Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Megfizessem a kárt vagy...

Megfizessem a kárt vagy hallgassak?

Figyelt kérdés
Rokon gyerek mostanában néha nálam van. Nem rossz, csak nagyon eleven. Napi kb. egy órát vigyázok rá. Az iskolából hozzám jön (Kisiskolás) és az anyja ide jön érte munkából. Tegnap a biciklijét úgy rakta le, hogy az alsó szomszèdom zsír új, méregdrága biciklijére rádőlt. Lementem megnézni, és a festés megsérült. Egy új biciklin ez nagyon feltűnő. Általános esetben azonnal becsengetnék hogy akkor bicót intézem, de a gazdája egy idegbeteg kamasz. (Láttam már állatotis verni és hallom kiabálni többször). Nem a pénz az akadály, de félek, ha megtudja hogy az unokaöcsém tette, elkapja egyszer és hát kicsi még. Elszaladni se tudna én meg nem akarok mindennap elmenni az iskolaig hogy elkísérjem hozzánk. Meg aztán nem vagyok egy életbiztosítás a 60 kilómmal magassarkúban. Szóval egyrészt bánt a dolog, mert olyan a srác amilyen de kárt okozni sosem akartam neki, de félek is tőle. (Attól nem félek, hogy ezt olvassa. Sajnos nem tud rendesen olvasni. Speciális iskolákba járt egész életében. Kétlem hogy olyan oldalt nézegetne, amin nincsenek jó nagy durva képek)
2019. márc. 7. 19:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben lehet jobb lenne hallgatni és bízni benne hogy nem látta más (ha biztosan tudod, hogy - mint írod - értelemesen beszélni nem lehet vele és hajlamos erőszakra)...
2019. márc. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

én így biztos nem szólnék.

amúgy én is amellett vagyok, hogy vállaljuk a felelősséget, de ha az a kockázat, hogy a kisgyereket elagyabugyálja egy idegbeteg, akkor kit érdekel a bicikli. ráadásul a funkciója nem is sérült.

2019. márc. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az ilyen "speciális iskolákba" járó fiatalok sajnos valóban nem normálisak, legalábbis én eddig csak olyannal találkoztam közülük, akinek volt valami baja az agyával, nem is kicsi.
2019. márc. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
28%
Hát így én se nagyon mennék oda hozzá... Esetleg az nem lehet megoldás, hogy írsz egy anonim levelet, amiben bocsánatot kérsz, és elmagyarázod, hogy véletlenül megsérült a biciklije (azt nem kell megemlíteni, hogy az unokaöcséd volt, és hogy hogyan történt) és mellékelsz annyi pénzt amit reálisnak látsz a javításra? És ezt beteszed a postaládájába/bárhova, ahol nem közvetlenül kell a kezébe adnod, és nem derül ki, hogy te írtad a levelet.
2019. márc. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

emlékszem, amikor régen környéken renitenskedett hasonló illető. Aki szólt neki, annak festékszóróval összefújkálta ablakát stb...

Szóval ne.

2019. márc. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
29%
Aha, szóval ez történt a biciklimmel. És még azt mondod nem tudok olvasni
2019. márc. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

#6 csak viccelt.


Az idegbeteg retardáltak nem veszik észre a hibát, ha meg igen az ritka. Ha nem szól akkor nincs gond.


Sose felejtem el, mentem a blacsin biciklivel, rátettem kitámasztóra aztán mellém állt egy osztrák, fújt a szél a bicikli eldőlt , leszedte a festést, és kiabált velem németül, én meg megijedtem és 9 évesen azt kiabáltam ,hogy " bántani akar a náci" otthon jöttem rá, hogy háát kárt okoztam, azóta bánom, eddig senkinek nem mondtam, látod, nekem is vannak titkaim.

2019. márc. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!