Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Emberek » Lakóhely, szomszédok

A kérdés

Hogyan keljek fel tutira úgy, hogy nem ébresztem fel a szobatársam?

Ő napközben, én műszakban dolgozom. Sokszor van olyan, hogy egy nap csak 3-4 órát tudok aludni, és négykor kelnem kell, ő viszont alhatna akár 8-10-ig is. Amúgy is nagyon nehezen ébredek, nem nyomogatok szundit, viszont egy perc mulva már nem csörög az ébresztőm, és van, hogy az egy perc letelt, elhallgatott az ébresztő, és a szobatárs viszont felébredt rá, és ő ráz fel, hogy el ne késsek. Ezzel nem is lenne baj, ő már visszaalszik, mire én elmegyek, de rosszul érzem magam miatta, meg két hét múlva kapunk egy harmadik embert a szobánkba, aki lehet, hogy nem lesz ilyen toleráns.

febr. 18. 00:34  Privát üzenet  

A válaszok
Sajnos ebben az esetben elég nehéz ügy. Én is nagyon nehezen kelek, nálam az volt a megoldás, hogy valamilyen hangosabb (mondjuk zúzós rock :D) zenét állítottam be magamnak ébresztőre, de ez nalad nem olaj meg a lakótárs problémát.

A válasz 33%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont febr. 18. 00:37 Privát üzenet
Olaj = oldja

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont febr. 18. 00:38 Privát üzenet
igyál sokat lefekvés előtt. és feküdj le korán.

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont febr. 18. 00:38 Privát üzenet
Vegyél okoskarkötőt, amely erősen rezeg a csuklódon ébresztéskor.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont febr. 18. 01:28 Privát üzenet

Nekem nem lenne pofám hangos ébresztőt állítani be így.

Én a telefonomat az ágyba rakom és rezgőre állítom az ébresztőt. Meghallom/megérzem így viszonylag hamar és másokat sem verek fel vele.

Az okoskarkoto is jó ötlet.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont febr. 18. 01:31 Privát üzenet

En a sajat ebresztooramra se ebredek fel se a kutyam ugatasara. Tul jo alvo vagyok :D Meg arra se,ha felkapcsoljak felettem a lampat.

N

A válaszíró 53%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont febr. 21. 00:11 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mit tegyek olyankor, ha meghallottam hogy a szobatársam ki akar rakatni a koliból csak azért, mert nem beszélgetünk?
A kollégiumi szobatársam minden éjszaka felhangon beszél álmában. Mit tegyek?
A szobatársam borzasztó büdös és trehány! Mit tehetnék?
A szobatársam főzhet kávét?
Zavar a szobatársam. Mit kezdjek ezzel, hogyan szokjam meg? Nektek nincsen/nem volt ilyen problémátok?
Nagyon idegesítő szobatárs lehetek ha hétvégén 7-8kor kelek a szobatársam pedig 11-ig aludna?

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések a Lakóhely, szomszédok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!