Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan derítsem ki, mi történt...

Hogyan derítsem ki, mi történt az alsó szomszéddal?

Figyelt kérdés

Nem láttam egy pár napja az alsó szomszédot. Egy jelenség volt a házban, mert minden hülyeségért pampogott (a teljesség igénye nélkül: miért beszélgetsz a lépcsőházban, miért zuhanyzol későn, miért zuhanyzol korán, hogy mertél elejteni egy poharat este 8 után, miért használod a mikrót éjjel, hogy mersz szeretkezni). Szóval az egész ház egy emberként utálta, és most, hogy megkérdeztem pár embert, hogy látta-e, mind csak azt mondták, hogy hál' Istennek, nem.

Kaputelefonra, dörömbölésre nem nyit ajtót, vezetékes telefonját nem veszi fel, a postaládát már egy ideje nem ürítette (kilógnak a szórólapok a tetején, meg egy újság is bele van tuszkolva).

Remélem, hogy csak elutazott, még jobban remélem, hogy végleg el is költözött innen, de akkor is aggaszt, hogy ilyen esetben szólni szoktak valakinek, hogy locsolja a virágokat, vigye be a postát, etesse a macskát, stb. Mi van, ha valami miatt mozgásképtelen lett hirtelen (baleset, rosszullét, ilyesmi), és ott fekszik benn, vagy meghalt? Amilyen lehetetlen természete van, el bírom képzelni, hogy senkinek nem is hiányozna. Amúgy meg bármelyik betörőnek célpont lehet a teli postaláda, meg a kicsörgő, nem felvett telefon miatt.

Mit kell ilyen esetben tenni?


2018. nov. 30. 00:15
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:

Voltam nála párszor - a másik szomszéd volt az, aki rendszeresen bement, vitt gyümölcsöt, sütit, tisztasági csomagot, sőt, azt is megígérte, hogy segít a vásárlásban, főzésben, takarításban, amíg helyre nem jön a sérülése (szerdán engedik haza, de még négy hétig járógipszet kell viselnie, a házunkban meg nincs lift. A vásárlást átvállaltam, mert mégis könnyebben szaladgálok a szatyrokkal a lépcsőn huszonévesen, meg a heti takarításban segítek. A szomszédasszony mondta, hogy az ilyen kis portörlést, viráglocsolást hagyjam, majd ő - abban meg megegyeztünk, hogy főzzön csak ő, sokkal jobb benne, mint én, aktív korában étteremben dolgozott. Még tanulhatok is tőle.)

Karácsonyról még nem beszéltem a bácsival, majd, ha meglesz a beosztásom, akkor tudok tervezni. Viszont kiderült, hogy kvázi kollégák vagyunk. Nem pont ugyanaz a szakmánk, de szorosan együtt kell működnöm azokkal, akik ugyanazt a munkát végzik, mint ő a nyugdíjazása előtt, és, bár durván és kendőzetlenül mondja el a véleményét az új szakmai generációval kapcsolatban, nagyon örülök neki, hogy találtam valakit, aki "taníthat", és úgy tűnik, ő is örül ennek, a maga módján mintha próbálna a szárnyai alá venni.

Szóval a szakmai tapasztalatai, meg a macska miatt muszáj lesz látogatni :)

Egyszer megríkatott. Kérdezte, milyen napom volt, elmeséltem neki, hogy szarvashibát követtünk el a társaimmal munkában. Én is nagyon haragudtam miatta magamra, a főnököm is leszidott, aztán, mikor elmeséltem, ő is összeszidott, aztán azt mondta, nekem adja a macskát, csak el ne sírjam magam, mert nem bírja, ha egy lányt pityeregni lát. Abban maradtunk, hogy majd lemegyek a macskát simogatni.

Ja, és komolyan gondolkozkozom azon, hogy befogadok egy macskát. Eddig csak terráriumban élő állatot mertem tartani, mert a kutyával sok időt kell tölteni, a macskát meg azt hittem, nem szeretem őket; de egyre inkább arra jutok, hogy a macskák rohadt kis g.ik, ezért imádom őket :D

2018. dec. 9. 02:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!