Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Értelmi fogyatékosok és...

Értelmi fogyatékosok és pszichiátriai betegek otthona?

Figyelt kérdés
Egyik barátom bent vagy ebben a értelmi fogyatékosok és pszichiátriai betegek otthonában. Arra lennék kíváncsi, hogy innen van lehetőségem kihozni, hogy hozzám tudjon költözni? Illetve, mi ennek a menete?

2018. júl. 31. 18:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a kérdés, hogy HOL van, hanem hogy MI a BAJA! Ugyanis ettöl erösen függ, hogy egyáltalán ki lehet-e engedni.

Másrészt az is kérdéses, hogy képesn önálló életvitelre, vagy gyámságra szorul - ez utóbbi esetben ugyanis CSAK a gyámja az, aki magához veheti.

Ezen kívül ha veszélyes lehet magára vagy másra nézve, akkor te leszel a felelös, ha valamit tesz

2018. júl. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudom, hogy mi a baja. Ott nem adnak róla információt ő meg nem tudja, hogy miért került oda.


Mindennap beszélgetünk sms-ben, telefonálunk stb.

Ha, akarom, akkor el is vihetem, olyankor felveszik az adataimat és időre vissza kell vinnem.

De, akkor ezekszerint a költözés nem megoldható.

2018. júl. 31. 18:46
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg nem teljesen kizárt, de igen sok ügyintézés kell hozzá. Ha ö nem tudja, miért van ott, akkor valószínüleg komoly a probléma.
2018. júl. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mióta van ott?

Családja?

2018. júl. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
8 éve van ott. Családjáról nem tudok sokat. Elvileg jó a viszonyuk, de nagyon ritkán látogatják.
2018. júl. 31. 18:58
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez sok dologtól függ.

Először is azt kellene tudni, miért van ott, van-e gyámja.

Amennyiben gyámság alatt van, csak akkor viheted ki, ha vállalod, hogy te leszel a gyámja.

Szerintem nem olyan egyszerű dolog ez, és nagy felelősség is.

2018. júl. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha 8 éve ott van és nem tudja miért,akkor tuti nagy a baj.
2018. júl. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nagyon értelmes ember, jókat lehet vele beszélgetni stb... az igaz, hogy többször is el kell valamit mondani neki, mert elsőre nem jut el a tudatáig amit kérdzek töle vagy mondok neki.

Üzenetben is le kell írni jó párszor, mire arra koncetrál amit kérdezek, mert mindig mást mond.

Ezen kívűl semmit nem vettem rajta észre. Dolgozik is. Szóval nem tudom.

2018. júl. 31. 22:09
 9/10 anonim ***** válasza:
Miért nem ott érdeklődsz, az otthonban? Ott mindent el tudnak mondani arról, hogy mi a menete.
2018. szept. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kiderült valami azóta?
2018. okt. 24. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!