Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi a véleményetek manapság...

Mi a véleményetek manapság Budapestről?

Figyelt kérdés
2018. szept. 13. 20:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
35%
Mocskos, veszélyes város, de jó nők vannak.
2018. szept. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%

En kisvarosi lakoskent beszelek, nekem nagyon tetszik Budapest.

Nem kell 40 perceket varni arra, hogy jojjon a kovetkezo busz, hanem kb 5, max 15-ot. Metrok szinten par percenkent jonnek, es azert gyorsan eljuthatsz ezaltal x-tol y-ig. Szoval en videkikent teljesen meg vagyok elegedve a budapesti tomegkozlekedessel, de biztos szoktak lenni vele is gondok, pl lezarnak egy metrovonalat stb.

Hatranya, hogy a varos egyik vegetol a masikig nem tudsz elsetalni, ha olyan kedved van, mert az nem 40-45 perc lesz, mint nalunk :D


Sok kajalda, jo ejszakai elet. A varosomban van kb 8 kajalda, ami este 10 utan bezar, 2 kocsma, szoval ez nagyon nagy pozitivum Budapestben.

Hatranya ennek az talan, hogy mindig tomve vannak, de oszinten szolva engem ez nem zavar, ameddig nem kell 5-10 percnel tovabb allnom a sorban.


Sok ember, de nem zavarjak egymast, mindenki megy a dolgara.


Az alberlet arak viszont irto magasak, 120.000 Ft alatt baromi nehezen lehet talalni normalis lakhelyet. Egy kis panellakas is olyan 25m-tol kezdodik, ami max 1 embernek vagy 1 parnak eleg. Szoval a megelhetes ott igen draga.

2018. szept. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
48%
Én szeretek itt élni, ide születtem, itt nőttem fel. Innen csak nagyobb városba mennék, nekem kell a nyüzsgés. Imádom, hogy rengeteg színház, mozi, bár, étterem, múzeum, kávézó közül választhatok, és mindig találok új helyeket, ha újdonságra vágyom. :)
2018. szept. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
43%
Teljesen egyetértek a #3-assal! Lelkibeteg lennék, ha másik magyar városban kellene élnem, még az agglomerációba sem szívesen költöznék ki. A szokásos sztereotípia is már a múlté, miszerint koszos és rossz a közbiztonság. Tarlós kiváló munkát végez: a frekventált terek megszépültek, a tömegközlekedés is folyamatosan fejlődik, a villamoshálózat profi szintű (és nem csak a fonódó miatt), az elvándorlás megszűnt, a turisták is imádják a várost. Egymást érik a különböző fesztiválok (különösen most, ősszel), szóval minden megvan, ami egy világváros sajátja.
2018. szept. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%

Budapest a második szerelmem. Véleményem szerint bőven benne van a világ legszebb városai között és ezt nem csak én állítom hanem turisták milliói is akik oda látogatnak.

Szerintem regényt tudnék írni arról hogy miért is tartom az egyik legjobb városnak a világon :))

2018. szept. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
57%

Magát a szépségét, változatosságát, nevezetességeit imádom. Azt is, hogy minden közel van, minden elérhető, minden változatos.


Amit utálok, az a rengeteg ember és folyamatos nyüzsgés, zajongás. Relatív csendes környéken lakom, de minden este részegek ordibálnak, építkeznek, zajong a szomszéd, most épp lomtalanítás van így tele a környék romákkal. Tele a metró, a buszok.


Az életem inkább képzelem el egy csendes helyen.

2018. szept. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
57%

Ha valaki odafigyel, és nem csak megy csőlátással az utcán, az kincseket fedezhet fel. Vannak szép, jó helyek. Van egyfajta kényelme. Ugyanakkor sok a hülye is, és érdemes nyitott szemmel járni, hogy elkerüljük a problémás alakokat. A panelben és társasházakban meg azért sok múlik a szomszédságon. Én pl. van, hogy nem tudok rendesen szellőztetni a dohányzó szomszédok miatt, mert bejön a füstszag a lakásba, ami csípi a szemem, van egy szomszédom, aki időnként hangosra veszi a tévét éjjel, én meg nem tudok olyankor aludni.

Bizonyos dolgokat szeretek Budapesten, de itt lakni egyre kevésbé szeretek, szívesen kiköltöznék valahova agglomerációba inkább, nyugisabb helyre, és vállalnám az ingázást munkába.

2018. szept. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%
Büdös ,koszos, rettentő zajos és teli van bűnözővel. Nem tudsz úgy végigmenni az utcán vagy a bkv-n hogy valaki ne kössön beléd ,ne akarjon lehúzni, inzultálni,vagy fenyegetni valamivel .
2018. szept. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
29%
8-as ez azért erős túlzás, de van valóságalapja.
2018. szept. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
92%
Az az igazság, hogy kifejezetten én se vagyok oda ezért a városért (engem leginkább a zaj meg a tömeg idegesít), de a 8-as hozzászóló picit túloz! Azért ennyire nem rossz a helyzet, mint ahogy leírja, de némi igazság azért van benne!
2018. szept. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!