Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan védhetné meg magát egy...

Hogyan védhetné meg magát egy nő úgy, hogy még ne őt csukják le?

Figyelt kérdés

Nekem az jön le, hogy a támadót elengedik, akkor is, ha konkrétan nemi erőszakot követett el, de ha te védekezel, téged lecsuknak.


Rettentően leromlott a környékünk, munkásszálló is költözött a közelbe, drogosok telepedtek meg és a kisebbségi lakos is egyre több.



Csak a gázspray legális (ami nem paprikaspray), de az állítólag gyenge, plusz fogalmam sincs, hogyan veszi elő és használja az ember ilyen helyzetben.


2018. dec. 5. 09:57
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
Ha védekezek, nem tervezek rendőrt hívni és 8 napig utcára menni se kb.
2018. dec. 5. 10:37
 12/34 A kérdező kommentje:
Egyébként ha csomó pénz, idő árán autóznék is, a villamosmegállótól még a nagy út mellett nem annyira vészes, miután bekanyarodtam az utcánkba, ahol sötét van, drogosok, autólehányás, vizelés, rongálás, rablás hetente... No ennyit az autótól is kellene gyalogolnom, vagy akár többet is.
2018. dec. 5. 11:41
 13/34 anonim ***** válasza:

Miért törölték a válaszom?

És ilyenkor miért nem értesít a moderátor?

Kíváncsi vagyok, hogy szerinte mi volt vele a gond!

2018. dec. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:

(én per pill senkit se jelentettem)

Melyiket írtad? Lehet, hogy a revolverrel volt gond.



Abban, hogy ne értesítsem a rendőrséget, ha védekeztem, igazad van. Ezt írtad te?

2018. dec. 5. 11:51
 15/34 anonim ***** válasza:
10: ez nem áldozathibáztatás, de nem te vagy az egyetlen ember, akinek fizetős övezetben van a munkahelye. Pl. én is ilyen helyen dolgozom, se közel, se távol nincs ingyenes parkolás, aztán mégis mindenki megoldja. Vagy bérlettel, vagy a munkahely biztosít parkolóbérletet.
2018. dec. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:

#6:

Na jól van, ez nem Amerika meg az Országúti Diszkó, azért ne túlozzunk már!

2018. dec. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

Mikor a BKK 30 perc lenne?

Szerintem nem is ad a munkahely parkolóbérletet, létezik ilyen egyáltalán?



Kiraláltál egy megoldásötletet, ami nem jó egyáltalán jelen helyzetben számomra és akkor én vagyok leszólva, hogy nem fogadom el szó nélkül.



Miért biztonságosabb az autótól gyalogolni 80 métert, mint a villamostól, a nagy útról lekanyarodva 50-et?



Ok, hogy autóval több idő lenne, kevés vezetési tapasztalattal nehéz lenne este koncentrálnom, edzésre alapból nehezebbem jutnék el, az autóban nem tudnék nyelvet tanulni...


Miért, miért?



Múlt század közepi a házunk, nincs mélygarázs, amibe beállok és csak felliftezek.



Ugyanúgy gyalogolni kell a sötét, kihalt utcánkban.

2018. dec. 5. 12:04
 18/34 anonim ***** válasza:
68%

Hát nálunk sincs mélygarázs, meg garázs sem, de nem 80 méterre állok meg.

De nyilván nem kötelező autóval menni, csak annyira negatívan meg agresszívan válaszolsz minden megoldási javaslatra.

Ilyenkor nem értem, hogy minek kérdeztél.

2018. dec. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:

Egyrészt 80 méterre az autó is nagyobb biztonságban van, másrészt előttünk nem mindig van hely.


Ne haragudj, a Te válaszodat is agresszívnek éreztem, mert rögtön minősítettél.



Nem értem, miért szenvedtessem magam autóval, amikor jelen gondot nem oldja meg, viszont nagy hátulütői vannak.

2018. dec. 5. 12:10
 20/34 A kérdező kommentje:

A közvilágítást én bejelentettem az egyik erre szolgáló felületen, hónapok alatt nem válaszoltak. Lehet petíció kellene az egész utcától vagy jövőre jó helyre szavazni. Mondjuk jövőre a jelenlegi polginak tuti távoznia kell. :D

Kiemelt rendőri jelenlétet kértek pár utcával arrébb és kaptak is, pár hétig és hozzánk már nem jutott el a hatása.

Egyébként is rendőrhiány van, egyre durvább, csoda, hogy ennyi van.

A paprikaspray illegális, de egyébként is, ki tudja, elő tudok-e venni bármilyen spray-t és használni is.

Kutyát nem tudok jelenleg beszerezni és ő amúgy se tudna hazakísérni, mert otthon van ugyebár, amikor hazaérek.

Az autót nem érzem megoldásnak erre. Egyébként tegnap este nyolckor se tudtam volna a ház mellé állni.

Más lakókat nem akarok felhívni a villamosról, hogy jöjjenek elém. Én egyedül lakom.


Jelenleg nem akarok más sport után nézni (harcművészet), lehet erre szorulok majd, jelenleg nincs pénzem. Illetve van, de csak ahol fizethetek SZÉP kártyával.



Egyéb megoldás, amit állítólag támadólag lehurrogtam?

2018. dec. 5. 12:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!