Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Németországból hova tovább?...

Szgabor kérdése:

Németországból hova tovább? Besokalltam.

Figyelt kérdés

Régóta Németországban élek, a nyelvet jól megtanultam, de elegem van a németekből, a pesszimizmusukból, a negativitásukból, a bürokráciaimádatukból, a de facto kasztrendszerükből, és persze abból, hogy mindenkinél okosabbnak hiszik magukat, pedig nagyon nem azok. Ami végképp fatális: nincs szakképesítésem, csak jól használható IT tudásom referenciamunkákkal, amivel már többször sikerült elhelyezkednem technikusként (miután de facto marketingpszichológus is vagyok) - sokaknál ez már önmagában kiveri a biztosítékot, próbálnak lenyomni, mindenbe belekötnek, jogi dolgokkal ijesztgetnek. Sokaknak már az sem tetszik, ha kiderül, hogy jobb az angolom. Talán az tükrözi a legjobban a németek lelkivilágát, amikor az egyik negatívumként írta, hogy Kanadában a takarító is megkapja azt a respektet, amit ő mérnökként (megérdemelné, hogy fél évig ne takarítsanak az irodájában, megnézném, hogy enné meg a kosz). A szervezettségük és a precizitásuk pedig csak mese, a merevségüket adják el nagyon ügyesen - állandóan a jó benyomás keltéséről beszélnek, és nem veszik észre, hogy mennyire nem hitelesek.

Szóval már évek óta keresem azt az országot, ahol ezekkel a paraméterekkel meg tudnék élni és be tudnék illeszkedni, és persze ahova be is engednek. Nyelv nem téma, bármit megtanulok - ez a legkevesebb, amit megteszek egy normálisabb országba való befogadásért!

Szóba került Hollandia (baromi zsúfolt, és úgy nézem, csak kicsit normálisabbak), Svédország (elhelyezkedés kérdéses, eléggé merevek ők is, lakhatás necces), Nagy-Britannia (osztályrendszer ott is, Brexit), most épp Spanyolországot méregetem. De vannak olyan kisebb és élhető országok is, mint pl. Dánia, de ezeknek a munkaerőpiacáról és az ottani emberek beállítottságáról egyelőre nem sokat tudok.

Szerintetek merre volna érdemes nézelődnöm?



2018. szept. 11. 10:20
1 2
 11/16 anonim válasza:

Szia!

Szerintem tedd fel a kérdésedet az Utazás rovatban is,

sok külföldön élőtől, lehet célirányosabb válaszokat fogsz kapni. Sok sikert az új élethez! :)

2018. szept. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Ahogy leírtad mi nem tetszik a németekben, az alapján az angolok sem tetszenének, ide ne gyere.

Én legszívesebben a Skandináv országokban élnék, de IT-vel inkább Hollandia, Belgium, vagy Francia a nyerő szerintem.

2018. szept. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Szerintem szerezz képesítést és akkor szóba jöhet Kanada és x másik ország is, megéri az idő- és pénzbefektetést.
2018. szept. 15. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Hát igen, az angolok sem túl barátságos népség. A képzést illetően, lehet, hogy ez lesz a nyerő, bár Kanada esetén az idő ellenem dolgozik (35 múltam).

Ausztriával kapcsolatban van valakinek bővebb tapasztalata?

2018. szept. 18. 11:09
 15/16 anonim ***** válasza:

Én Dániáról meg kicsit Svédországról tudok írni.

Merevnek tűnnek nagyon, de egyébként ha megismernek, feloldódnak az északi népek. Mindegyik Nordic nemzetnek megvan a maga hülyesége, a svédek túl PC-k nekem, a dánok meg, bár iszonyat cukik tudnak lenni, de belül mindegyikben van egy adag nacionalizmus (mondjuk össze se hasonlítható a németekével, inkább ilyen ártatlanabb, hogy - sok háznál kinn a lobogó, szülinapkor, Karácsonykor, esküvőkor mini dán logobók a dekor, nagyon büszkék magukra és amit elértek, stb :)).


Dániában manapság informatikában rengeteg munka van.

Őszintén ott mindenki remekül beszél angolul, így ez alap, de, ha te tudsz németül és gyorsan megtanulsz min középfokon dánul (a némettudásod segíteni fog!) akkor máris hatalmas előnyöd van.

Dániában könnyebb 1-2 év után az igazi, jómódú középrétegbe tartozni, igazából az ország igen nagy része ebbe tartozik.

De csak úgy érdemes oda menni hogy már van állásod.

Ha a dánok látják rajtad hogy aktívan be akarsz illeszkedni, az nagyon értékelni fogják.

Ott egyébként a munka-magánélet egyensúly is szuper. 37 órás munkahét van, általában nem várják el, hogy csakis a munkádnak élj. Fantasztikus demokrácia, a TVben is, úristen igazi vitaműsorok, értelmes emberek, nulla korrupció. Nincs az a nyílt felsőbbrendűség és frusztráció, mint a németeknél.

Orvosi ellátás naggggyon szuper, szociális háló van. Szakszervezetbe érdemes belépni, meg biztosítást fizetni, mert úgy ha elvesztenéd a munkád is jó bevételed lesz.


A kaja fantasztikus minőségű és alig drágább mint Mao.-n. Lakhatásban most annyira nem vagyok benne, de a félszigeten (tehát nem a fővárosnál), 40-60 millió Ftnak megfelelő koronától lehet nagyobb város mellett hatalmas, szép házakat kapni (kb 5% önerő szokott kelleni, 30 éves futamidős hitelek az általánosak.)


Nem minden dán szeret pl. kollégákkal magánéletről tárgyalni, de ha klubokba, társaságba eljársz simán találsz nyílt, kedves embereket. Sokkal több a mosolygó ember mint bárhol. (Na jó, bocs - a karibi térségben picit több mosolyt láttam, tényleg :D)


A svédekkel sincs nagy baj. Ők nagyon ügyelnek arra hogy be tudjanak tagozódni az idegen emberek. Svédül kicsit könnyebb megtanulni, mint dánul (kiejtés, nyelvtan). Viszont ők északabbra is vannak, és nem tudom, mennyi frusztráció van bennük a bevándorlók miatt. Nekem egy kicsit műnek tűnnek a dánokhoz képest, mintha kínosan PC-k akarnának lenni.


Norvégokkal csak párral találkoztam, bár sokan mennek oda dolgozni (dánok is), de ők aztán egy külön faj teljesen, és az olaj meg a jólét meg a kötelező katonai szolgálat miatt sokuknál ott is megvan a felsőbbendűségi tudat.


Remélem segítettem. :)

2018. szept. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet!

Ahogy leírod, hogy a dánoknál mindenütt kint van a zászló, azt én inkább patriotizmusnak nevezném, mint nacionalizmusnak. Lehet, hogy a németek is normálisabbak lennének, ha ilyen ártalmatlan módon ki tudnák elégíteni természetes emberi becsvágyukat.

A dán munkaadók hogy viszonyulnak az autodidaktákhoz, és mennyire van ott igény MacGyver-féle emberekre (akik nem csak egy dologhoz értenek, hanem sokféle problémát megoldanak)?

2018. okt. 22. 16:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!