Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tehetek, ha a főbérlő meg...

Mit tehetek, ha a főbérlő meg akarja tagadni a kaució visszafizetését?

Figyelt kérdés
Három év után költözöm ki, mindig mindent pontosan fizettem, egy hónappal kiköltözés előtt jeleztem a szándékomat. A szerződés szerint csak akkor nem köteles visszafizetni, ha egy évnél korábban mondom fel. Kárt nem okoztam a lakásban, de most ilyenre hivatkozik, hogy rendbe kell hozatnia a tapétát (a mennyezetről vált le a sarokban, penésznek, beázásnak semmi nyoma, csak elengedte a ragasztó és ezt is azonnal jeleztem neki) meg meg akarja javíttatni a redőnyt, ami ugyanígy szorult már a beköltözésemkor is, illetva vízkő nyomok vannak a wc csészében, amik szintén beköltözés óta ott vannak. Hova tudok fordulni?

2018. szept. 23. 20:39
1 2
 11/12 anonim válasza:
A napot a 30 utan akart lenni ....
2018. szept. 28. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Pipas Pisti ***** válasza:
100%

Ha harmincnapos a felmondás, akkor addig, amíg le nem telik nem költöztethet be senkit. Addig a bérlő van birtokon belül. Vihet be egyeztetés után érdeklődőt, de nem túrhatja ki a régit. A kaucióval meg el kell számolnia, azaz vagy megegyeztek, hogy a károkra X ezret levon, és a maradékot kapja meg a bérlő, vagy hoz számlákat a javításról. Még kiköltözés előtt le kell fotóznod mindent, hogy milyen volt. Ha meg nem adja vissza a kauciót, akkor meg elmész ügyvédhez és megkérdezed, hogy mi az utja annak, hogy visszakapd. Arra azért figyelj, hogy ha kárt bizonyít nem köteles visszaadani, de elszámolni igen.


Amúgy az egészet nem értem: pár napja volt egy bérlőváltásom, és senki nem játszotta meg a hülyegyereket: a bérlő rendben kifestve, tisztán átadta, az új átvette, az egyik odaadta, a másik meg megkapta a kauciót. Mi ebben a nehéz?

2018. okt. 2. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!