Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Birtokháborítás? Ilyen esetben...

Birtokháborítás? Ilyen esetben mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
2 hónapja van egy kis németjuhász kutyánk, most 9 hónapos. Ez nem tetszik a szomszédunknak mert a kutya néha ugat, még nem nagyon szokta meg, hogy forgalmas helyen lakunk, főúton. Senki mást nem zavar a kutya, megértik, hogy még kölyök, most szoktatjuk, tanítjuk. De ez a szomszéd állandóan a nyakunkra járkál, fenyegetőzik. Aztán a múlt héten éjjel valaki, feltételezhetően a már említett szomszéd bedobott egy téglát az udvarra éjjel és eltalálta a kutyánkat, majdnem kidobta a szemét. Erre sajnos nincs bizonyíték, hogy ő volt, de mivel vele van csak problémánk... Viszont egyik nap megjelent a semmiből nálunk, hogy ne haragudjunk, megérti ő is szereti a kutyákat, hozott ilyen dróthálót is, és mondta hogy kerítsük el a kert hátsó részébe a kutyát, mert akkor nem hallaná ahogyan ugat. Mondtuk hogy rendben, ki akartuk fizetni a hálót, de sehogy sem hagyta. Aztán hétfőn megint megjelent, hogy már nem bírja, vitessük el a kutyát valahova. Végighallgatni a műsorát, elment. Aztán nem sokkal később visszajött, bedobott 15 ezer forintot a postaládába, hogy adjuk be a kutyát menhelyre. Persze azonnal vittük vissza a pénzt és megint elmagyaráztuk, hogy nekünk a kutya értéke nem mérhető pénzben, ő már hozzánk tartozik, családtag. Aztán ma reggel az udvarra kimenve az a látvány fogadott minket, hogy a szomszéd oldaláról szét van veszítve a kerítés, és eltűnt az általa adott háló. És ez az ami már szerintem mindennek a teteje. Nem tehet róla a kutya hogy kutya és ugat. Más kutyája is ugat. A szomszéd másik oldalán is ugat a kutya, vele szemben is van kettő. Nem értem miért a miénkkel van baja. Mi együttműködőek voltunk, elkerítettük, hangszigeteltük az egyik ablakát, kerülő úton megyünk sétálni, de az, hogy mindenféle engedély nélkül az udvarunkon pakolászik, kárt tesz a kerítésben azt már nem szeretnénk lenyelni. Ez egy őrült, mi van ha legközelebb a házba is betör? Persze, igen a háló "ajándék" volt, nem fizettünk érte, de akartunk volna, ő nem hagyta. Illetve nem is kellett volna neki hoznia, ha elmondta volna mit akar, megvettük volna mi csak hogy már nyugodjon. A kutya marad az biztos, de mit lehet tenni a szomszéddal? A rendőrség foglalkozna ezzel? Milyen büntetés járna érte? Van itt valaki akinek van ehhez hasonló tapasztalata? Hogyan sikerült megoldani? Előre is köszönöm a válaszokat.
2018. nov. 21. 21:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem egyszerűbb lenne a kutyát iskolába vinni... úgy néz ki, hogy a szomszédot tényleg nagyon zavarja az ugatás, amit meg is tudok érteni. Az, hogy más kutyája is ugat, nem kifogás. Mindenki jobban jár ha iskolába viszitek a kutyát: a kutya nem fog többé félni (valszeg azért ugat, a sok autó/ember miatt), a szomszéd megnyugszik, ti is megnyugosztok mert nem fog se a szomszéd se más a kutyaugatás miatt reklamálni.

Ha az ugatás miatt (még jobban) elmérgesedik a viszony köztetek, senki se jár jól. Ő is beperelhet titeket, hogy nem tud nyugodtan élni mert állandóan az ugatást kell hallgatnia.

Én is imádom a kutyákat, de nagyon nem örülnék ha ugatást kellene hallgatnom 24/7-ben...

2018. nov. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
44%

El kell küldeni a búsp.csába,de úgy, hogy egy életre megértse! Majd legközelebb mérget ad a kutyának?

Nem tudod bizonyítani, hogy ő ment át, a rendőrség szerintem nem fog foglalkozni ezzel. Van ilyen birtokvédelem eljárás, azt hiszem a jegyzővel kell intézni, akár ilyen jellegű (átmegy a szomszéd, meg ontja a kerítést stb).

De szerintem pár szép szál embernek át kellene mennie hozzá és elbeszélgetni vele. Eddig mindig ti adtatok be a derekatokat, ezért most próbálgatja, meddig mehet el nálatok. Ne hagyjátok.

2018. nov. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
54%

Birtokháborítasi eljárást a szomszédod indíthat ha a kutya valóban zavarja őt. Te ha tudod bizonyítani h a kerítést ő vette és vitte el, akkor szintén tehetsz feljelentést.

amúgy itt (állattartóként mondom) nem te vagy az áldozat. A szomszédodnak nem kötelessége elviselni az ugató kutyádat. A jegyző kötelezhet téged ultrahangos ugatás-szabályozó felszerelésére.

