Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Birtokháborítás? Ilyen esetben...

Birtokháborítás? Ilyen esetben mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
2 hónapja van egy kis németjuhász kutyánk, most 9 hónapos. Ez nem tetszik a szomszédunknak mert a kutya néha ugat, még nem nagyon szokta meg, hogy forgalmas helyen lakunk, főúton. Senki mást nem zavar a kutya, megértik, hogy még kölyök, most szoktatjuk, tanítjuk. De ez a szomszéd állandóan a nyakunkra járkál, fenyegetőzik. Aztán a múlt héten éjjel valaki, feltételezhetően a már említett szomszéd bedobott egy téglát az udvarra éjjel és eltalálta a kutyánkat, majdnem kidobta a szemét. Erre sajnos nincs bizonyíték, hogy ő volt, de mivel vele van csak problémánk... Viszont egyik nap megjelent a semmiből nálunk, hogy ne haragudjunk, megérti ő is szereti a kutyákat, hozott ilyen dróthálót is, és mondta hogy kerítsük el a kert hátsó részébe a kutyát, mert akkor nem hallaná ahogyan ugat. Mondtuk hogy rendben, ki akartuk fizetni a hálót, de sehogy sem hagyta. Aztán hétfőn megint megjelent, hogy már nem bírja, vitessük el a kutyát valahova. Végighallgatni a műsorát, elment. Aztán nem sokkal később visszajött, bedobott 15 ezer forintot a postaládába, hogy adjuk be a kutyát menhelyre. Persze azonnal vittük vissza a pénzt és megint elmagyaráztuk, hogy nekünk a kutya értéke nem mérhető pénzben, ő már hozzánk tartozik, családtag. Aztán ma reggel az udvarra kimenve az a látvány fogadott minket, hogy a szomszéd oldaláról szét van veszítve a kerítés, és eltűnt az általa adott háló. És ez az ami már szerintem mindennek a teteje. Nem tehet róla a kutya hogy kutya és ugat. Más kutyája is ugat. A szomszéd másik oldalán is ugat a kutya, vele szemben is van kettő. Nem értem miért a miénkkel van baja. Mi együttműködőek voltunk, elkerítettük, hangszigeteltük az egyik ablakát, kerülő úton megyünk sétálni, de az, hogy mindenféle engedély nélkül az udvarunkon pakolászik, kárt tesz a kerítésben azt már nem szeretnénk lenyelni. Ez egy őrült, mi van ha legközelebb a házba is betör? Persze, igen a háló "ajándék" volt, nem fizettünk érte, de akartunk volna, ő nem hagyta. Illetve nem is kellett volna neki hoznia, ha elmondta volna mit akar, megvettük volna mi csak hogy már nyugodjon. A kutya marad az biztos, de mit lehet tenni a szomszéddal? A rendőrség foglalkozna ezzel? Milyen büntetés járna érte? Van itt valaki akinek van ehhez hasonló tapasztalata? Hogyan sikerült megoldani? Előre is köszönöm a válaszokat.
2018. nov. 21. 21:14
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
24%

Akkor úgy tűnik, hogy rossz a szemem, mert én nem látom sehol a "kutyaiskola" szót. Annyit írt, hogy "most szoktatjuk, tanítjuk". Lehet, hogy előbb-utóbb sikerrel járnak, de az is, hogy nem és később már nehezebb lesz segíteni. Szakember gyorsabban megoldaná az ugatás problémát, vagy legalább megmondaná, hogy valószínűleg miért ugat és mit tegyenek ellene.

De nekem tökmindegy, én leírtam a véleményemet, felőlem pereskedhetnek ha nekik az jobb.

