Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért van felháborodva az...

Miért van felháborodva az esti, éjszakai órákban hangoskodó szomszéd, ha hangoskodással reagálunk a hangoskodására, miután minden más módszer kudarcot vallott annak érdekében, hogy legyen csendesebb?

Figyelt kérdés
2018. nov. 8. 12:40
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
A padlóm is alá van szigetelve, ennél többet nem tudok megtenni.
2018. nov. 8. 13:38
 12/26 anonim ***** válasza:
39%
Hát kedves kérdező nekem van egy hozzád hasonló szomszédom.. Ő vagy az idióta kislánya azért veri a padlót ha én klaviatúrán gépelek (munka mellett levelezős képzésben féléves feladatot) késő éjjel, azaz este 18.00-20.00 között! A hangszigetelés semmi, csak minimális intelligencia kellene ezt felfogni, ill. azt, hogy őtőle is áthallás van. De ezt már csórikám nem éri fel ésszel.
2018. nov. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
0%

Ha RAJTAD KÍVÜL senkinek nem hamngos a szomszéd, illetve ha a hangoskodás a BESZÈDET takar, akkor ott VELED van baj.

Remélhetöleg a szomszédodonak lesz annyi esze, hogy amikor TE zajongsz "vissza" akkor rád hívja a rendöröket!

2018. nov. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

A többi lakó tud csendes lenni, és nem alapzajokat hallok hangosnak, hanem ami tényleg hangos. A többieknek lehet, hogy más a hallásuk, sok az idős a lépcsőházban, nekem már gyerekkoromban is elég jó értéket mértek ilyen szempontból, ami ilyenkor persze nagyon bosszantó tud lenni. Azt ne mondjátok, hogy normális az, hogy olyan hangerőn megy nála mondjuk valami film, hogy az én szobám visszhangzik tőle. A többi lakót nem tudom, hogy zavarja-e, vagy ők mit hallanak mellette, alatta, mert még nem folytak össze a panaszok, egyszer jelezve lett a gondnok felé, akkor körbekérdeztek, és egy darabig csend volt, feltételezem, akkor azért más is szólt. Én napközben dolgozom, ha nem vagyok szabin vagy nincs hétvége vagy más munkaszüneti nap, de még ha hétvégén fúrnak napközben, azt is elviselem, itt az éjszakai hangos zajokkal van probléma, ami valóban hangos.

Nem vagyok az a típus, aki mindenkit jelentget, meg minden apróságért szól. Tényleg nem írnám.

2018. nov. 8. 15:07
 15/26 A kérdező kommentje:
Én egyébként keresem a lehetőséget, hogy van-e jobb padló hangszigetelés annál, ami most van. Pedig figyeltünk rá, amikor megcsináltuk, ezek szerint mégsem elég. :-(
2018. nov. 8. 15:11
 16/26 A kérdező kommentje:

# 12/15 Időpont ma 14:40


Én nem az a kategória vagyok, reggel 6-tól este 8-ig toleráns vagyok a zajokkal. Vasárnap is. A normális életvitelhez tartozó zajok miatt sem problémázok, a felújítási zajok miatt sem. Este és éjszaka viszont pihenni akarok, mert éber alvó vagyok, és reggelente, ha másnap munka van, vagy bármi más miatt nem alhatok sokáig, korán kelek, normál esetben fél 6-6 körül, de van, hogy még korábban is. Este 8 után már azért lehet mérsékelni a hangerőt, nem gondolod? :-)

2018. nov. 8. 15:18
 17/26 anonim ***** válasza:
78%
12-es vagyok. Így már értelek. Igazad van. Füldugót próbáltad? Én használom, sokat segít.
2018. nov. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
31%

Igazad van vagy nincs, még mindig ott tartunk, hogy ha ennyire érzékeny vagy, nem való neked a társasházi élet. Sajnos nem lehet mindenkit arra kényszeríteni, hogy egy életritmusban működjön. Én is jó népes társasban élek, itt van minden. Én sportoló vagyok, itthon is sokat ugrálok, nyilván napközben de ettől függetlenül remeg tőlem a fél szint, biztos idegőrlő valakinek. Néha még a turmixgépet is használom orvul, nem éppen barátságos időben, ha reggel magammal kell vinnem a cuccot. Hál'Isten az alsó szomszédom is fut, így őt pl. nem érdekli, ha futópadozom, de lehetne máshogy is, ettől még nem adnám el a gépet.

Van reménybeli DJ-nk aki minket is örvendeztet a tudásával, egyetemisták, akik ugyan nem dübörgetik a zenét de cserében a körfolyosón gajdolnak álló éjszaka, félsüket néni aki nem bír aludni és hajnalban is a tévét üvölteti, sőt, ha kicsit becsiccsent, még énekel a is muzsika tévére :D Vannak nagycsaládosok állandóan ordító gyerekekkel, olyanok, akik éjszaka aktívabbak, van aki szombat hajnali 5-től játszik mosóasszonyt és aki minden kora reggel, munka előtt hajat szárít a legmagasabb fokozaton. Ez mind az élet része, mindenkinek megvannak a maga dolgai. Ha neked egyetlen zajos szomszéd jutott ki, csak tedd össze a két kezed. Szerintem és az itt lakók szerint is szerencsére, az a nem normális, ha ennyi ember 0-24-ben kussban ül a sarokban. Mindenkinek van valami idegesítő dolga és cserébe elviseli a másik hülyeségét. Azért szerencsére ennyire még nem zombultunk el :)

2018. nov. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
22%
Még mindig ott tartunk, hogy csak téged zavar az a szomszéd. Értem én, hogy rajtatok kívül mindenki öreg és hallássérült, de ez bizony nem életszerű. A padlót pedig hiába szigeteled, a társasházakat nem csak az köti össze.
2018. nov. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Nem használhatok füldugót, fáj tőle a fülem.
2018. nov. 8. 22:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!