Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nem gondolkodtatok el azon,...

Nem gondolkodtatok el azon, hogy érdemes lenne elhagyni az országot?

Figyelt kérdés
Nem érzem magam igazán boldognak magyarországon,dolgozt már ausztriában és ott jól éreztem magam motiváltabban végeztem a munkámat,az emberekkel is kijöttem. Itt becsülezesen dolgozom és csak éppen elvegetálok és az adómból eltartjuk a sok ingyenélő kissebbségit.
2018. aug. 1. 10:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
40%

"Ilyen alapon mindenhol a te adódból tartják el a munkanélkülieket." - ebben tévedsz, mert máshol nem vagy jogosult az egészségügyi ellátásra, ha nem dolgozol. Vagy pl. nem "ingyenes" az oktatás.

Nem kicsit igazságtalan, hogy akik alig vagy egyáltalán nem adóznak ugyanazt az orvosi ellátást kapják, mint én, aki rengeteg adót fizet évek óta rendszeresen és alig vesz ki valamit a közösből.


Nem éri meg hazajönni most sem, mert az ország erősen halad lefele a lejtőn. Nyisd ki a szemed, látni fogod, mi folyik itt.

2018. aug. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"ebben tévedsz, mert máshol nem vagy jogosult az egészségügyi ellátásra, ha nem dolgozol." - Mivel az en hozzaszolasomra valaszoltal, az en peldamban szereplo orszagot nezve elmondhatjuk hogy nagyot tevedtel. De egyebkent sem kell altalanositani, valahol igy van, valahol meg ugy.

"Vagy pl. nem "ingyenes" az oktatás" - ezt senki sem cafolta, es nem is a temahoz kapcsolodik. Szinten, valahol ingyenes, valahol nem. Jobban orulnel, ha Magyarorszagon fizetosse tennek, mert akkor tudod, hogy az adoforintjaid jo helyre mennek?


"Nem kicsit igazságtalan, hogy akik alig vagy egyáltalán nem adóznak ugyanazt az orvosi ellátást kapják, mint én, aki rengeteg adót fizet évek óta rendszeresen és alig vesz ki valamit a közösből." - valoban igazsagtalan, de mint irtam, mashol meg rosszabb. Sot elarulom, fent emlitett orszagban, nem csak hogy ingyen ellatast kap aki segelyen van, hanem ingyen lakhatast, rezsi csokkentest, es ezek tetejeben meg a nyugdijaba is beszamit. Mintha dolgozott volna vegig. Na most add ossze, ez azt jelenti akkor, hogy en aki dolgozok, nem csak hogy eltartom a segelyen levot, de meg nyugdijat is fog kapni, amiert en adozok. Megsem vonul az utcara senki, nem megy a folyamatos hiszti es elegedetlenkedes ami otthon mar szinte mindennapok reszeve valt.


"Nem éri meg hazajönni most sem, mert az ország erősen halad lefele a lejtőn. Nyisd ki a szemed, látni fogod, mi folyik itt." Az enyem nyitva van, raadasul nem csak az otthoni dolgokra van ralatasom. Az orszag szerintem nem lefele halad, de ezen nem veszunk ossze, te igy latod, en nem.

2018. aug. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Elgondolkodtam... most már Svájcban élek :)
2018. aug. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

12#

Én Magyarországon élek és maradok is. Tény, hogy nagyon nagy problémák vannak, de szerintem éppen most kezd javulni a munkavállalók helyzete és ez javarészt köszönhető azoknak, akik más országban keresik a boldogságukat.


Engem és minden körülöttem élőt viszont igenis zavarja az, hogy rengeteg adót fizetünk a fizetésünkből és mellé még minden termékre, szolgáltatásra is. Vagyis a megadóztatott fizetésünket még leadózzuk. Megjegyzem, ha a fizetésekből kevesebb adót vonnának, az embereknél több pénz maradna, többet költenének el, vagyis arányosan az az adó ígyis úgyis befolyna valahogy a kasszába, de kevésbé lenne fájdalmas.

Nem is ez az alapvető probléma, mert hát legyen így, rendben.

De amikor végignézem, hogy a nagymamám (és sok másik is) hogyan sakkozik a nyugdíjával, hogy hó végére is maradjon egy kicsi, meg megnézem azt, hogy mennyi nyugdíjjárulékot vonnak le csak tőlem (és hány dolgozó van még a családunkban...), akkor elkeseredek. Még akkor is, ha elfogadtam és nem csinálok nagy ügyet abból, hogy én már sosem leszek nyugdíjas!

Avagy amikor megnézem a bérpapíromat és látom mennyi pénzt vontak le mindenféle egészségügyi hozzájárulás címszóval, majd elmegyek az orvoshoz egy beutalóért és 3 hónap múlvára kapok időpontot... Időpontot, ami van ugyan, de ugyanúgy ott ülök fél napot, ami megint az én szabadságomból megy. Abból a szabadságomból, amit pihenésre, kikapcsolódásra is fordíthatnék.