2018. nov. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Illetőleg még annyit, hogy nyilván nem az volna a célunk, hogy ebből most rendőrségi ügy, botrány legyen. Csak nem szeretnénk a saját portálon attól rettegni, hogy a szomszéd milyen őrültségnek jön nekünk. Itt ez volna a lényeg. Féltjük a kutyát, meg lassan már magunkat is. Azt szerettem volna megtudni, hogy ha ilyen üggyel a rendőrséghez fordulunk akkor mire számíthatunk, mert a pénzbírság nem lenne megoldás, a pasast ez úgysem tartaná vissza..sőt.
2018. nov. 21. 22:25
 13/22 A kérdező kommentje:

*portánkon

*őrültséggel

2018. nov. 21. 22:26
 14/22 anonim ***** válasza:
50%

Kéne egy olyat csinálni hogy 1-2 hétre el viszitek a kutyust valakihez, kíváncsi lennék arra hogy akkor mit talál ki a bolond szomszéd?

Biztos vagyok benne hogy akkor másba kötne bele, ne fogadjatok el semmit tőle, ez beteg, nekem a szomszéd azért haragudott meg mert be fogadtunk egy kutyát aki sokat ugatott, aztán egy idő múlva valaki meg mérgezte, ki is lehetett az a ........?

Aztán lett egy másik ő nagyon keveset ugatott, tényleg csak akkor jelzett ha muszáj volt, sajnos séta közben meg látott egy vadat és nem tudott neki ellenálni és el ment utána sajnos ezidáig sem jött vissza :'(

Erre a bu.. szomszéd kérdezi hol a szép, csöndes kutyus, mondom neki el ment örüljön, pedig ő tényleg jó kutya volt.

Bocsi el kalandoztam ez a szomszédod tényleg beteg, nem nagyon hiszem hogy a rendőrség bármit is tenne ez ügyben, bár meg lehet próbálni, ne hogy a vége az legyen hogy be dobjon valamilyen mérget az udvarba és meg egye a kutyus, tanítsátok meg arra hogy ha valamilyen ételt be dobnak neki akkor azt ne egye meg, mondjátok néki hogy fúj, sokat kell vele gyakorolni, kutya suliba párszor menjetek el, mi is voltunk a kutyusommla és sokat tanultam, igazából nem a kutya tanult ha nem én tanultam meg vele bánni, ez a titok, csak ajálani tudom a sulit.

Rejtett kamerát esetleg fel lehetne szerelni, aztán ha megint történik valami akkor irány a rendőrség.

Ha tényleg be dobott egy téglát akkor már a más világra kívánja, én a helyedbe nem vinném más merre sétálni, ne hogy már ő mondja meg mit tegyek? nyugaton vidd csak arra a kutyát amerre csak szeretnéd, ezzel a szomszéddal meg ne nagyon álj szóba, ne foglalkozz vele, csak bólogass, aztán hagyd is ott, ne hogy már ő mondja él hol lehet a kutya? ki ő? egy nagy senki, ha annyira zavarja jelentsen fel titeket, úgy sem fog semmi történni, mert nem 24/12 ben ugat folyamatosan, semmi gond nem lenne belőle, máskor ne csináljatok meg neki semmit.

2018. nov. 22. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
94%

Kedves 11-es!!

Olvsni is tudni kell, nemcsak okoskodni. De idézem neked, engedd meg:

" lassan 1 hónapja lesz, hogy iskolába járunk a kutyával hétvégente. Sajnos nem tudjuk a tudást percek alatt belekódolni. Rajta vagyunk, de időbe telik."


Bár igazad van, csak iskolát írt, nem KUTYAiskolát, azt is gondolhattad, hogy okj pénzügy es számvitel képzésre viszi a kutyát hétvégente.

2018. nov. 22. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

"lkerítettük, hangszigeteltük az egyik ablakát, kerülő úton megyünk sétálni"


Ez egy őrült szomszéd, ti meg a csicskái lettetek.

2018. nov. 22. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek aki válaszolt. Az ugatásgátlós ketyerének utánanézünk és lehet hogy kipróbáljuk.
2018. nov. 22. 08:09
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Az ugatásgátló állítólag nem működik..


Én a helyedben éjszakára tuti beengedném a kutyát, 2 okból is. Az egyik, hogy akkor éjszaka tuti nem fog ugatni és zavarni a szomszédot, a másik pedig a kutya biztonsága. Most nem lett nagy baja, de lehet, hogy holnap reggelre a szomszéd agyonüti vagy megmérgezi, bent viszont biztonságban lenne.


