Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Tudom, nagyon elcsesztem, de...

Tudom, nagyon elcsesztem, de van még valahogy ebből kiút és mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy 19 éves korom óta dolgozok, többnyire gyárakban, de próbálkoztam saját biznisszel is (több-kevesebb sikerrel) és csak a pénz kereséssel foglalkoztam, viszont a továbbtanulásba egyáltalán nem fektettem pénzt, mert úgy gondoltam az nem fontos és van párom is.. Viszont egy idő után észrevettem,hogy ez így nem jó, és most már nem akarok a párommal lenni,mert visszahúzott mindenben és ahelyett,hogy előre tartottam volna,ki a gyárak világából, csak "visszafele fejlődtem".


A kérdésem az lenne, hogy 28 évesen, 0 végzettséggel, gyári tapasztalattal, pár nélkül van még esélyem a családalapításra, meg hogy találkozzak az Igazival, legyen rendes munkám és egy szép házunk?


Mit kellene tanulnom Magyarországon (eddig külföldön dolgoztam)



2018. aug. 11. 11:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Persze, hogy van esélyed. Előszöris le kéne érettségizned, gondolom. Keress valami esti gimnáziumot a környékeden.
2018. aug. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Van esélyed. Én úgy gondolom hogy legalább 2 szakmád legyen. Okj-s legalább.
2018. aug. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem kár lenne most meg több évet iskolákra elcseszned. Mondom ezt diplomásként, aki nem a diplomában találta meg a sikert. Hanem olyan vállalkozásokkal ismerkedj meg amit tudsz tetszőlegesen nagyban is csinálni, meg persze kicsiben is. Sok ismerősöm van akiknek akár érettségijük sincs, de jó ötletet agyaltak ki arra hogy munkahelyet teremtettek és maguk meg gazdagok lettek belőle. Ráadásul a munkanélküliséggel küzködő falvaikban meg szinte istennek nézik őket emiatt hogy jól fizető munkahelyeket teremtetek. Például az egyik 8 általánossal favágó céget hozott létre. A terepjárója bizonyítja hogy jól megy a sora. A másik meg csak otthon meg akart élni méhekből, de rájött hogy tetszőlegesen nagyban is lehet csinálni alkalmazottakkal. Ma már nincs állása mellette és nagyon jó módban él, ja és neki is 8 általánosa van. Jó is lett volna ha egyetemen ilyet is tanulunk hogyan legyünk szabadok, gazdagok és sikeresek. Nem pedig csak azt hogyan tegyünk másokat gazdaggá, mert nem mindegy.

Ja és mégegy példa, bár neki közgáz egyeteme van, de nem tudta megemészteni hogy azért tanult hogy cseléd legyen. Ő emut tenyészt szintén munkát adva néhány embernek.

Persze a tudás továbbra is hatalom, de nem az a tudás szokott hatalom lenni amit a pór nép elé szórnak.

2018. aug. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Van érettségim, ami viszonylag jól sikerült! 80%-os német (közép szinten), 67%-os angol (emelt szinten), magyar és info 61% (közép szinten), töri és matek 40% (közép szinten)


Teljesen lehúzott a mostani/legutóbbi párkapcsolatom és nem tudom merre induljak el. Szociális szakgondozón (OKJ 54...) gondolkodok, viszont az emberekkel sajnos nem mindig tudok kommunikálni és kicsit magamba zárkózó típus vagyok, nem szeretek nagy tömegben lenni, de nagyon szívesen segítek az állatokon és az embereken. Érdekel a művészet, az emberek motiválása a fejlődésre, egészséges életmódra, tanácsadás pl. hogyan változtassanak az életükön.


Szívesen mennék egyetemre tanulni, de úgy gondolom kb 33-34 éves lennék mire végzek, és akkor még család sehol. :(

2018. aug. 11. 11:49
 5/12 anonim ***** válasza:
31%
Nehogy elmenj szociális munkásnak. Lócart nem keresnek és nulla a megbecsülésük.Vállalkozni kell seftelni kell okosságokat csinálni ,nem az iskolában ülni ,abból nem lesz pénz.
2018. aug. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
97%
Épp abból van elege, hogy eddig csak a pénzt hajhászta. Most végre valami értelmeset akar csinálni.
2018. aug. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a szociális szakgondozó jól passzolhat hozzád, és a szociális szférában tuti, hogy mindig kapsz majd munkát (ha nem is fogod hülyére keresni magad vele...). Akár arra is jó lehet a tanfolyam, hogy megismerkedj ott valakivel, aki hasonló beállítottságú, tehát akár még családalapítás is lehet belőle végül, úgyhogy szerintem ne csak gondolkodj rajta, hanem fuss neki.
2018. aug. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ja, egyébként ha egyetemre mész, az nem jelenti azt, hogy közben ne nősülhetnél meg. Sokan úgy csinálják.
2018. aug. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát, hosszú távon a szociális meló kikészítheti az idegeket, ha nem vagy elég erős, ezt neked kell tudnod, te ismered magadat.
2018. aug. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a biztató kommenteket mindenkinek!

Miért írják sokan, hogy a szociális gondozók hamar tönkremehetnek idegileg?

2018. aug. 11. 14:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!