Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ti vállaltatok már tiniként...

Ti vállaltatok már tiniként bébiszitterkedést? Szerintetek van miért aggódnom?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, egy kisebb, kb. 50.000 fős városban lakom. Néhány hete meghírdettük hogy vállalok gyerekfelügyeletet, és egy férfi meg is keresett. Elég részletesen beszélt a gyerekéről, az otthonáról, még azt is elmondta hogy hol lakik, meg hogy már voltak náluk korombeliek akik vigyáztak a gyerekükre. Teljesen pontos dátumot még csak eztán fogunk megbeszélni, de mondtam neki hogy majd egyik szülőm elkusér hozzájuk mielőtt vigyázok a gyerekre. Szerintetek van okom aggódni hogy esetleg valami hátsó szándék van ezek mögött? Én nagyon szeretnék megbízni az emberekben, de olyan sok rosszat hallani manapság :(

2018. júl. 16. 17:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
59%

Egyébként az elsőnek teljesen igaza van. Normális ember nem fogad gyerekfelügyeletre egy másik gyereket. Másrészről ez nem is így működik. Képzettség kell hozzá, vállalkozói státusz meg számlaképesség, mert ha ez nincs még meg is büntethetnek.


Pár éve volt egy sztori, mikor egy ember karácsony közeledtével meghirdette magát hogy "mikulásként" elmenne családokhoz kisebb gyerekekhez némi pénzért. El is hívta egy pár, lenyomta a műsort, aztán mikor nem adott számlát utána, anyuka apuka előkapta a navos igazolvány és jól megbírságolták csóri embert...

2018. júl. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
68%

Időpont ma 18:10

Azért teljesen más amikor az ember a saját gyerekére vigyáz, hiszen ismeri, tudja mit kell tennie, ha valami történik.

Gyerekre bízni gyereket a legnagyobb hiba. Így nagyobb felelősséget vesz az ember a nyakába.Arról nem is beszélve, hogy bármi is történjen ilyenkor a szülő is hibás. Azt, hogy te vigyáztál gyerekre gyerekként az egy dolog. Az, hogy semmi baj nem történt az is csak szerencse. Mert ha bármi történt volna gyerekként szakképzettség helyett nagy valószínűséggel bepánikoltál volna. A szomszédom volt olyan ostoba, hogy 16 éves babysitterre bízta a 3 éves fiát. A kisfiú életvidám, eleven gyerek. A kishölgy csak 1 percre fordult el a kisfiú már ki is szaladt a ház elé ahol beleszaladt egy nagy rozsdás szögbe a kis lábán keresztül ment a szög. Babysitter sírva rohant át hozzánk, hogy sokkot kapott, nem tudja mit csináljon, annyira kikészült, hogy előttem hányta el magát, és nem tudja mit tegyen a kisfiúval. Próbálta a szöget kihúzni de a kisfiú sírt nagyon. Semmi szakképzettsége így a legnagyobb ökörséget akarta csinálni. 16 évesen jogsija sincs amivel gyorsan orvoshoz vihette volna akár. De annyi esze sem volt, hogy telefonáljon a mentőknek (jaj nem tudom a számukat) Mi vittük el a kisfiút a legközelebbi kórházba. Na ennyit arról, hogy gyerekre bízza valaki a gyerekét.

2018. júl. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se hirdess, inkább az ismerősök között terjeszd, hogy vállalnál valamilyen munkát, de kizárólag ismerősnek, szomszédnak. Kutyasétáltatásban gondolkoztál? Lehet, hogy lenne rá igény. Amúgy ha 16 éves vagy, akkor diákszövetkezeten keresztül vállalhatsz legális diákmunkát.
2018. júl. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
73%

Láttam én már egy pár oldalon filmet ami bébiszitterkedésel kezdődik hmmm....


Na jó, ezt nem tudtam kihagyni, bocsi😺🙈

2018. júl. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Értelmes ember nem bízza egy gyerekre a gyerekét.


Én nem is értem, hogy merül fel bárkiben, hogy egy 15-16 éves tini felügyelje a kisfiát-lányát, nekem eszem ágában nem lenne gyereket alkalmazni egy olyan feladatra, ahol ALAP, hogy intézkedhessen önállóan is, mert bármi baj lehet.

És ne röhögjék ki a mentősök pl. segélyhívákor, hogy csakegy hülyegyerek szórakozik.

2018. júl. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!