Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Kivernétek a balhét, vagy...

Kivernétek a balhét, vagy annyiban hagynátok?

Figyelt kérdés

Az elmúlt hónapokban hely híján több, lomtalanításra váró bútort is kipakoltam társasházunkban egy nagy, közös folyosórészre, mellettük egy régi kerékpárt is. Itt a lomtalanítás ideje, de bizony nekem nincs mit levinnem, ugyanis ami hónapokig jól megvolt ott (ahogy másnál is, a többi lakótól vettem ezt a jó szokást), azt valakik mostanra fokozatosan szépen eltulajdonították.

Érdekes módon a művelet mindig egybeesett az emeleten zajló felújítási munkálatokkal. Mivel semmire nem volt kicetlizve, hogy "vigyél el", a delikvensek halál nyugodtan ellopkodták, amit értek, kezdve a kerékpárral ugye.

Eddig nem szóltam a közös képviselőnek, mert amúgy is el van foglalva szegény a hülyeségeivel, meg legalább azt se nekem kellett lecipelni, de mostanra minden elfogyott. Mindent elvittek, még a szemetet is, amit kulcs híján reggel kitettem oda és délután le akartam vinni :D Ezek nem normálisak. Legközelebb be fognak törni?

Azért vaccilálok ennyire a dolgon, mert a folyosórész az enyém, nyilvánvaló, hogy melyik lakó vagyok, kicsit tartok a munkások bosszújától, megéri nekem a fejfájást pár lom? Értéket nem tartok lakáson kívül.

Másrészt viszont elég aggályos, hogy a közös ilyen "embereket" küld a nyakunkba, a mi pénzünkön, hadd lopják csak ki a szemünket is. Egyelőre nem hallottam róla, hogy bárki más cuccai eltűntek volna, lehet, hogy csak ezek néztek ki könnyű prédának... Ti balhéznátok a helyemben?


2018. nov. 24. 19:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha amúgyis kidobtad volna, akkor nem mindegy?
2018. nov. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

De, mindegy, ezért gondolkodom rajta, hogy szóljak-e egyáltalán :)

Viszont ha odakint lopkodnak, mi a biztosíték rá, hogy nem nézik ki, hova érdemes betörni?

Nem tudom, mivel ártok jobban magamnak, ha hallgatok, vagy ha beleállok a dologba. Sajnos nem látok a fejükbe, mit tervezgetnek.

2018. nov. 24. 19:22
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem. Szóval a problémád az hogy volt egy rakás cuccod amit egyébként is ki akartál dobni de nem volt hol tárolnod tehát kiraktad közös részre és valaki elvitte és most az a probléma hogy nincs mit kidobni lomtalanitáskor?

mi a franc??

2018. nov. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Most komolyan ennyire értetlenek vagytok, vagy én kezdtem el idegen nyelven beszélni? :D

A cuccokra nem volt ráírva, hogy a lomiba szánom őket. Nem voltak olyan állapotban sem kifejezetten, csak lusta voltam foglalkozni velük. Tehát simán lehetett volna bármilyen olyan cuccom, amit meg akarok tartani, főleg a kerékpár, ugye, amit nem szoktak csak úgy kidobkodni. Jött egy rakás segédmunkás és kérdés nélkül ellopkodta mindet a folyosóról.

Csak engem idegesít a tény, hogy innentől egy hónapig tolvajok garázdálkodnak a lakások körül?

2018. nov. 24. 19:28
 5/23 A kérdező kommentje:
Senki más nem vihette el, a kerékpár több, mint egy éve állt ott, mert tavaly nem voltam itthon a lomtalanítás idején. Soha, senki egy ujjal nem nyúlt hozzá. Aztán jött egy felújítás és hirtelen magától kereket oldott, ugye. Biztos zavarta a zaj :)
2018. nov. 24. 19:29
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Jaaa gondolom ezek ilyen szines bőrű jóemberek.

Hát elég hülye dolog az értékeidet olyan helyen tartani ahol szinte bárki hozzáfér de hát na te is mondtad lusta voltál most meg már ki tudja merre vannak...


Lehet hogy megér egy két szót de ő mit tud csinálni?


Akárki felújit nem fogja elküldeni a munkásokat mert néhány dolognak lába kélt a folyosón.


Legközelebb legyél okosabb.

2018. nov. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Társasház folyosóján nem szabad lomokat tárolni, tűz esetén ez menekülési útvonal.

Emellett elsőként a bicajt vitték el, de nem szóltál semmit. Aztán szép lassan elvittek minden mást, és amikor már a szemetet is elvitték akkor jut eszedbe, hogy ez bizony lopás. Érdekes. Szerintem jobb, ha mélyen hallgatsz.

2018. nov. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Kiverheted a balhét, csak nincs értelme.


Egyrészt szép és jó ez az "ilyen embereket küld ide" gondolkodás, de a mai építőipari munkások, segédmunkások nem éppen 3 diplomás agyonfizetett emberek. Ezzel senkit nem akarok megsérteni, de sajnos ez van, a jó szakemberek külföldre mentek. Ezzel nem tudsz mit tenni.


Másrészt a saját tulajdonodra neked kell vigyáznod, akármennyire is nem tetszik.

2018. nov. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Mint mondtam, nem érték volt, legalábbis nekem nem, úgy tűnik, nekik igen.

A bringát egy egynapos munka alatt vitték el, nem is most volt, akkor még viccesnek is tartottam, úgy voltam vele, vigyétek csak testvíreim, remélem alattatok is kifordul a kormány :D Azt még nem vettem komolyan, mert nem volt kiláncolva a bicó, miért lett volna ha egyszer szemét, legalább már nem állt ott.

Arról nem volt szó, hogy fél évvel később jönnek vissza. Ugyanezek a pofák, most hosszabb távra. Itt már azért kicsit aggódós vagyok, az oké, ha azt viszik ami odakint van, de aki odakint lop, énszerintem lop odabent is. Így hagyjam itt a lakást, míg elvagyok dolgozni...

2018. nov. 24. 19:38
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Illetve ahogy az előttem szóló írja, társasház folyosóján tilos lomot tárolni, mert menekülési útvonal. Nálunk kiértesítették a lakókat, hogy aki X napig nem viszi el a cuccát, az megy a kukába. Egy esetleges ellenőrzésen nem kis bírságot kiszabhatnak a társasházra ezért.
2018. nov. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!