Tehát félnap a háziorvosnál egy beutalóért, aztán fél nap az adott vizsgálaton, majd félnap ismét a házinál és akkor még csak egy vizsgálatról beszéltünk, ami legalább 3 szabadnapomba került. A jó isten mentsen meg attól, hogy mégegyre elküldjön.

Ennek az eredménye, hogy inkább kifizetem a magánklinika szolgáltatásait legyen szó bármilyen vizsgálatról, mert akkor legalább tudom, hogy kvázi gyorsan túlleszek rajta. És ezt a pontot nem tartom igazságosnak én sem. Nagyon nem.

Egy csomó "pénzem" van az egészségügyben, ami által azt gondolnám, hogy nekem is jár a tisztességes bánásmód, a gyors diagnózis, az emberi hozzáállás, a megelőzés/korai felismerés lehetősége. De nem. Így pedig szerintem jogosan kérdezhetem meg, hogy akkor minek?

Ha lehetne választani én biztosan magánbiztosításba ölném inkább ezt a pénzt, hisz annak tudom, hogy van értelme és nem kvázi duplán fizetnék azért, ha az egészségemmel problémák vannak.

Mondok egy példát. Egy átfogó, alap szűrőcsomag egy magánklinikán 60 ezer forint. Ultrahanggal, laborral, nőgyógyászati vizsgálattal, EKG-val, stb. Mindezt ha kéred, EGY azaz 1 nap alatt!!!

Tőlem ettől többet vonnak le havonta egészségügyi járulékként és hülyének néznek, ha megelőzés címszóval kérek beutalót eme vizsgálatokra tb alapon... Valaki jól jár a járulékommal és az arányokkal megint nem lenne baj az esetben, ha én is korrekt segítséget kapnék minden esetben, amikor szükségem lenne arra.

2018. aug. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

12-es vagyok.

Teljesen egyetértünk. Egy szóval nem mondtam, hogy jó az otthoni adórendszer vagy egészségügy, netán igazságosnak tartanám a járulékok fizetését stb. Csak egyszerűen feldühít a 11-es válaszoló vagy éppen a kérdező által képviselt hozzáállás. Ne az legyen már az érv, hogy az adómból kit tartanak el, meg hogy máshol, a nagybetűs külföldön nem így megy, miközben vannak helyek, ahol ilyen téren rosszabb a helyzet.

Nem az a probléma, hogy mire megy el az adód, hanem az, hogy magas. Nem azzal van a baj, hogy járulékot kell fizetni, hanem pontosan azzal, amit írtál, hogy nem kapod meg érte a tisztességes ellátást. Tipikus, hogy a magyart nem az bántja, hogy neki mije nincs, hanem az, hogy a másiknak mije van. Ezek azok az emberek, akik a családi adókedvezmény miatt is húzzák a szájukat, mert nekik mondjuk nincs gyerek és ők adóznak a legtöbbet. Érted, még mindig nem az a baj, hogy tőle mennyi adót vonnak, hanem az, hogy a másiktól nem ugyanannyit. Esküszöm jobban aludna, ha a kétgyerekes is ennyit fizetne, mert így érzi fairnek. Az meg kit érdekel, hogy ő még mindig ugyanazt a magas adót fizeti? Na ez az a hozzáállás, ami külföldön nincs meg, és ha valamiért, hát azért mindenképpen tanácsos lenne külföldön szerencsét próbálnia embereknek, hogy ez változzon. Ne azért menjen már valaki el az országból, mert itt az ő adójából tartják el az ingyenélőket. Ha csak ez az ok, ki se menjen, mert kint is így lesz, ha ő dolgozni fog. Nem hiszem, hogy sokat volt Ósztriában :)

Csak épp a fizetés más kategória... Ja, hogy hát akkor meg aha, igen, a fizu tényleg más kategória Ósztirában és Inglendben is, csak itt megint elmaradt egy fontos tényező: hogy az sem egészen úgy van, kint sincs kolbászból a kerítés, olyan lemondásokkal jár a kintlét, amiket itthon nem igazán lépne meg az ember, de ebbe nem megyek már bele. Érdekelne, hogy a kérdező Ósztirában mennyit fizetett a szállásért és hogy milyen jellegű szállás volt. Aztán ugyanez érdekelne a mostani, otthoni helyzetéről. Nyakamat tenném rá, hogy a válaszok után azt látnánk, hogy az életszínvonal mégsem annyival jobb külföldön.

2018. aug. 4. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"érdemes"? "országot"? "magyarországon"? Klassz, gratulálok.


Máshol is el kell tartani a lustákat, csak nem látod nyilvánvalóan, hogy kik azok. Meg az állami dolgozókat, akik valamilyen kvóta szerint lettek fölvéve, és épphogy gagyognak a hivatalos nyelven.

A munkahelyen meg majd dolgozhatsz az ottani lusták helyett, meg az ugyanúgy kvóta szerint felvett ilyen-olyan csoportba tartozók helyett.


Az ember ott boldog, ahol az akar lenni, nem ott, ahol "érdemes". A fejében, nem a zsebében.


Isten veled.

2018. aug. 9. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!