Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Te ebben az esetben visszakölt...

Te ebben az esetben visszaköltöznél Magyarországra?

Figyelt kérdés

Lassan elvégzem az egyetemet külföldön, ami 5 év lesz összesen. Úgy gondolom ez viszonylag hosszú idő, már hiányzik a családom és a barátaim közelsége. A jövőmre nézve jobban megérné egyetem után itt kint dolgozni 1-2 évet, ugyanis sokkal jobbak a fizetések. A szívem szerint meg hazamennék, és valaszínűleg ígyis lesz, mert apukám sajnos elég beteges volt régebben is, meg még most is van maradandó betegsége, amire nem nagyon vigyáz és szerinte a 70 éves kort már jó, ha megéli. Persze ez nem orvosilag bizonyított, de transzplantált beteg. Szerintem nagyon kevés a 70 év, főleg hogy apum már 65 éves (40 volt amikor megszülettem), és nagyon elszomorít ez a dolog. Nagyon szeretem őt és nem szeretnék több időt elvesztegetni.

Ami még fontos, hogy az egyetemet félig itteni diákhitelből fedeztem, ami az 5 év alatt 10.000€ lett. Addig akartam itt dolgozni, amíg ezt vissza nem fizetem, de közben nagyon félek attól, hogy nem töltök elég időt a családommal, főleg apummal. Otthon a szüleim biztosítani tudnának 1 lakást, amiért nagyon hálás is vagyok nekik, úgyhogy ezt figyelembe véve úgy gondolom hogy Magyarországon is lehetne elegendő jövedelmem.

Érdekel a véleményetek, hogy ti ebben a helyzetben hogy cselekednétek.


2019. febr. 8. 15:03
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
77%

Én mindenképpen hazamennék, mert ha ne adj Isten történne apukáddal valami és nem mentél haza, akkor egy életen keresztül lelkiismeret furdalásod lesz.

Ha jó diplomád van, akkor neked otthon is kényelmes, jómódú életed lesz, különösen, hogy a lakás miatt nem kell kuporgatnod.

Menj haza a diploma után és ha mégis úgy gondolod, hogy neked ez nem jön be, akkor még mindig ráérsz külföldre visszamenni. A külföldi diákhitelhez nem tudok hozzászólni.

2019. febr. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
57%
Így igen, de nem azonnal! 2-3 év múlva.
2019. febr. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
43%

Menj haza! A csalad fontosabb az anyagiaknal!:)

Orulj neki, hogy ilyen jo csaladod van. En ha egyszer elkerulok innen, biztosan nem jovok vissza. De nekem nem is olyan a csaladom.

2019. febr. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
53%
Én biztosan nem jönnék vissza ebbe az országba. Nem tudom mennyire leszel szerencsés, de nagyon nem könnyű álláshoz jutni-bárki bármit is mondjon, nincs munkaerőhiány, a foglalkoztatásnál egy szempont olcsó legyél, szemrebbenés nélkül ajánlanak nettó 150ezret mérnöknek, a jó fizetés is gyalázatosan kevés, 300 nettónál már prüszkölnek a cégek. És kérdés mennyivel gyakrabban látnád a szüleid? Én inkább megpróbálnék minél gyakrabban megjönni vagy szüleimet kiköltöztetni.
2019. febr. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
58%

Ott fogsz jól élni, ahol jól érzed magad.


Külföldi szintű fizetéseket se lehetetlen elérni.

2019. febr. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
69%
Ekkora adóssággal biztosan nem. Fizesd vissza, aztán döntsd el. Szerintem.
2019. febr. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim válasza:
35%
Ha hazahuz a szived es ugy erzed ez a helyes/jo menj. Ha tortenik vele valami es ott vagy neki akkor nyugodtan el tudsz majd tole koszonni. A penzt vissza tudod fizetni itthonrol is, lehet munkat talalni. Probald meg elkepzelni a lehetseges forgatokonyveket, belehelyezkedni erzelmileg es akkor tudsz donteni
2019. febr. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
46%
Milyen diplomád van? Nem igaz amit a négyes mond, itthon is sokat keres egy mérnök. Aki egy valamirevaló diplomával nem tud jó pénzt keresni itthon, az magára vessen. Persze nem lehet annyit, mint Svájcban, de úgy országos átlagban jó pénzt.
2019. febr. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
97%

Ha otthon is tudsz annyit keresni hogy a megélhetéseddel nem lesz gond, meg az adósságodat is tudod fizetni akkor menj haza szerintem.

Igazából ezt neked kell tudnod mi lesz a legjobb de nyilván a fiatal éveidet sem szabad elpazarolni emiatt amikor a karriered kéne építened mert az csak egy dolog hogy befejezed az egyetemet, de kell is tenned az elhelyezkedés ügyében mert előbb utóbb hamar ellustulsz a tudásodat elfelejted és nehezen fogsz tudni talpra állni ha ismét kimennél mert kelleni fog a pénz. Persze ezt te érzed mi a jó, én ha odahaza eltudnék úgy helyezkedni hogy közel legyek a családhoz, de meg is tudjak élni és ne legyenek anyagilag nagy problémáim akkor nyilván mennék haza.

2019. febr. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
31%
Ja, amúgy ezzel azt akartam mondani, hogy gyere haza szerintem.
2019. febr. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!