Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Visszahozhatnak ezért Magyaror...

Visszahozhatnak ezért Magyarországra? Mit tehetek, ha nem akarok az apámmal lenni?

Figyelt kérdés

Még nem voltam 1 éves, mikor elváltak anyáék. Utána azonnal összeköltözött anya a párjával és én őt tekintem az apámnak attól függetlenül, hogy már elváltak. Mellette nőttem fel és a mai napig tartjuk a kapcsolatot, pl. most a szüleivel megyek holnap nyaralni.

Az igazi apámmal nincs jó kapcsolatom, sem anyagilag, sem érzelmileg nem számíthattam rá, nem bízom benne. Néha felhív, de a beszélgetés 2-3 percig tart.

Viszont anya ősszel újra férjhez megy és a vőlegénye külföldi, így mi odaköltözünk, a gimit is ott folytatom. De apa ezt nem akarja engedni (mintha olyan sok beleszólása lenne abba, hogy mit csinálhatok) és olyanokat mond anyának, hogyha kell, a rendőrséggel hozat vissza hetente, nem engedi, hogy magával vigyen.

De ez nevetséges. Anya szinte a legjobb barátnőm, apa nem bírná biztosítani számomra azt az életszínvonalat, amihez szoktam. Vidéken él, így akkor is kiszakadnék a megszokott környezetemből.

Nem értem egyáltalán, hogy miért ilyen, mikor nincs is szinte kapcsolatom vele.


2015. jún. 14. 14:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
62%
Ha apád a bíróságon feljelenti anyádat, hogy máshova költöztök, akkor lesz tárgyalás. Gondolom, nem két éves vagy már, így a tárgyaláson elő lehet adni, milyen volt a kapcsolattartásotok idáig.Rendőrrel nem hozathat haza, mert jelenleg édesanyádnál van az elhelyezésed.
2015. jún. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%

Nem tiszta, hogy meliyk "apu"ról van szó:


Elvileg a külföldre költözéshez kell a (biológiai) apa beleegyezése is.


De ha bizonyíthatóan nem foglalkozott veled eddig, akkor a gyámhatósághoz kell fordlni, és ök minden további nélkül engedélyehetik a kiköltözésedet.


A nevelöapának semmi beleszólása, mert jogilag nem vagy a gyereke (kivéve, ha örökbefogadott, de ezt nem írtad, akkor ö számítana az igazi apának)

2015. jún. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
41%
Hány éves vagy?
2015. jún. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%
Csak úgy nem vihet el anyád az országból, apád engedélye nélkül. Menjetek be a gyámügyhöz, majd ők engedélyezik.
2015. jún. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Az "igazi" apám csinálja a cirkuszt.

16 éves leszek.

2015. jún. 14. 14:54
 6/17 anonim ***** válasza:
84%
Mikor leszel 16? Mert 16 éves kortól a gyerek maga dönt arról, hogy melyik szülőjével szeretne élni. Mire meglenne a tárgyalás már betöltöd...
2015. jún. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
16%

Az apa beleegyezése kell hozzá.

Közjegyzö elltt kell aláírni. Ha ez nincs, kint nem történik semmi, de jovan feljelenteni. Hazalátogatáskor meg akkor kattanhat a bilincs.


Egyébként az apának addig van beleszólása amíg a kötelezö gyerektartást fizeti. Nem tudom hogy fizeti-e, de azért ha neked nem is ad kvetlenül pénzt, lehet hogy anyádnak elég szép gyerektartást fizet, és abból járna neked, már ha így van.

2015. jún. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem is pontosan így van a törvény, de meg fognak téged is hallgatni, hogy kivel szeretnél élni, szinte semmi az esély, hogy apád hazahozasson, hisz eddig is anyád nevelt. Aggodalomra semmi ok.
2015. jún. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
75%

"Nem értem egyáltalán, hogy miért ilyen, mikor nincs is szinte kapcsolatom vele"


Ez a kicsinyes bosszúja azért, mert neki rosszul megy, anyádnak pedig nem.

2015. jún. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Horst, ez szerintem pici gyereknél van így, 14 alatt.
2015. jún. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!