Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tehetnék? Van még hozzám...

Mit tehetnék? Van még hozzám hasonló öngyűlölő, reménytelen, negativ, magányos ember? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!

"Röviden" / Bocsi hosszú lesz/ annyit irnék magamról hogy 31 éves férfi vagyok, "gyerekkori" elég megrázó rossz beilleszkedési folyamatból adódóan nagyon negativ lettem. Középiskolába bekerültem tök egyedül, minden barátom, haverom az általánosból máshova ment és továbbra is együtt tanultak. Nem tudtam beilleszkedni az új osztályba, ahol kb mindenki ismert mindenkit...és én teljesen kivülálló voltam, nem beszéltem senkivel, amit szóvá is tettek emiatt hónapokig csak eljátszottam otthon hogy bejárok minden nap suliba..de közben mégsem. Pár hónap után kiderült, ugydöntöttem hogy újrakezdem máshol tiszta lappal. Sajnos nem ment, ugyanugy bennem maradt ez a fóbia és nemtudtam ezzel megbirkozni, ott is ugyanugy kilógtam mindenki közül. Folyamatosan lógtam a suliból, szó szerint heteket töltöttem el iskolaidőben különböző orvosi rendeléseken csak hogy ne kelljen bejárnom. Voltam fekvőbeteg, "törtem el a kezem", hetekig gipszben voltam, mindent kijátszottam a dokik előtt is hogy ne kelljen bentlenne a suliban. Tudni kell hogy általánosban semmi ilyesmi nem volt, sőt rossz gyerek voltam, haverokkal nagyon rossz dolgokat csináltunk, nem volt határa az iskola csinytevéseknek. aztán valahogy végigszenvedtem a középsulit, de utáltam az embereket. Nem kerestem munkahelyet, inkább ivócimborákkal töltöttem az időm nagy részét. Barátnők jöttek mentek, volt rövidebb, hosszabb is...de mindig mindegyiknek az volt a vége hogy egy link alak vagyok, nem vagyok képes normális munkát keresni és ezért vége. Ebből 1-2.t lenyeltem és oké lesz ami lesz élem tovább az életem, de 4 éve összejöttem egy nagyon ambiciozus, irányito tipusu lánnyal akivel mostanáig voltam együtt. Nagyon sok helyen laktunk együtt, jártuk külföldet is, sok helyen dolgoztunk, azt éreztem hogy ezaz végre megtaláltam a nagy őt. Csak sajnos mindeközben ugyanugy negativ voltam, tudjátok akinek soha semmi nem jó ami éppen van, menekül, aztán idővel visszagondol hogy jajj mégsem volt annyira rossz. Nagyon sokat dolgoztunk együtt külföldön, mindig miattam kellett otthagyni a helyet. Hazaköltöztünk hogy lassan családot kéne alapitani, elköltöztünk egy eddig ismeretlen nagy városba, de nem jött be. Nem akartam, nem tudtam munkát találni, ami meg volt az meg fizetésben a pároméhoz képest 2x kevesebb volt...amiből szintén konfliktus lett. Ebből honapok alatt olyan szarság lett hogy szétmentünk, ő éli tovább a nagyon menő életét, a jol fizető állásában és meg hoppon maradtam. Sajnos úgy hogy előtte 1-2 hónappal még családalapitásról beszéltünk, már a gyerek neve is megvolt :/ Ezután akkor ugy gondoltam hogy jó, oké majd én megmutatom, egyedül is tudom mire vinni....de sajnos nem. Elköltöztem új életet kezdeni egy megyeszékhelyre, egyedül, van egy elég jó albérletem, még munkát itt nem sikerült találnom, de minden nap ugy kelek fel hogy ez lesz az én napom....hiába. Pénzem az van bőven, a kinti munkákból de valahogy mégsem járja hogy csak igy elszórjam feleslegesen. Már ismerkedni sem tudok, pedig azért jöttem ide. Ittvagyok egyedül az albérletemben,mindenem megvan...csak pont az nincs amire vágyok, egy társ. Csak tudnodtok kell hogy sohasem szerettem tanulni, az elmult 10 évben itthon kb 8 hónapot dolgoztam...de ugy hogy abbol max 3 év volt a kinti meló. Nem dolgoztam sokat életemben, de szeretnék gazdag lenni mint mindenki. Gyűlölöm amit tanultam, de igazából semmi sem érdekel. Nincsenek barátaim. Viszont alapvetően utálok beszélgetni, nem tudok semmilyen témához sem hozzászólni, max ami érdekel ami a sport. Talán egy kicsit depressziós is vagyok évek óta egy kis szociálos fóbiával. Találkozgattam 1-2 lánnyal, de lekoptattak hogy negativ vagyok. Tudom erről az egészről én tehetek, meg is érdemlem, de ami kirántana ebből az egészből az az lenne ami a fő életcélomnak tartok hogy szeretnék apa lenni, csak jelen állás szerint mindennek az elrontója vagyok és inkább mindenki leköp, és rám sem néz. Alapjáratban egy megbizható, lelkiismeretes embernek tartom magam, külsöségre pedig egy elegáns kinézetet mondanék, szeretek drága ruhákra, órákra költeni és mindezt megtenném a párom felé is...tudom persze nem minden a pénz. A párkapcsolataimban bárkit megtudtam szerezni magamnak, nem vagyok quasimodo, csak egy végtelenül csalódott, öngyülölő alak vagyok, aki próbál mindennek ellenállni, de nem megy. Semmilyen formában nemtudok már ismerkedni. Ha meg netán ráveszem magam, akkor elkezdek inni, sőt már alapjáratban igy tengetem a napjaimat hogy iszok, mert nemérdekel már semmi, nincs kiút. Netes társkeresőkben sincs sikerem, mindenki akit ismertem, régi haverok meg ugy bárki...eltünt az életemből, ezért adtam magamnak pár hónapot hogy alakuljon valami, ha nem akkor én legszivesebben véget vetnék az életemnek, mert nincs értelme. Van igy értelme bármit is csinálni? Kinek hiányozna egy hülye lelkibeteg, negativ, depressziós ember? Nyilván nincs erre ésszerű válasz, csak abban bizok hogy valaki ezt átérzi és tud tanácsot adni


