Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek mennyivel volt...

Szerintetek mennyivel volt biztonságosabb régen a világ?

Figyelt kérdés

A nagyszüleim és a szüleim folyton azt emlegetik, hogy az ő idejükben a gyerekek még az utcán játszottak, vidéken simán kimentek az erdőbe és egész napokat elvoltak ott anélkül, hogy bármiféle veszélybe kerültek volna. Azt mondogatják tényleg biztonságosabb volt a világ, manapság meg már a szülők a hátsó kertbe se merik kiengedni egyedül a gyerekeket.

Ez tényleg így volt? Mi változott azóta? Miért volt biztonságosabb a világ? Manapság miért nem az?

Igaz én még csak 25 vagyok, de azt én is alá tudom támasztani, hogy mikor én voltam kicsi a szüleim nem csináltak belőle drámát, ha kibicóztam a városunk határába, vagy az erdőbe, akár egyedül, akár barátokkal, de a szüleim egyszerűen elengedtek, pedig nem voltak azok a fajták, akik tojtak a gyerek nevelésre. Manapság meg azt veszem észre, hogy a szülőknek mindenhová követnie kell a gyerekeket, a játszótérre már nem elég ha csapatostól vonulnak le, mindig kell lennie ott egy felnőttnek.

Szerintem nem arról van szó, hogy a szülők gondolkodásmódja változott, egyszerűen én úgy látom, hogy a világ biztonsága már nincs annyira és olyan szinten garantálva mint pár évtizede. Vagy én látom rosszul?



2018. aug. 7. 23:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
10%

Én is 25 vagyok.

Mi is játszottunk a téren, utcán, én körbejártam a háztömböt.


Sokkal-sokkal jobb volt a közbiztonság akár 10-15 éve.


Én 3.-ban egyedül mentem haza, most nem engedném a saját gyerekemet.



A különbség az, hogy sz...rá lett kamerázva minden, de közbiztonság az nincs.



Ennek sok, általam gyanított politikai-társadalmi okát fel tudnám sorolni.

2018. aug. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Abban egyetértek (valaki itt írta korábban), hogy régebben biztos nagyon sok gyerekrablós, gyilkosságról szóló hírt le sem közöltek, legfeljebb az a kis település tudott a bűntényről, ahol konkrétan megtörtént. Igen ez jó érv.

Gondolom régebben dupla, sőt tripla annyi erőt fordítottak arra, hogy egy-egy bonyolultabb gyilkossági ügyet eltusoljanak, főleg ha úgy tűnt, hogy nem fogják tudni megoldani.

Azzal is egyet értek, hogy a szigor még egészen más volt, pl az én születésem előtt. Akkoriban a bűnözőket komolyan megbüntették, a rendőrségnek is gondolom nagyobb volt a tekintélye és hatalma...Manapság úgy látom, hogy a rendőrök is félnek egy-egy helyen rendet tenni, sőt ki se mennek, ha egy bizonyos rossz hírű környékre hívják őket. Ezt saját tapasztalat alapján mondom.

Manapság a világ tényleg többre tartja a bűnözők jogait, mint az áldozatok jogait? Ezért lettek bátrabbak a beteg lelkűek/bűnözők? Tudják, hogy nincs érdemi szankció ellenük, és ezért?

2018. aug. 8. 11:12
 13/14 anonim ***** válasza:
68%

A rendőrség tekintélyének csökkenése,

A bűntetések nem eléggé elrettentőek (Tolvajkergetők 1.-2. évada pl tanulságos),

A bűnözőt jobban védi a törvény, mint a bűnöst,

Az önkormányzatok bekameráznak mimdent, holott lehet több rendőr kellene az utcákra ehelyett pl; a kamerák aztán amúgy nem is működnek és/vagy nem nézik őket,

Bizonyos népcsoportokban nem is ember, aki nem ült még,

A társadalmi olló, a szakadék a gazdagabbak és szegényebbek között szerény véleményem szerint növekszik,

Drog problémája egyre nyilvánvalóbban súlyosabb - a Hős utca közelében (NEM ott, közelében) nőttem fel, de 10 éve mégse volt annyi drogos a mi utcánkban (volt egyáltalán?) és 10 éve, 15 évesen kevesebb okom volt félni, pedig nem volt ilyen sok térfigyelő kamera se (volt egyáltalán?) az utcánkban

Alkoholprobléma - ez is a manapság növekvő stressz miatt nőhet esetleg?

Társadalmi elvárások, média és a tömeg nyomása miatt elképzelések az életről (család, autó, kertesház, kényelem, kellemes munka) - a stressz és a "depi", amiért ezt a döntő többség mégsem éri el,

Növekszik a társadalomba beilleszkedni nem tudók, nem akarók száma, akár r. aránya a magyarokhoz képest, de a "fehér népességben" is,

Nevelés ... Khm ..egyre kevésbé van


Szerintem nagyjából ezek az okok szerintem.

2018. aug. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
78%

Ahogy az előző hozzászóló leírta.

Egyébként bűntettek sajnos mindig is voltak, csak sokszor nem csaptak körülöttük nagy hírverést, vagy meg sem találták az elkövetőt/elkövetőket. Ma már könnyebb az ügyeket felgöngyölíteni, fejlődött itt is a technika / genetikai vizsgálatok a nyomokból, közterületeken kamerák felvételeinek kielemzése, stb. /.

2018. aug. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!