Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Azonnal költözni akarok, de...

Azonnal költözni akarok, de már nincs időm megírni a felmondási levelet. Az úgy jó, ha megmondom nem tudok fizetni és akkor magától kitesz?

Figyelt kérdés

Csinálta már valaki így?

Kaucio mar nem erdekel, csakhogy ne kelljen tobbet fizetni. Eddiv mindig fizettem.



2016. dec. 30. 06:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

Az nem fogja érdekelni, hogy bent laksz e a lakásban, vagy sem abban ez egy hónapban, csak legyen kifizetve a bérleti díj.

Ha pedig rendes szerződésetek van, úgyis behajtja az elmaradásod ügyvéden keresztül.

2016. dec. 30. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
És akkor a kaució mire való? Azt is hagyjam ott neki? Nem kis pénz... Ha azt már nem kapom vissza akkor abból nyugodtan fedezheti nagának a köv. hónapot rezsivel együtt. Értem én, hogy korrektség meg minden, de azért ne nyomjunk már milliókat a tulajdonosok kezébe, mert épp lakásra szorulunk. Bocsi most nem veled vitatkozom, csak epp kiborit ez a helyzet, lenne jobb dolgom is.
2016. dec. 30. 07:49
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Miért olyan nehéz 2 azaz kettő sorban leírni hogy Xhó valahanyadikátol kiköltözöm? Nem egy életre költöztél oda és ha nem törtél-zúztál,számlákat fizetted akkor a kaució is visszajár. Azért kéne papír mert ha csak szóba mondod az kb. semmit nem számít,ha szemét akkor rádfoghatja hogy te ott laktál még X hónapig.
2016. dec. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy h segiteni próbálsz, de ez nekem kevés. Ha nem gond nem költöznék fixen a papír másolatával a híd alá. Mert kb. ennyi erővel ezt is tehettem volna. Tudod, mikor albérletből albérletbe kell költözni, akkor az embernek nagyon sok szempontot figyelembe kell vennie. És sajna nem az lesz az első, hogy kelkiismeretesen fixen kilakoltassa magát egy hónapon belül egy darab lappal a kezében. Mintahogy, a bérlőnek sem az lesz az első, hogy a lakás hátrányait ismertesse, hanem, hogy minél hamarabb pénzt kapjon. Mocskos világ ez, ahol 100 000 -rekről van szó, és mindenki a maga hasznát lesi, dehát ez van. Ha valaki tud valódi segítséggel szolgálni, annak nagyon megköszönném!!
2016. dec. 30. 08:17
 5/16 A kérdező kommentje:
Elnezest *foberlo
2016. dec. 30. 08:18
 6/16 A kérdező kommentje:
Utolag is elnezest a helyesírásért! Ismerem a 12. kiadást, csak mobilról vagyok, illetve kicsit ideges, mert a franc se gondolt volna ilyen helyzetet.
2016. dec. 30. 08:21
 7/16 anonim ***** válasza:
89%

Ahogy mondani szokták: A szó elszáll az írás megmarad.

Segítettek neked, csak te nem fogod fel. Azért kell írásban közölnöd, hogy X. év, X hónap és X naptól elköltözöl, mert ezzel bizonyítod, hogy te szóltál előre, megtetted a lépéseket. 2 pld kell. Az egyik a tied a másik a tulajé. A kaució pedig azért van, hogy az esetleges elmaradt rezsit, és a lakásban ért károkat fizessék belőle. Ha ezek rendben vannak, akkor rendezheti az utolsó havi albérleti díjat.

Viszont, ha csak úgy lelépsz, és nem írsz felmondási levelet dátummal, akkor a tulaj simán megteheti azt, hogy 6-7 hónappal később bírósághoz fordul, hogy nem fizettél albérletet. Hiába jössz azzal a szöveggel, hogy " de hiszen 7 hónapja nem lakom ott, én leléptem" A bírós első kérdése az lesz, hogy

-"Tudja bármivel is igazolni, hogy ön közölte ezt a tulajjal is?" Nincs felmondólevél vagyis nem.


Azért ehhez nem kell sok ész, és a felmondási levél megírása kevesebb időt vesz igénybe mint pl: a gyakorin kiírt kérdésed megírása.

2016. dec. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Én ezzel tisztában vagyok, hogy a szó elszáll, az írás negmarad, de azzal viszont nem, hogyha megírom a felmondási papírt, akkor kell még egy hónapot maradnom? A szerződésben úgy van, hogy legalább 30 nappal előtte kell írásban beadni. Én viszont már nem tudok itt is fizetni egy hónapot, mert most sikerült olyan helyzetbe kerülnöm, hogy tovább tudjak lépni. Nem kell a kaucio, mert tisztaban vagyok a helyzetemmel, de azett azt soknak talalnam, ha akadekiskdna és oerelni akarna mert nem fizetem ki ezt a hót, illetve a rezsit.
2016. dec. 30. 08:40
 9/16 A kérdező kommentje:
* ha még akadékoskodna
2016. dec. 30. 08:41
 10/16 anonim ***** válasza:
87%
Szerződés szerint 1 hónappal előtte szólni kell, akkor keress valakit aki rögtön költözne a helyedre, így azonnal léphetsz, és nem kell + 1 hónapot fizetni
2016. dec. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!