Én is szeretem a kutyákat, nekem is van, de azt is tudom milyen bosszantó ha egy kutya folyamatosan ugat. Ha otthon vagyok mindig rászólok, sőt, ha valamire nagyon rápörög és megállás nélkül ugat, és nem hallgat semmire, akkor behozom a házba és megvárom, hogy megnyugodjon, mert tudom, hogy tényleg bosszantó. Nyilván amikor nem vagyok otthon nem tudok rászólni ha ugat, de cserébe egész éjszaka csend van, és én is nyugodtabb vagyok, hogy a kutya bent van a biztonságban és melegben.


Ha nem is akarod a lakásba beengedni, legalább az előszobába engedd be éjszakára.

2018. nov. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Hát nekem sem tűnik a legjobb megoldásnak az ugatásgátló de hátha. Egyébként ő egy ilyen kinti - benti kutya tehát ott van ahol kedve szottyan. De a lakásban nem nagyon szeret lenni. Igényli a nagy teret, a mozgást. Bent a lakásban nem igazán van helye futni, ilyesmi. Szóval ezért nem szoktuk bezárni. Ha nagyon hideg van, vagy rossz az idő akkor. De nem nagyon szeretném bezárni éjjelre sem. Alapjáraton ott kezdődik a gond hogy én nem akarom hogy korlátozva legyünk a saját portánkon. Nem akarom, hogy ilyen dolgokért kelljen idegeskedni, hogy az őrült szomszéd mit dobál be, mikor tör be és hasonlók.
2018. nov. 22. 13:37
 20/22 anonim ***** válasza:
38%

Előző vagyok.

Az oké, hogy te nem akarsz korlátozva lenni, de szerintem a szomszéd részéről is érthető, hogy aludni szeretne éjszaka.

Az én kutyámnak sajnos rettentő idegesítő hangja van, viszont legtöbbször azért ugat, mert a szomszéd kutyája elkezd ok nélkül ugatni, az enyém meg erre a válaszol. A különbség csak annyi, hogy a szomszéd kutyának alig van hangja, hiába ugat folyamatosan, csak akkor hallom ha kimegyek, a lakásból csak az én kutyám hangja hallatszik. Erre múltkor mikor a kutya egész nap össz-vissz 2 órát volt otthon egyedül, (és mikor otthon voltunk nem ugatott), mire végeztem a dolgommal és hazaértem a szomszéd (akinek ugat a kutyája) szólt, hogy hát az én kutyám ugatását nehéz kibírni. Ami így is van, értem én, csak az ő kutyája bosszantja az enyémet, csak annak mint mondtam alig van hangja ezért az nem zavarja.

Mivel én a szomszéd kutyájával nem tudok mit csinálni, annyit tudok tenni, hogy a sajátomra rászólók, nehogy a végén valaki megmérgezze, mert akkor hiába mondom, hogy de a másik kutya idegesítette.

A szomszéd viszont simán feljelenthet téged csendháborítás miatt. Azzal nem lesz a kutya korlátozva ha rá van szólva, vagy esetleg kis büntiből bezárod egy kicsit ha nagyon ugat. Akkor majd szépen lassan megtanulja, hogy ha ő szívesebben van kint, azt is lehet, de akkor okosan csendben... Ez kicsit olyan, mintha azt mondanád, hogy sétánál nem rakod a városban pórázra a kutyát, mert ő szeret futni és nem akarod korlátozni... Csak ha majd elüti az autó, na az akkor eléggé lekorlátozza majd a kutyát... Vagy a gyerek szeret játszani, akkor hagyod, hogy belenyúljon a konnektorba, mert nem akarod korlátozni a saját kis világa felfedezésében...

Szóval amire ki akarok lyukadni, az az, hogy a végén a szomszéd még meg is mérgezi a kutyát, akkor lehet, hogy mégis jobban jártál volna, ha bezárod éjszakára, még akkor is, ha ő szeret futkározni.

Ha meg eléggé le van fárasztva nap közben, akkor simán átalussza az éjszakát, és nem akar az alatt a pár óra alatt sehova sem futkározni..

2018. nov. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!