk a VIII. kerületben a környéken egyre rosszabb, az áruházak környéke, parkolója és a villamosmegálló eddig is tele volt velük, de már az utcáink is.

A fokozottabb rendőri jelenlét is tessék-lássék és semmit se ér míg a térfigyelő kamerák szerintem nem is működnek.


Ugyanakkor a X. kerületben a Hős utcától jóval arrébb is egyre inkább jelen vannak, pl. a legnagyobb közösségi portál egyik oldalán is volt fent egy "cetli" fotója az egyik lépcsőházból erről... Érdemes elolvasni a kommenteket.


A Pillangó park (XIV. kerület) is egyre érintettebb.


Mi történt?

Tehet valamit a 3 kerület lakossága a nyugalma, biztonsága érdekében?


2018. júl. 8. 12:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Pontosan erről van szó. A problémát nem oldják meg, hanem széttelepítik városszerte.
2018. júl. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%
nem minden roma bűnőző
2018. júl. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Aki drogdíler, bűnöző, nőket kapualjakban kirabló (jobb esetben csak kirabló), azokat én sem védeném.

Van, aki nem is akar beilleszkedni a társadalomba.

2018. júl. 8. 15:24
 14/18 anonim ***** válasza:
Ha szerinted ezek a részek gázok akkor te még nem jártál a Fiumei úton és a Magdolnanegyedben. Amúgy mostmár Budapesten nagyobb nehéz onnan környéket mondani, ami még viszonylag kultúrált...
2018. júl. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
melyik részén vagy a nyólckernek? igaz, már nem ott lakom, de amikor ott nőttem fel...HÚÚÚÚÚ
2018. júl. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

14 ez baromság.

Én a diószeghin nőttem fel (fehér vagyok), na aaaaz szép volt.


Amúgy tele van normális környékkel. 4,13,15,14 egy része, 3, kerület kapásból tudom, hogy normális

2018. júl. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

A 8. kerület nem kis része tök jó. Nem Diószegi Sámuel utca az egész kerület.

Épp ma jártam a Fiumei út közelében. Nem kellemes környék, de semmi extra rosszat nem tapasztaltam.



Viszont szerintem is romlik egész Budapest.

2018. júl. 11. 15:49
 18/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a X. kerületben lakom. Újhegyen.

Gondolom, a Facebook Kőbánya Blues oldalán olvastad a bejegyzést.

A Hős utca VIII. ker.-i felén laksz?

Az 1-es villamos hős utcai környéke is katasztrófa, meg a Stadionok, mindig látni kábultan heverő, ordítozó fiatalokat. Röhej, hogy ott a Készenléti Rendőrség a közelben, meg állítólag megy az igazoltatás, ellenőrzés az utcán. A drogosok, lumpen elemek szó szerint mégis szétrajzanak, egyre messzebbre terjed a "vadászterületük". Tiszta ellentmondás. Ezt én sem értem.

Az idén, ha minden igaz, ledózerolják az egész gettót. Meg a bihari úti /testvér /lakótömböt is. Nemcsak az ott lakók jó részének a társadalmi normákat betartani képtelen életmódja, hanem a házak roppant pocsék állapota miatt. Kb. 2 milliárdot kapott a kőbányai önkormányzat az államtól erre és a lakók elhelyezésére.

Egyébként, a hős utcai lakótömbökben igen összetett a lakosság. Önkormányzati bérlakások, saját tulajdonú lakások / van, amelyikben ezek közül albérlők élnek /, és megüresedett otthonok, ahová önkényes lakásfoglalók költöztek be. Több lakás ablaka-ajtaja már be van falazva. Megkezdték már a lakások kiürítését. Nehéz dolga lesz az önkormányzatnak. Mert az öröklakások tulajdonosainak ugyan mennyi pénzt fognak felajánlani ezekért az ócska lakásokért? Abból másik lakást venni? Max albérletbe menni? Beáznak, repedtek, penészesek a falak, a függőfolyosó aládúcolva, mert pár éve gázrobbanás volt...van fenn a neten elég fotó, videó, interjúk lakókkal, karitatív szervezetekkel. Meg a szociális bérlőknek cserelakást kell biztosítani, ezzel is gondban van az önkormányzatunk. Sok az eszkimó, kevés a fóka: sokan igényelnének amúgy is bérleményeket, hiszen jóval piaci ár alatt vannak, mint egy "sima" albérlet. Csak sok önkormányzati ház ill. lakás le van pukkanva. Kiadhatatlan, legalábbis egyelőre.

Aki meg el van maradva a lakásrezsivel, ill. ha önkormányzati lakás, még a lakbérrel is, az mehet ahová akar...a lakásfoglalók esetében ez nem is kérdés.

A bihari úti ház az önkormányzaté, ott állítólag már van/lesz helyük a bérlőknek, persze ott is csak azoknak, akik rendesek voltak. Viszont az nem is olyan gáz, mint a hős utcai negyed.

Azokat sajnálom, akik becsületesen, békében éltek ott, főleg nyugdíjasok, rendes családok. Mert régen azért normálisabb volt az a lakótömb is. Ugyanígy, mint a harmadik "testvértelep" a Bharin, a hős utcain kívül, az illatos úti Dzsumbuj, ahol 3 tömb volt. Az már legenda, évekkel ezelőtt lebontották. Munkástelepek voltak ezek, de később lezüllöttek, köszönhetően a később beköltözött "friss vérnek". Egyébként a Dzsumbuj lakóit szanaszét szórta a IX. kerületi önkormányzat. Néhány a kerületben kapott lakást / egyesek ugyanolyan ócskát /, mások pedig VIII., X.,XX., XXI. kerületekbe. Egyesek pénzt kaptak, mások pedig eltűntek akárhová...

Szerintem most is ez lesz.

Kialakul máshol is hasonló szegregátum, a szegénységet, rossz életkörülményeket felszámolni nem tudják / nem is akarják /.

Egyébként Újpesten, a Városkapunál a Bocskai utca és környéke is egy lepukkant borzalom: tele az utca szeméthalmokkal, gazzal, omladozó, ócska földszintes társasházakkal / valamikor minimum 100 évvel ezelőttről /. A lakók nagy részéről nem is beszélve. arrafelé dolgozom, naponta látom.

2018. júl. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!