Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért nem tudatosul egyes...

Miért nem tudatosul egyes lakástulajdonosokban, hogy ha kiadták a lakást, akkor már nem otthon vannak ott?

Figyelt kérdés
2018. aug. 29. 18:34
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Mert vannak elidegeníthetetlen jogaik.
2018. aug. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
Mi a konkrét kérdés?
2018. aug. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
#2, az nincs, csak hőbörgés.
2018. aug. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
38%
Gondolom albérlő a kérdező és nem érti, miért pofátlankodik be az életükbe a tulaj, ha egyszer azért fizet, hogy ott élhessen.
2018. aug. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
35%
Csak nem derül ki, mi a bepofátlankodás.
2018. aug. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
32%

Annyiban jogos a dolog, hogy mondjuk egy lakástulajdonos, ha nincs kiadva a lakása (csak mondjuk nem lakik ott), akkor nyugodtan beállíthat a lakásba (feltéve, hogy nem lármázik, nem zajong) éjjel 2-kor is, míg ha ki van adva, akkor ezt nyilván NEM teheti meg.


Viszont szerintem kultúrált időben - mondjuk reggel 8-tól este 6-ig - szerintem akár rajtaütés-szerűen is mehet, bár tény, illik jelezni.


Amúgy meg, nyilván ami törvénybe ütközik (pl. ha valaki füvet termeszt a lakásban, vagy valakit fogva tart/bujtat, rejteget ott), nos, az ilyesmi reggel 9-kor és délután 2-kor éppúgy tilos, törvénybe ütközik és üldözendő, mint normális időben.

2018. aug. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
15%

mMiért ne lennének otthon?


Az, hogy kiadja neked, egy dolog, de ha dolga van a LAKÁSÁSBAN, akkor szíve-joga ott lenni.

Nyilván nem 0-24 ücsörög "nálad", hanem csak mikor KELL menni, akkor megy.


Én is kiadom a házamat, de a kerteMET gondozni minden másnap hazajárok.

Persze az albérlőmnek nem tetszik, hogy meló után 17-19-ig ott vagyok (műhely, kert, és locsolok az ablak alatt), de leszarom, mert ha rajta múlik, egy hét alatt kirohad, meg szárad minden.

2018. aug. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%

7

Annyira nincs igazad, és akkora törvényellenes dolgot követsz el, hogy el sem kezdem magyarázni ...

2018. aug. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8, majd ha a gatyáját is leperli a bérlőről (tudod, kártérítés, az a kertre is vonatkozik ám), akkor meg te kamillázol.
2018. aug. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

8-as, miért is?


A házat ÚGY adtam ki, a szerződésben BENNE ÁLL, hogy a kert gondozása is az albérlőm dolga.


Ő ellenben szarik rá, örüljön neki, hogy nem pereltem még be szerződésszegésért.


Mellesleg szép is lenne, ha ő kezdene pereskedni, mikor a ház a kerttel az én tulajdonom, ő ott bérli.

Arról nem beszélve, hogy mikor ott vagyok, akkor nem megyek be a lakásba.

De a SAJÁT udvaromból hadd ne tiltson már ki :D Érdekes is lenne...


Ha pedig nem tetszik neki, kereshet mást nyugodtan. Ja, hogy azt nem tudja megfizetni, mert 140-ért, és nem 80-ért adják?

2018. aug. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!