Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan derítsem ki, mi történt...

Hogyan derítsem ki, mi történt az alsó szomszéddal?

Figyelt kérdés

Nem láttam egy pár napja az alsó szomszédot. Egy jelenség volt a házban, mert minden hülyeségért pampogott (a teljesség igénye nélkül: miért beszélgetsz a lépcsőházban, miért zuhanyzol későn, miért zuhanyzol korán, hogy mertél elejteni egy poharat este 8 után, miért használod a mikrót éjjel, hogy mersz szeretkezni). Szóval az egész ház egy emberként utálta, és most, hogy megkérdeztem pár embert, hogy látta-e, mind csak azt mondták, hogy hál' Istennek, nem.

Kaputelefonra, dörömbölésre nem nyit ajtót, vezetékes telefonját nem veszi fel, a postaládát már egy ideje nem ürítette (kilógnak a szórólapok a tetején, meg egy újság is bele van tuszkolva).

Remélem, hogy csak elutazott, még jobban remélem, hogy végleg el is költözött innen, de akkor is aggaszt, hogy ilyen esetben szólni szoktak valakinek, hogy locsolja a virágokat, vigye be a postát, etesse a macskát, stb. Mi van, ha valami miatt mozgásképtelen lett hirtelen (baleset, rosszullét, ilyesmi), és ott fekszik benn, vagy meghalt? Amilyen lehetetlen természete van, el bírom képzelni, hogy senkinek nem is hiányozna. Amúgy meg bármelyik betörőnek célpont lehet a teli postaláda, meg a kicsörgő, nem felvett telefon miatt.

Mit kell ilyen esetben tenni?


2018. nov. 30. 00:15
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Sziasztok.

Nem tudjuk. Furcsa dolog, mert végül az egyik szomszéd ráhívta a rendőröket, akik bementek a lakásba, de egy rémült macskán kívül nem találtak ott semmit. Szóval most már elvileg a rendőrség keresi a bácsit, mi meg lógunk neki egy zárcserével, ha meglesz (meg addig is, hogy ne pakolják ki a nyitott lakást).


(Mielőtt bárki nagyon aggódna a macska miatt: most nálam van, már evett.)

2018. dec. 1. 01:04
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Megtalálták a szomszédot?
2018. dec. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Jó ember vagy. Ügyes vagy, hogy itt érdeklődtél és hogy tettél valamit a környezetedben élőkért. Ezért talán van értelme ennek az oldalnak. Gratula vendégem vagy egy sörre vagy bármire:)
2018. dec. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Meglett szerencsére. Az történt, hogy elesett biciklivel, és eltört a lába, kórhazban ápolják. Voltunk benn nála, elmeséltük, mennyire megijesztett minket. Másfél héten belül hazaengedik járógipszszel, de kell majd neki segíteni bevásárolni, meg ilyesmi.

Igazából várom, hogy hazajöjjön. A kórházban teljesen olyan volt, mint egy ember, meghatódott, mikor megtudta, hogy kerestük, meg befogadtuk a macskát.

A szomszédasszony hívta a rendőröket, neki jár a sör :)

2018. dec. 2. 01:02
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Na, reméljük jobban lesz hamar és sikerül jó kapcsolatba kerülni. Hívjátok át karácsonyra is, nyilván senkije nincs, ha nem tudott senkit küldeni a macskáért se
2018. dec. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Tavaly már próbálkoztam ezzel - nekem olyan a munkám, hogy karácsonykor is behívhatnak, emiatt nem tudtam hazautazni ünnepelni a családomhoz. Láttam, hlgy vagy mindenki elutazik, vagy mindenkihez jöttek, kivéve minket. Akkoriban költöztem a házba, lementem egy tálca süteménnyel szenteste, arra gondolva, hogy nekünk se feltétlen kell egyedül lenni; rámbacta az ajtót azzal, hogy "én öt ne sajnáljam meg". Sajnos el se tudtam mondani neki, hogy szó se volt arról soha, hogy én őt sajnáltam volna, sőt; magamat sajnáltam, magamnak akartam társaságot. De remélem, idén talán megtörik a jég :)

De most már amúgy sem szabadul tőlem az öreg, mert a macskája tegnap megérezte, hogy nem tudok aludni, bemaszott az ágyamba, ölelkezve aludtunk el, és ma az ölemben dagaszt, amióta hazaértem. Sosem voltam nahy macskás ember, de ezzel a döggel határozottan működik a kèmia, nekem kell még látnom ezt a kva macskát :D

2018. dec. 3. 02:19
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan aranyos történet.

Kérdező , köszönöm, hogy kicsit visszaadtad az emberekbe vetett hitemet!

2018. dec. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Ugorj be a bácsihoz egy kis csokival és gyümölccsel korházba, mondd, hogy a lakóközösség küldi! Biztos örülne neki :)
2018. dec. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, hogy jó lett a vége. Pacsi neked, amiért befogadtad a cicót. :)
2018. dec. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez aranyos történet. :) Mi lett azóta veletek? Írj még erről kérlek.
2018. dec. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!