Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ti vállaltatok már tiniként...

Ti vállaltatok már tiniként bébiszitterkedést? Szerintetek van miért aggódnom?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, egy kisebb, kb. 50.000 fős városban lakom. Néhány hete meghírdettük hogy vállalok gyerekfelügyeletet, és egy férfi meg is keresett. Elég részletesen beszélt a gyerekéről, az otthonáról, még azt is elmondta hogy hol lakik, meg hogy már voltak náluk korombeliek akik vigyáztak a gyerekükre. Teljesen pontos dátumot még csak eztán fogunk megbeszélni, de mondtam neki hogy majd egyik szülőm elkusér hozzájuk mielőtt vigyázok a gyerekre. Szerintetek van okom aggódni hogy esetleg valami hátsó szándék van ezek mögött? Én nagyon szeretnék megbízni az emberekben, de olyan sok rosszat hallani manapság :(

2018. júl. 16. 17:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%
Én gyanakodnék, mert normális ember nem 16 éves tapasztalatlan tinédzsert fogad a kisgyereke mellé. Semmi engedélyed, végzettséged nincs.
2018. júl. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Teljesen érthető a félelmed. Beszéljen vele anyukád vagy apukád telefonon, és kísérjen el téged valaki hozzá, biztos, ami biztos. Jobb látni, hogy mi a helyzet.
2018. júl. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 October15 ***** válasza:
95%
Hát ezt nyilván nem fogjuk tudni megtippelni, tessék vigyázni aztán meg nem tudom.. gyorsan futni.
2018. júl. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem nincs is gyereke, csak el akar rabolni.
2018. júl. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
66%

Valamelyik szülöddel mégy oda és megnézitek a helyszínt, ah férfit meg a gyereket.


Én ilyen idösen vigyáztam gyerekekre, és semmi probléma sem volt belöle.


Aki szerint meg csak "szakképzett" valakire lehet gyereket bízni, az gondolom azelött, hogy gyereket vállalt, elötte megszerezte a szükséges szakképesítést, meg minden egyes családtagja is, aki a gyerekkel van idönként!

2018. júl. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly én is meghirdettem magam egy helyi lap netes felületén, fél órán belül keresett is egy férfi. Elmondta, hogy egy kislánya van, rá kellene vigyázni, ketten élnek. Megbeszéltük mennyi pénzért, mikor kellene, mennyi időre és megbeszéltük, hogy hamarosan keresni fog.


Nem telt el 20 perc hívott - újra. Olyan ügyben keresett, hogy munka közben rámkerestek a Facebookon és az egyik munkatársa érdeklődik, hogy masszázst vállalok-e némi extrákkal, plusz pénzért cserébe. Jól szituált úriember, egyedül él és hiányzik a szenvedély az életéből. Természetesen nemet mondtam, majd azonnal ki is találtam egy olyan indokot, hogy nem biztos, hogy tudok vigyázni a lányára, mert az anyukám munkatársa is megkeresett hasonló ügyben, így nyilván egy ismerősnek segítek inkább. Mérges voltam és féltem is, hiszen a nevemet már tudták, féltem, hogy irogatni fognak, így beállítottam 1-2 dolgot a Facebookomon.


Ekkor én 17 éves voltam, úgyhogy vigyázz az ilyenekkel!

2018. júl. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%
Az jó, ha szülő megy veled megnézni a helyet, de gondolom nem maradnak veled mindig ott. Ha a férfinak van valami nem kívánt szándéka, akkor ilyenkor nár nem fogja semmi visszatartani.
2018. júl. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Najó, mostmár nagyon félek. Olyan normálisnak hangzott a telefonon keresztül, mostmár végleg nem tudom hogy mi legyen :/
2018. júl. 16. 18:36
 9/15 anonim ***** válasza:
57%
Ne menj el, a hirdetést torold ezt a melót meg mond le. Tudsz diakmunkat vállalni becsületes cégeknél ha nagyon akarsz dolgozni keress valami neked valót. Meg munkaszerzodesed is lesz, normális munkahely.
2018. júl. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
42%
Vagy egy szexuális erőszaktevőbe futsz bele vagy jobb esetbe egy adóellenőrbe. :_D
2018. júl. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!