2018. nov. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Értem én, engem is sok minden zavar ezen a világon. De én nem megyek oda fenyegetőzni senkihez, nem állítok oda és kiabálok mint egy őrült. Nem dobálok téglákat senki portájára, hátha eltalálom azt aki idegesít/zavar. És legfőképpen nem megyek be csak úgy az éjszaka kellős közepén senkihez mindenféle engedély nélkül úgy hogy közben még a kerítést is tönkreteszem... Teljesen megértettem/megértettük a panaszát, tettünk is az ügyben. Bocsánat, ha nem engedném a drága szomszédnak hogy úgy járjon keljen a portánkon ahogy és amikor kedve tartja.. lassan 1 hónapja lesz, hogy iskolába járunk a kutyával hétvégente. Sajnos nem tudjuk a tudást percek alatt belekódolni. Rajta vagyunk, de időbe telik. Most akkor addig amíg a kutya megugat néhány autót rettegjünk attól, hogy legközelebb mit dob be? Mérget, kést, szögeket..? Vagy isten tudja mit ami a fejében jár? És tűrjük el, hogy zaklat? Azért nem hinném, hogy ennek ez lenne a rendje.
2018. nov. 21. 21:47
 5/22 anonim ***** válasza:
55%

Na mármost, a néha ugat, az nekem nem 24/7-et jelent! A kutya suli jó ötlet, de a leírásból nem úgy tűnik, hogy nem foglalkoznának a kutyával.

A szomszéd bedobott egy téglát a másik udvarára, ami súlyos bajt okozhatott volna, nemcsak a kutyának.

Szigeteltek az ablakát, kerülik stb. És ezek után még annak az idegbeteg pélónak adtok igazat????!!


Ha a szomszéd retek kutyája ugat, akkor sincs joga ilyesmihez, vagy ahhoz, hogy bemenjen illetéktelenül és megbontsa a kerítést. Hahó, eszeteknél vagytok?! És ha legközelebb az zavarja, hogy a kisgyerekek hangosan játszanak az udvaron, hozzájuk is vághat majd téglát?

Kívánom az ilyen embert a szomszédotoknak.

2018. nov. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
54%

A legjámborabb ember is ha nem tudja magát kipihenni, akkor már egy hét után villával verné habosra a kutyádat.

Elektromos ugatásgátlót a kutyára és meg van oldva a probléma.

2018. nov. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
40%
Megáll az eszem... ilyen szomszédtól mentsen meg az ég :O
2018. nov. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
31%

Ki írta itt, hogy a szomszéd jól tette, hogy téglát dobott be (már ha ő volt, mást is zavarhat az ugatás) és megbontotta a kerítést?

A szomszéd próbálkozott megoldással (háló, pénz), a másik fél részéről nem látok semmi próbálkozást a megoldásra, csak hogy a szomszédot feljelenti.

Esetleg a kértből be lehetne vinni a lakásba a kutyát. Lehet, hogy kint van egyedül és unalmában, félelmében ugat. Még csak 9 hónapos, igényli, hogy foglalkozzanak vele és ne csak napi 2-3 órában, pláne, hogy egy vizsláról van szó.

Feljelentgetés, pereskedés, a viszony örökre elmérgesítése helyett sokkal egyszerűbb (és olcsóbb is, egy per nem olcsó) egy pár alkalmas kutyaiskola, egy szakember megfizetése. Mindenki jobban jár. A feljelentéssel ki jár jól? Feljelentik a szomszédot (bár nem is tudnak rábizonyítani semmit, de ez most mellékes, tegyük fel, hogy tudnak bizonyítani vmit), aztán a szomszéd is feljelenti őket, aztán megy a folyamatos fenyegetőzés és esetleg rettegés, hogy mikor mérgezi meg a szomszéd a kutyát. Sokadszor: nem egyszerűbb, gyorsabb és olcsóbb egy kutyaiskola?

2018. nov. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Leírta, hogy járnak kutyasuliba.
2018. nov. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Na jó kedves utolsó előtti válaszoló. Köszönöm az okoskodást, nagyon jók a szövegértési képességeid, és nagyon figyelmesen is olvasol. Mi mindent megtettünk amit kitalált, nem kevés pénzért szigeteltettük a felénk néző ablakát. Már nem megyünk a megszokott úton sétálni, a házát messzire elkerüljük, a másik oldalon megyünk ha már muszáj. Ha kutyával, aki amúgy nem vizsla, hanem németjuhász.. ha anélkül vagyunk. Elkerítettük az udvarnak egy részét. Mi az hogy a szomszéd próbálkozott megoldással? Szerinted az hogy pénzt dobál be hogy vigyük a kutyát menhelyre az megoldás?... a kutya pedig kint is van, bent is. Ahol jól érzi magát. Általában ott van ahová mi is megyünk. De a lakásba nem fogjuk bezárni. Mindegy én nem idegesítem magam ezzel is. De legyen elég annyi, hogy nagyon nem jól látod a dolgokat, és ennek alapján sajnálom a te szomszédaidat is...

A többieknek köszönöm szépen a válaszokat. Ezt az ugatásgátlós dolgot meg fogjuk próbálni. :)

2018. nov. 21. 22:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!