Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Úgy érzem elcsesztem az...

Úgy érzem elcsesztem az életemet. Szerintetek reménytelen a helyzetem, vagy csak én túlzom el?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy nem tudom, mit kezdjek magammal. 20 éves vagyok, 9.-ben külföldre költöztünk. Egy évig nem jártam suliba, csak nyelvet tanultam. A második külföldön töltött évemet egy középsuli 10.osztályában kezdtem, de sajnos rossz jegyeim lettek év végére, így harmadik évben megismételtem. Ott a középiskola 10. osztály végéig tart, így megkaptam a végzettséget, én voltam a 2. legjobb az osztályban. Ezután jelentkeztem 3 éves gimibe, amit az első év végén megszakítottam, mert nem tetszett az a szakirány. Így a 4. évben ismét jelentkeztem egy más szakirányú 3 éves gimi első osztályába. Ez már jól megy, szeretem is ezt a szakot, jó jegyeim vannak, viszont most ott tartok, hogy érettségizni 2 év múlva, vagyis 22 évesen fogok tudni. Ha ezt beírom az önéletrajzomba, mit gondolnak majd? Egyetlen pozitívum, hogy 5 nyelven beszélek minimum középfokon. Ráadásul most tudtam meg, hogy a jogosítvány, ami most lett meg a 4. vizsga után, nem érvényes abban az országban, mert ott van a tartózkodási helyem. Ha ott elkap egy rendőr, bevonják örökre a jogsit, újra viszgázni kell, plusz félmilliós büntetést rónak ki.

2018. szept. 3. 15:46
 1/4 A kérdező kommentje:
Mit tanácsoltok? Hogyan lehetne kihozni a legjobbat ebből a helyzetből?
2018. szept. 3. 15:49
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem jó kompenzáció az, hogy sok nyelvet beszélsz. Nem fog érdekelni senkit a kései érettségid.


Ha meg addig sem akarsz szüleid terhére lenni, akkor vannak gondolom ott is délutáni-hétvégi diákmunkák 🙂

2018. szept. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, dolgozok is suli mellett. A magyar minimálbért megkeresem.
2018. szept. 3. 16:42
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem csesztél el semmit, jó irányba váltottál, 5 nyelvet beszélsz, ezzel a mai világban bárhol stabilan meg tudsz élni. Sok sikert.
2018. szept. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!