2018. aug. 28. 21:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Az alapvető felfogásodon csak te tudsz változtani. Felsoroltad leltárszerűen mik nincsenek meg az élezedben, ami meg van azt nem értékeled. Tudom most rossznak tűnik a helyzeted, de lehetne rosszabb is. Oké van albérleted és pénzed, lehet nincs munkád és társad, de most van időd. Miért nem használod ki? Lehet neked nem most jött még el a gyerek és a család vállalás, és? Attól még nem áll meg az élet. Magunkon kell melóznunk a legeslegtöbbet. Találj minden valami jót és kezdj el valamit csinálni, mert ezzel nem haladsz előre, csak egy helyben állsz szr kedvvel.
2018. aug. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sokszor próbáltam változtatni hidd el, de mindig ugyanoda lyukadok ki, mindig ugyanazok a pofonok jönnek. Tudom hogy mik a pozitiv dolgok, alapjába véve próbálnám kihasználni, de hiába. Időm végülis van...csak mire? Sajnos ennyi idősen én nem itt, nem igy képzeltem el magam...és ahogy telik az idő, napról napra csak egy kapkodás érzés fog el. Egyik napról a másikra elveszitettem azt ami a pluszt jelentette volna, ujabb 3-4 év kiszámithatatlan rááldozás a családalapitásra egyenlő az őrülettel. Mit tehetnék, tudom, nem is lehet 1-2 honap alatt fejest ugrani ebbe, de amim volt azt is elveszettem és most semminek nem látom értelmét. Egy helyben állok a szar kedvvel. Tehetném hogy felélek mindent, de az is egy erőltetett dolog lenne aminek semmi értelme
2018. aug. 28. 21:40
 3/6 anonim ***** válasza:

Kitűzöl rövid - és hosszútávú célokat, felírod papírra, megpróbálsz napi szinten tenni céljaid elérése érdekében.


negatív énkép, valamint a másokhoz, világhoz való viszonyulásod megváltoztatásában pszichológus tudna segíteni.

2018. aug. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem sincsenek barátaim, s meg tudom érteni a magányosságodat. A negatív szemléleten sajnos tényleg muszáj változtatni, mert rövidtávon (munkatársak, haverok számára) ez nem olyan szembetűnő, de azokat, akikkel együttélsz, tényleg az őrületbe lehet kergetni azzal, hogy mindent negatívan látsz.

Tudod, van az a mondás, miszerint ha van egy pohár, mely félig van vízzel, az optimista ezt mondja: "Hm, még meg van a fele." A pesszimista pedig ezt: "Basszus, már csak a fele van meg."


Ha pesti vagy, én szívesen beszélgetek veled.

25f

2018. aug. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ja, "próbáltam" változtatni... Rühellem a Star Warst, de ajánlom figyelmedbe Yoda szavait: "Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld."


Másik: "nem akartam, nem tudtam munkát találni"... erre a kedves népünk válasza: "Nem-akarásnak nyögés a vége.", meg hasonló ínyencségek.

2018. szept. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy jókora örvényben vagy,ami minél inkább ki akarsz jönni, annál jobban lehuz.Menj le a mélyére, onnan majd magától ki fog dobni.Kezdj el lélekerősito előadásokat hallgatni.Pl.Almási Kittyt, Bagdy Emőkét,Pap Gábort.Keresd az olyan nők társaságát, akiken inkább Te segíthetsz,hidd el,ilyenekből több van,mint gondolnád.És ami a legfontosabb :nagyon,szemtelenül fiatal vagy még :), tiszteld magad annyira,hogy adj magadnak legalabb 10 évet az életed újraépítéséhez.
2018. szept. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!