Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen Budapesten élni/lakni?

Milyen Budapesten élni/lakni?

Figyelt kérdés

Voltam 2-szer több napot és nekem nagyon tetszett.

Egyszer majd szeretnék felköltözni.

Imádom Budapestet :D


2018. aug. 3. 22:48
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
#8 nekem tökmindegy hol élek az életem ígyis nyüzsis hogy vidéken élek :P
2018. aug. 4. 01:19
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

"Pest otvaros, budos, lepukkant lepra telep."


Kb. mint Óbuda/Békásmegyer meg a 11. kerület egyes részei, meg említhetném még Budatétényt is! A békásmegyeri meg a kelenföldi lakótelepről meg jobb nem beszélni, undorító! És ez mind Buda...

2018. aug. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
75%
Ezt meg amúgy imádom, hogy egyöntetűen lesz. rozzák Pestet egyesek! Én pl. Pest egyik külső kerületének kertvárosi részén lakom és ugyan nem egy tiptop hely, de egyáltalán nem lepukkant. A házak, kertek nagyobb része szép, rendezett, a környéken nem egy házfelújítás, házépítés zajlik (és nem 50 nm-es sufnikat építenek), szóval abszolút nem csóró környék. Persze vannak lerobbant házak is, de nem sok. Az meg, hogy sz.r a közlekedés, oltári nagy baromság! A környéken több buszjárat, villamos, 20-25 perc alatt be lehet érni a belvárosba, akkor miről beszélünk? Amit meg a telepekről írnak, mit mondjak, pl. a kelenföldi vagy a békásmegyeri lakótelep semmivel nem jobb, mint mondjuk az újpesti vagy az újpalotai. Úgyhogy ezek az általánosítások kicsit unalmasak...
2018. aug. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nem mindegy hol laksz Bp-en belül. Budán 2ker 12 ker 3.ker,1ker egy része az jó,csak iszonyat árak vannak,rengeteg a sznob meg a kétes vállalkozásokból nagyzoló kihaénnem alak.


Pest belvárosa szakadék, kutyaszaros ,húgyszagú belső gangos ezeréves házakkal ,koszfészek,teli dajdajozó önkivűletben ordító turistával ,meg lehúzós csövikkel és kéregetőkkel,zsebessel.Büdös is a levegő a gázoktól, és nem lehet parkolni sehol


Külváros az panelprolik ,drogos bandák ,hisztérikus nyuggerek gyűjtőhelye,de vannak kertes zöldövezeti részek amik olyanok mint egy kisebb falu,van élettér ,kiserdő ,patak stb ,ott jó élni.

2018. aug. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
28%

Én a 11. kerületben éltem egy darabig, aztán a 9.-ben, majd megutáltam és kiköltöztem Budaörsre, majd végül saját lakást vásároltunk más agglomerációban található városkában.

Azt hiszem a költözési élőéletünk jól mutatja a véleményemet. Már a 11. kerületet is utáltam, de kényszerből mentünk a 9-be még. Ott találtunk megfizethető albérletet és a párom munkahelye szempontjából kedvező helyen volt.

Egyszerűen utáltam a belvárosi bűzt, a mocskot, a rengeteg autót, hogy nem látom a napfényt a magas épületektől, csak ha felnézek, a sok érdektelen zombit, akik az utcákon közlekednek, stb.

Ezen a ponton elkezdtem visszasírni a kisvárost, ahonnan származom. Az viszont eléggé élhetetlen hely a lehetőségek szempontjából, szóval ez van.

Most 6-8-10 évre megalkudtunk az agglomerációval, de ez a hely sem az igazi, nem érezzük otthon magunkat, nincs a városnak egy normális parkja, közösségi tere, sétáló utcája, stb. ahol szeretném felnevelni leendő gyermekeinket és ez elkeserít.


A másik téma a közlekedés. Az egy dolog, hogy felénk is jár busz és háromnegyed óra alatt a belvárosban vagyok jobb esetben, éjszakai busz is jár és a ház előtt rak le, de ez ugye túl szép, hogy igaz legyen.

Annyian járnak agglomerációból, hogy a csúcsforgalomban egyszerűen beállnak az utak és mindenki szív a forgalomban. Ha ehhez még becsúszik egy-két útlezárás, akkor konkrétan gyalog gyorsabban elérném a célom. Szánalmas, idegtépő, elkeserítő, főleg mivel mi mindketten autóhoz vagyunk kötve a munkánkból adódóan, így nem tudunk más eszközt igénybe venni.

Én ezen okok miatt nem szerettem Budapestet és nem szeretem az agglomerációt sem. Ha lenne rá lehetőség, akkor hazaköltöznék a szülővárosomba.

2018. aug. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!